Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

China Anji Bai Cha Mao Feng - zielona herbata

Kod: 1768

Piękne do oglądania, piękne do smakowania. Liście chińskiej Anji Bai Cha Mao Feng wyglądają jak delikatna koronka, która po zalaniu gorącą wodą zamienia się w słodko kwiatowy napój. Krótko mówiąc, ta zielona herbata definiuje delikatność i lekkość. Po tradycyjnych ogrodach z prowincji Zhejiang możemy spodziewać się tylko tego, co najlepsze.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
150,1 zł /250 g 60,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Zhejiang
Smak
Smak:
Słodki, Kwiatowy, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
300m

Skład

Zielona herbata Chiny Anji Bai Mao Feng 100%

Napar i smak herbaty

China Anji Bai Cha Mao Feng zapewnia napar o pięknym żółtym kolorze. Smak można określić jako słodki, delikatny, z nutami kwiatowymi. Jest bardzo harmonijny, pozostawia przyjemny, długotrwały ślad na podniebieniu. Herbata ta doskonale nadaje się do przygotowania cold brew, czyli namaczania w zimnej wodzie przez długi czas.

Pochodzenie herbaty 

Chińska prowincja Zhejiang słynie na całym świecie z wysokiej jakości zielonej herbaty. Położona na wschodnim wybrzeżu kraju, ma bardzo długą tradycję uprawy drzewek herbaty chińskiej (Camellia sinensis). Plantacje herbaty są często pielęgnowane przez pokolenia rolników. Nic dziwnego, że eksportują najsłynniejsze chińskie herbaty, które cieszą się zainteresowaniem wśród prawdziwych koneserów. Herbata, którą zaraz zaprezentujemy, łączy w sobie dwie odmiany - świeżą Bai Cha i delikatną Mao Feng. Oboje pochodzą z regionu Anji na północy prowincji Zhejiang.

Zdrowe środowisko i troska o naturę są kluczowe dla mieszkańców Anji, dlatego mają oni tendencję do praktykowania ekologicznego rolnictwa i wykorzystywania lokalnych warunków naturalnych do produkcji upraw w sposób, który nie zanieczyszcza otoczenia. "Mimo że nasz region jest górzysty, codziennie przyjmujemy dużą liczbę gości. Góry, wody i czyste powietrze Anji są teraz cennymi towarami - mówi na przykład Qian Kunfang, lokalny sędzia okręgowy. Produkty rolne uprawiane całkowicie naturalnie stanowią obecnie 40 procent rynku, ale ambicje są znacznie większe. Co więcej, rolnictwo ekologiczne przyciąga inwestorów do Anji, a lokalny rząd jest na tyle surowy, że nie pozwala na żadne projekty mające negatywny wpływ na środowisko. Oprócz drzewek herbacianych, w Anji uprawia się również bambus, warzywa i kwiaty.

Ale wracając do herbaty. Bai Cha charakteryzuje się długimi, igiełkowatymi liśćmi. Jej nazwa może sprawiać wrażenie, że jest to biała herbata, ale "Bai Cha" w tym przypadku odnosi się do faktu, że jest ona wytwarzana z pierwszych pędów drzew herbacianych o bardzo jasnych liściach. Są one skubane przez robotników pod koniec marca lub na początku kwietnia. Mao Feng jest bardziej kręcony i powstaje z pierwszych trzech liści zbieranych później niż Bai Cha. Smak pierwszej jest orzeźwiający, natomiast druga ma kwiatowe podteksty i słodycz.

Obie zielone herbaty wspaniale się uzupełniają, dzięki czemu można cieszyć się prawdziwie harmonijnym napojem o pięknym posmaku.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Herbatę zalać wodą o temperaturze 70-80 ⁰C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby przygotować herbatę w czajniczku, dodać 1 dodatkową łyżeczkę.
Czas naparu 2-3 minuty (filiżanka przykryta), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LONG ZHU GREEN - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

LONG ZHU GREEN - zielona herbata

Ogrzać dzbanek, wlać do niego zieloną perłę LONG ZHU GREEN i oglądać jak po wlaniu ciepłej wody unosi się ona do góry. Jak rozwijają się liście i powoli,delikatnie opadają na dno. Nie ma lepszego relaksu! Gdy napój otrzyma kolor i zapach, przychodzi moment na degustację. Wyjątkowa herbata z wysokich gór jest wyrabiana ręcznie i bardzo starannie. Da się to rozpoznać!  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
175,1 zł /250 g 70,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022

YUNNAN BLACK MAO FENG - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

YUNNAN BLACK MAO FENG - czarna herbata

 Wysoki udział złotych tipsów, wspaniały smak i przepiękny czerwonozłoty napar. Poznaj perłę Południowochińskiego Yunannu – czarną herbatę Mao Feng! Zawiera tyle pobudzającej teiny, by obudzić i sto śpiących królewien a tak wiele przeciwutleniaczy, że odmłodziłby i Babę Jagę. W gorącym wariancie rozgrzeje, jako ice tea cudownie orzeźwi. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
95,7 zł /250 g 38,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA YUNNAN GOLDEN BUD MAO FENG - czarna herbata

Szczyty gór otoczone mgłą i rzeki przecinające krajobraz. I tak można opisać piękne krajobrazy regionu Yunnan. Jednak dla miłośników chińskich herbat zawsze będzie to przede wszystkim słynna kolebka tego napoju. I podobnie jak szczyty górskie wznoszą się ponad mgłę, absolutnie wyjątkowy Golden Bud Mao Feng wyróżnia się na tle innych herbat. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
331,2 zł /250 g 132,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 5. 10. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »