Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Gruzińska czarna herbata Kolkhida

Kod: 1809

Atrakcyjny napój do całodziennego popijania - tak można opisać tradycyjną gruzińską herbatę Kołchida. Wyjątkowe liście herbaty z wyjątkowego miejsca na pograniczu Europy i Azji oczarują Was delikatnym, ale trwałym smakiem o słodowo-korzenno-cytrynowym aromacie. Rolnicy sadzą drzewa herbaciane pod pięknie kwitnącymi paulowniami, tzw. drzewami cesarskimi, które stwarzają im idealny mikroklimat i zapewniają pożądany cień.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
92,1 zł /250 g 36,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Delikatny, Przyprawiony, Słodki
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 16 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
250 - 300m

Skład

Czarna herbata Kolkhida 100%

Napar i smak herbaty

Gruzińska czarna herbata Kolkhida wyróżnia się czystym, jakby gęstym smakiem. Jest słodka, lekko pikantna i pachnie cytryną. Jej posmak należy do tych naprawdę długich, więc bardzo łatwo go zapamiętać. W tle wszystkich oferowanych przez nią smaków jest też lekki ślad kamfory. Nadaje on napojowi subtelny efekt pieprzu. Nalew ma bursztynowy kolor z ładnymi refleksami i korzennym, słodowym aromatem.

Pochodzenie herbaty 

Góry, wino, herbata i gościnni ludzie. Tak entuzjastycznie turyści opisują Gruzję (Sakartvelo po gruzińsku). Kraj na wybrzeżu Morza Czarnego był niegdyś czwartym największym producentem herbaty na świecie. Gruzińska herbata była dostępna w każdym gospodarstwie domowym na terenie byłego Związku Radzieckiego. Gdy ZSRR przejął władzę, gruziński przemysł herbaciany (i nie tylko) upadł. Dziś rolnicy próbują ją ożywić. Uprawiają oni chińskie krzewy herbaciane (Camellia sinensis) w sposób ekologiczny, preferując mniejsze plantacje i ręczną produkcję. Dla nich ważniejsza jest jakość niż ilość.

Gruziński region Guria, z którego pochodzi ta herbata, leży w zachodniej części kraju. Jego nazwa oznacza ponoć "krainę niespokojnych" i odnosi się do dramatycznych wydarzeń z VIII i IX wieku. Możliwe jest jednak również, że pochodzi od słowa "guri", które w lokalnym dialekcie oznacza serce. Tak czy inaczej, Guria to obszar o bardzo długiej historii. Dziś słynie z wody mineralnej Nabeglavi i piasku magnetycznego, a dominuje w nim turystyka i rolnictwo - zwłaszcza uprawa herbaty.

Dobrze wiedzieć, że na gruzińską herbatę miały wpływ zarówno chińskie, jak i rosyjskie interesy. Ponadto jej produkcja oparta była na angielskiej technologii. Pierwotnie gruzińska herbata była nazywana "herbatą rosyjskich cesarzy". Po 2000 roku rolnicy zaczęli ponownie uprawiać i produkować herbatę. Niektórzy wyjechali do Fujian w Chinach, aby zebrać wiedzę i doświadczenie, a w 2018 roku 25 rolników zapisało się na studia na kierunku Wsparcie rozwoju przemysłu herbacianego w Gruzji.

Gruzińska czarna herbata Kolkhida produkowana jest z liści krzewów herbacianych Camellia sinensis Kolkhida, które są odporne na zimno i należą do elitarnych odmian o dużym potencjale do dalszej hodowli. Herbata Kolkhida nosi nazwę Równiny Kolchidzkiej, skąd pochodzą te krzewy herbaciane. Jest to miejscowość położona na wysokości 330-500 metrów i historycznie uprawiano tam drzewa cytrusowe i herbaciane. Wilgotne niziny i niskie temperatury Kołchozu pozwalają roślinom herbacianym rosnąć równomiernie i powoli. Przed wiatrem chronią je drzewa Paulownia tomentosa, zwane chińskimi drzewami cesarskimi.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95 °C Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Czarną herbatę zalać wodą o temperaturze 95°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 5 minut (filiżanka pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI

Legendarna gruzińska herbata powoli zrzuca płaszcz zapomnienia, dzięki uczciwej pracy nowych producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość i szacunek dla rzemiosła. Wyjątkowy dowód na to, że nawet na progu Europy można uprawiać wyjątkową herbatę, która nie wypiera się swoich chińskich korzeni. Zapomnijcie o gruzińskich substytutach i skosztujcie tego jedynego, prawdziwego. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
80,4 zł /250 g 32,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023

Gruzińska zielona herbata Kolkhida
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruzińska zielona herbata Kolkhida

Mówiąc Kolchida, trzeba dodać Gruzja. Tradycyjna herbata z liści tytułowego krzewu herbacianego jest rozpoznawalna przy pierwszym łyku. Jest zupełnie nietuzinkowa, a jednocześnie świeża. Jej urocza słodycz długo utrzymuje się na podniebieniu, a kwiatowy aromat błyskawicznie rozlewa się po pomieszczeniu. Powstaje z krzewów herbacianych rosnących w świeżym górskim powietrzu, które spotyka się z bryzą od morza. Wyjątkowy klimat, wyjątkowa herbata. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
103,8 zł /250 g 41,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023

Gruziński Oolong Guria
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruziński Oolong Guria

Herbata, która wyrosła w pachnącym lesie, w pobliżu kwiatów i źródeł mineralnych musi być po prostu cudowna. I taka jest! Gruzińskie oolong Guria pachnie miodem, owocami i ziołami, w smaku wyczuć można gładkość, przyprawy i świeże owoce leśne. Jeśli chodzi o herbatę, Gruzja wraca na światową scenę. Odnawia pierwotne plantacje, kształci rolników i dba o jej zasoby naturalne. Ta herbata jest dowodem na to, że jest na dobrej drodze. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
115,5 zł /250 g 46,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »