Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

FORMOSA OOLONG SUPERIOR

Kod: 1567
Ocena: dobra, 1 recenzje

Oolongi są delikatne, wyjątkowo smaczne i magicznie orzeźwiające. Formosa Superior nie jest wyjątkiem. Lekka herbata z tradycyjnych chińskich ogrodów nadaje się do picia przez cały dzień, a także do wyjątkowych chwil relaksu. W jej smaku odnajdziecie kwiaty i owoce, jej aromat zachwyci delikatną słodyczą dojrzałych brzoskwiń. Rozpieść siebie!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
47,7 zł /250 g 19,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Fujian
Smak
Smak:
Owoce, Kwiatowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

Oolong 100%

Napar i smak herbaty

Formosa Oolong Superior nadaje naparowi złocisty kolor i bardzo mocny, a jednocześnie przyjemny aromat - pachnie dojrzałymi brzoskwiniami. Resztę owoców można też znaleźć w pełnym smaku, uzupełnione tonami egzotycznych kwiatów, nie nachalnych, ale wyraźnych.

Herbata najlepiej smakuje w czystej postaci, bez żadnych dodatków. Doskonał  również Jjest jako herbata mrożona.

Pochodzenie herbaty

Miłośnicy herbaty zazwyczaj bardzo dobrze znają chińską prowincję Fujian. Przeważnie górzysty obszar z rozległymi obszarami leśnymi leży na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju, graniczy z równie słynnymi prowincjami Zhejiang i Jiangxi na północy i zachodzie oraz Guangdong na południu. Od wschodu obmywana jest przez wody Morza Południowochińskiego.

Herbata jest integralną częścią Fujian od ponad 5000 lat. Obszar ten produkuje głównie zieloną herbatę plantacyjną, ale także wysyła na świat wspaniałe czarne herbaty, niesamowite białe herbaty, a także cudowne oolongi. Klimat, wysokość nad poziomem morza i gleba bogata w minerały zapewniają krzewom chińskiej herbaty (Camellia sinensis) wszystko, czego potrzebują, aby pomyślnie rosnąć.
Oolongi są w Chinach opisywane jako herbaty żółto-zielone lub półzielone, ponieważ są rodzajem przejścia między zieloną i czarną herbatą. Pierwsza wzmianka pochodzi z połowy XVIII wieku z czasów dynastii Qing. Samo słowo oolong oznacza czarnego smoka.

Tak jak specyficzny smak oolongów jest wyjątkowy, tak samo jest z ich produkcją. Gdy tylko pracownicy zerwą liście z krzaków, pozostawiają je na krótko do wyschnięcia w bezpośrednim świetle słonecznym. Następnie włożyli je w ubrania i delikatnie nimi potrząsali, aby złamać ich strukturę. Potem następuje „odpoczynek” i nowe potrząsanie. Ten proces, zwany potrząsaniem zielonym, należy powtórzyć kilka razy. Dopóki fermentacja nie osiągnie dokładnie takiego stopnia (procentu), jaki chcemy osiągnąć. Oolongi są fermentowane poniżej 20 procent, powyżej 20 procent, około 40 i między 50 a 70 procent. Na koniec oczywiście liście należy mocno podgrzać, aby zakończyć, ostudzić, zwinąć i wysuszyć fermentację.

Efekty herbaty

Oolong
Efekty oolongu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80-90 °C Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Herbatę Formosa Oolong Superior zalać wodą o temperaturze 80-90 ˚C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml wody.
2. Do przygotowania herbaty w czajniczku dodać 1 łyżeczkę więcej.
3. Zaparzać przez 5 minut (przykryty kubek), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

25. 3.

Ocena: dobra
Pachnie czarną herbatą. Wydaje mi się, że wiosenny zbiór oolongów jest bardziej aromatyczny. Smakuje delikatną czarną herbatą. Zerowa goryczka. Po drugim zaparzeniu lub ostudzeniu traci smak. Kolor jasny, żółty. Z większą ilością suszu po za ciemniejszą barwą nie wiele się zmienia. Ze względu na niską cenę oceniam na dobrą. Kupiona ze względu na darmową przesyłkę powyżej 50 zł.

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA

Najlepszy w swojej klasie  Oolong zasłużenie należy również do najdroższych. Żelazną Bogini chińskiej prowincji Fujian poszukują doświadczeni miłośnicy herbat ze wzgledu dla jej wyjątkowy smak i właściwości aromatyczne. Zaleca się, aby przygotować ją sposobem Gong Fu Cha. Wtedy wyda z siebie wszystko - bogaty charakter, długi posmak i maksymalną szlachetność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
61,5 zł /250 g 24,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

CHINA SENCHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA SENCHA - zielona herbata

W historii zielonej herbaty znajdziemy kamień milowy, z którego wywodzi swoją długą tradycję picia i początek wielkiej popularności. Jest to Yojoki Kissa, książka o herbacie, w której w 1191 roku opisano pięć najważniejszych organów, na które herbata pozytywnie wpływa. Sprawdź na własne oczy, że autor obszernego pliku mnich Eisai, miał rację.. Spróbuj prawdziwej chińskiej zielonej herbaty. Nie proszek, tylko całe liście! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
38,1 zł /250 g 15,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

OOLONG CHINA SE CHUNG
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

OOLONG CHINA SE CHUNG

Oolong pije się w Chinach od ponad 400 lat. Częściowo fermentowana herbata cechuje się doskonałym smakiem i urzekającym aromatem. Chung utlenia się tylko nieznacznie, dając w ten sposób wyśmienitą filiżankę herbaty z eterycznym, kwiatowym zapachem. Często podawana w chińskich restauracjach. Wypróbuj tej wyjątkowej herbaty z tradycyjnych ogrodów. Dzięki niskiej zawartości kofeiny można się nią cieszyć przez cały dzień. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
47,0 zł /250 g 18,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »