Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

Echinacea (Echinacea purpurea) korzeń - zioło

Kod: 2119

Piękne zioło o pięknych możliwościach, które zostało odkryte przez Indian Ameryki Północnej. Nazywali go icaphe i żuli jego korzeń na różne dolegliwości. Co ważne dla nas, zawiera wiele substancji, które wspierają prawidłowe funkcje układu oddechowego, dolnych dróg moczowych i układu odpornościowego.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
57,9 zł /250 g 23,2 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Maďarsko
Smak
Smak:
Słodki, Kwaskowaty, Lekko gorzki

Skład

Echinacea 100%

NAPAR I SMAK ZIOŁA

Smak korzenia Echinacei (Echinacea purpurea) można opisać jako potrójny - najpierw poczujecie słodycz, następnie kwaskowatość, a na końcu wasze kubki smakowe poczują gorycz. Aromat jest słaby.

POCHODZENIE ZIOŁA

Być może wiecie, jak wygląda Echinacea (Echinacea purpurea). Może ją znacie pod niezbyt poprawnymi nazwami rudbekii lub czerwony słonecznik. Jest to powszechny element wielu rabat kwiatowych, ponieważ ma bardzo atrakcyjny kwiat przypominający stokrotkę. Tylko kolor jest inny - najczęściej różowy do czerwonawo-fioletowego.

Echinacea, dorasta do 1 metra wysokości, kwitnie od lipca do września i jest najczęściej spotykana w ogrodach i parkach. Ta ozdobna bylina przyciąga uwagę przechodniów, a także motyli. Mówi się, że pierwotnie była używana przez Indian północnoamerykańskich.

Najpopularniejszy sposób? Żucie korzenia, na przykład na ból. W latach pięćdziesiątych XIX wieku została opisana przez Gideona Lincecuma, historyka, lekarza i przyrodnika.

Z Ameryki roślina ta rozprzestrzeniła się w wielu innych miejscach, w tym w Europie i Afryce. Może rosnąć na kamienistych, ubogich w składniki odżywcze glebach, ale wymaga dużo słońca. Korzenie można zbierać 3-4 lata po posadzeniu, zwykle jesienią.

Jak widać, korzeń tej byliny jest nadal popularny. Zawiera echinakozyd, alkiloamidy, echinoceinę i inne substancje. Można z niego zrobić wywar, herbatę, nalewkę, ale także maść, syrop lub olej.

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 15 minut Množství 1 łyżeczka na 250 ml

Sposób przygotowania

1.Zalać echinaceę wodą o temperaturze 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 250 ml.
2.Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać 1 dodatkową łyżeczkę.
3.Po zalaniu pozostawić do zaparzenia na 15 minut, a następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


JAPAN KUKICHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN KUKICHA - zielona herbata

Pod trzcinowym sitowiem u stóp wciąż aktywnego wulkanu, na wyspie z subtropikalnym klimatem. Tak rosną rośliny herbaty, z których powstała ta niekonwencjonalna, wyjątkowo smaczna i zdrowa herbata. Kukicha, to nie są klasyczne liści herbaty, ale pędy, łodygi i gałązki. Mimo, że początkowo nikt się tego nie spodziewał, dają świeży napar łącząc doskonałą kremową słodycz oraz lekką i przyjemną orzechową gorycz. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
149,8 zł /250 g 59,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024

JAPAN BANCHA PREMIUM- zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN BANCHA PREMIUM- zielona herbata

Solidne długie liście, delikatny zapach, wysoka proporcja przeciwutleniaczy - to Bancha zielona herbata, którą Japończycy podają głównie do posiłków. Można pić ją codziennie, w rzeczywistości niewiele ma teiny, jej smak jest przyjemny i efekt uspokajający. Nigdy się nie zestarzeje. Poznać Bancha to po prostu podstawa dla każdego miłośnika herbaty.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
85,5 zł /250 g 34,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024

LAPACHO MATTO GROSSO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LAPACHO MATTO GROSSO

Dla Indianin  Południowej Ameryki jest to  drzewo bogów. Botanicy nazywają to Tabebuia impetiginosa. My uważamy, że Lapacho to uzdrawiające drzewko. Jedo działanie jest fantastyczne. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
30,2 zł /250 g 12,1 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 24. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »