Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

China Anji Bai Cha Mao Feng - zielona herbata

Kod: 1768

Piękne do oglądania, piękne do smakowania. Liście chińskiej Anji Bai Cha Mao Feng wyglądają jak delikatna koronka, która po zalaniu gorącą wodą zamienia się w słodko kwiatowy napój. Krótko mówiąc, ta zielona herbata definiuje delikatność i lekkość. Po tradycyjnych ogrodach z prowincji Zhejiang możemy spodziewać się tylko tego, co najlepsze.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
157,0 zł /250 g 62,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Zhejiang
Smak
Smak:
Słodki, Kwiatowy, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
300m

Skład

Zielona herbata Chiny Anji Bai Mao Feng 100%

Napar i smak herbaty

China Anji Bai Cha Mao Feng zapewnia napar o pięknym żółtym kolorze. Smak można określić jako słodki, delikatny, z nutami kwiatowymi. Jest bardzo harmonijny, pozostawia przyjemny, długotrwały ślad na podniebieniu. Herbata ta doskonale nadaje się do przygotowania cold brew, czyli namaczania w zimnej wodzie przez długi czas.

Pochodzenie herbaty 

Chińska prowincja Zhejiang słynie na całym świecie z wysokiej jakości zielonej herbaty. Położona na wschodnim wybrzeżu kraju, ma bardzo długą tradycję uprawy drzewek herbaty chińskiej (Camellia sinensis). Plantacje herbaty są często pielęgnowane przez pokolenia rolników. Nic dziwnego, że eksportują najsłynniejsze chińskie herbaty, które cieszą się zainteresowaniem wśród prawdziwych koneserów. Herbata, którą zaraz zaprezentujemy, łączy w sobie dwie odmiany - świeżą Bai Cha i delikatną Mao Feng. Oboje pochodzą z regionu Anji na północy prowincji Zhejiang.

Zdrowe środowisko i troska o naturę są kluczowe dla mieszkańców Anji, dlatego mają oni tendencję do praktykowania ekologicznego rolnictwa i wykorzystywania lokalnych warunków naturalnych do produkcji upraw w sposób, który nie zanieczyszcza otoczenia. "Mimo że nasz region jest górzysty, codziennie przyjmujemy dużą liczbę gości. Góry, wody i czyste powietrze Anji są teraz cennymi towarami - mówi na przykład Qian Kunfang, lokalny sędzia okręgowy. Produkty rolne uprawiane całkowicie naturalnie stanowią obecnie 40 procent rynku, ale ambicje są znacznie większe. Co więcej, rolnictwo ekologiczne przyciąga inwestorów do Anji, a lokalny rząd jest na tyle surowy, że nie pozwala na żadne projekty mające negatywny wpływ na środowisko. Oprócz drzewek herbacianych, w Anji uprawia się również bambus, warzywa i kwiaty.

Ale wracając do herbaty. Bai Cha charakteryzuje się długimi, igiełkowatymi liśćmi. Jej nazwa może sprawiać wrażenie, że jest to biała herbata, ale "Bai Cha" w tym przypadku odnosi się do faktu, że jest ona wytwarzana z pierwszych pędów drzew herbacianych o bardzo jasnych liściach. Są one skubane przez robotników pod koniec marca lub na początku kwietnia. Mao Feng jest bardziej kręcony i powstaje z pierwszych trzech liści zbieranych później niż Bai Cha. Smak pierwszej jest orzeźwiający, natomiast druga ma kwiatowe podteksty i słodycz.

Obie zielone herbaty wspaniale się uzupełniają, dzięki czemu można cieszyć się prawdziwie harmonijnym napojem o pięknym posmaku.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Herbatę zalać wodą o temperaturze 70-80 ⁰C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby przygotować herbatę w czajniczku, dodać 1 dodatkową łyżeczkę.
Czas naparu 2-3 minuty (filiżanka przykryta), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LONG ZHU JAŚMIN - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LONG ZHU JAŚMIN - zielona herbata

Jaśminowa królowa zielonych herbat najwyższej jakości! Unikalna i przez wielu poetów osławiona herbata należy do klasyki, która nie zawiedzie nikogo. Produkcja drobnych kulek o pięknym zapachu białych kwiatów jaśminu jest szczególnie staranna.. Zwinne palce chińskich rolników wyuczonymi ruchami delikatnie je otulą, a pomiędzy nie, włożą świeże pąki jaśminu.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
194,7 zł /250 g 77,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

CHINY MILK MAO FENG - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINY MILK MAO FENG - zielona herbata

Po połączeniu niezwykłej zielonej herbaty i świeżego mleczno-waniliowego olejku powstaje China Milk Mao Feng, którego nigdy nie zapomnicie. Pięknym, puszystym liściom herbaty można szybko ulec. Wystarczy przygotować swój pierwszy kubek, powąchać, skosztować...I jesteście uwięzieni. Zielona herbata orzeźwi, mleko i wanilia rozpieści. Idealna harmonia! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
108,9 zł /250 g 43,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

15% ZNIŻKA
CHINA LUNG CHING BIO - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA LUNG CHING BIO - zielona herbata

Smak jest głęboki jak studnia i mocny jak smok. Lung Ching, jak brzmi oryginalna nazwa, przez wielu uważany jest za króla wśród chińskich herbat zielonych. Do dziś jest podawany w najwyższej jakości wybitnym osobistościom na spotkaniach państwowych lub jako cenny prezent wyrażający najwyższy szacunek dla przyjaciół i rodziny. Usiądźcie wygodnie na krześle i zajrzyjcie z filiżanką tej  wyjątkowej herbaty na dno legendarnej Smoczej Studni. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
200,9 zł /250 g 170,8 zł /250 g 68,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »