Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CATUABA KORA - zioło

Kod: 846

Brazylijczycy mają zmysłowość we krwi. To jest wiadome. Mniej wiadomy jest fakt, że już od setek lat stosowana jest kora z drzewa miejscowych lasów deszczowych. Catuaba smakuje lekko gorzko i może trochę drzewnie. To jednak nie zmienia  jej zdolności do zwiększenia libido oraz walki ze stresem i niestrawnością. Napoju indiańskiego plemiona Tupi warto spróbować. 

 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
44,7 zł /250 g 17,9 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Brazylia
Smak
Smak:
Ziołowy

Skład

Catuaba 100%

Napar i smak zioła

Nie spodziewaj się wyraźnego smaku. Wywar z ugotowanej Catuaby jest trochę drzewny, gorzki, a na końcu jest wyczuwalna słodkość oraz delikatna ziołowość. Przeważa drzewny zapach. Napój ma czerwonawo mahoniowy kolor.

Pochodzenie zioła

Kolejny z cudów brazylijskiej dżungli nazywany jest catuaba. Jest to ulubiony na świecie środek poprawiający potencję, można znaleźć go pod nazwami Caramuru, katuaba, Pau de reposta, tutuaba lub cataguá, piratancara lub Angelim rose. We wszystkich przypadkach chodzi o korę drzewa erythroxylum catuaba zresztą pokrewny temu, który jest używany do wytwarzania kokainy. Jednak Erythroxylum catuaba nie zawiera odurzających lub uzależniających substancji. Przeciwnie jest bogata w związki, które mają pozytywne skutki na organizm.

Catuaba, czasami nazywana jest czerwoną korą. Chodzi o korę drzewa, która jest zbierana w bardzo cienkich warstwach, aby mogła dorastać bez narażania całego drzewa. Drzewo jest na 2-5 m wysokie i wyrastają z niego żółte bądź pomarańczowe kwiaty. Ma owalne, małe, niejadalne owoce w kolorze ciemnożółtym.

Indianie Tupi jako pierwsi odkryli jego niezwykłe właściwości i działanie oraz wychwalali zalety tej rośliny. Indiańskie plemiona Tupi należą do najbardziej znaczących rodzimych brazylijskich narodowości. Według naukowców w lasach deszczowych Amazonii osiedlili się ponad trzy tysiące lat temu. W roku 1500 oszacowano liczbę mieszkańców na 1.000.000 ludzi. Dziś to tylko ułamek ludzi. Oprócz kanibalistycznych rytuałów i doskonałej znajomości wpływu roślin Amazonii plemię Tupi dało światu wiele słów używanych do dnia dzisiejszego – np. Arara (papuga), Tucano (tukan), Mandioca (maniok) lub abacaxi (ananas). Catuaba stała się częścią ich tradycji.

Efekty herbaty

Catuaba kora
Efekty catuaby

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura gotować Czas przygotowania 10-15 minut Množství 1-2 łyżki po 500 ml

Sposób przygotowania

  1. Catuaba spożywana jest jako wywar. Zalać 1-2 łyżki na 0,5 litra wrzącej wody.
  2. Gotować na małym ogniu przez 10-15 minut.
  3. Odstawić i pozostawić do zaparzenia na 15-20 minut.
  4. Odcedzić
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


15% ZNIŻKA
LAPACHO MATTO GROSSO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LAPACHO MATTO GROSSO

Dla Indianin  Południowej Ameryki jest to  drzewo bogów. Botanicy nazywają to Tabebuia impetiginosa. My uważamy, że Lapacho to uzdrawiające drzewko. Jedo działanie jest fantastyczne. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
30,2 zł /250 g 25,7 zł /250 g 10,3 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

PU ERH std.
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH std.

Jest  zdrowsza niż myślisz. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała, smakowała i pachniała herbata dwa tysiące lat temu, pozwól sobie Pu Erh. Tajemnicza podwójna fermentacja daje Pu Erh magiczne zdolności. Nie na darmo jest nazywana chińską penicyliną.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
39,2 zł /250 g 15,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024

VILCACORA (Uňa de gato, Koci Pazur, Uncaria)
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

VILCACORA (Uňa de gato, Koci Pazur, Uncaria)

Czepota puszysta - zrozumie tylko botanik. Ale jeśli nadmienimy - Una de Gato, czy może Vilacacora lub Koci Pazur, to stanie się jasne . Wieści o świętej roślinie Inków, czczonej jako cudowny przeciwutleniacz i środek immunostymulujący, pojawiły się w Europie stosunkowo niedawno. Ale dzięki nim wiemy, że wewnętrzna kora Vilcacory ma spory potencjał! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
69,6 zł /250 g 27,8 zł /100 g
Dostarczymy do Poniedziałku, 22. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »