Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MACIERZANKA PIASKOWA NAĆ (Thymus serpyllum) - zioło

Kod: 1403

Jeśli mielibyście mieć w domu przynajmniej jedno zioło tak macierzankę. Należy do ziół o właściwościach leczniczych o szerokim spektrum działania i używa się ją przez cały rok. Wiosną np. w zmęczeniu i bezsenności, w lecie na siniaki i zwichnięcia, jesienią w astmie i na skurcze , a w zimnie podczas przeziębienia. Trochę macierzanki lub tymianku miejcie zawsze w zapasie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
20,6 zł /250 g 8,2 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
UE
Smak
Smak:
Naturalny, Ziołowy

Skład

Macierzanka piaskowa 100%

Pochodzenie zioła

Pełna wdzięku nazwa i jeszcze bardziej pełen wdzięku wygląd. Trwały półkrzew tworzący puszyste "poduszki" z maleńkich fioletowych kwiatów jest mile widzianą częścią ogrodów i parków. Zwykle tymianek występuje na łąkach i granicach w całej Europie. Nazywa się ją matką tymianku, ta ulubiona przyprawa to jej podgatunek.

Macierzanka swym uroczym zapachem przyciąga pszczoły i motyle. Nic dziwnego, że często sadzi się ją wokół pasiek. Miód z nij jest bardzo smaczny. Trwale zielona roślina nosi łacińską nazwę Thymus serpyllum. Stosunkowo niewielkie zioło pełza po ziemi i rośnie głównie na szerokość.

Starożytni Egipcjanie używali tymianku do balsamowania ciał. Ale wkrótce stało się jasne, że  może przynieść znacznie większe korzyści jako roślina lecznicza. Liście zbiera się najczęściej w czerwcu i suszy powoli w niskiej temperaturze. Użycie macierzanki jest naprawdę szerokie. Może być stosowana do kompresji olejku, przygotowania kąpieli lub kompresu, a także tak lubianego naparu. Na ten w normalnej ilości może pozwolić sobie każdy z wyjątkiem osób z zaburzeniami tarczycy. Kobiety w ciąży i karmiące piersią jej spożycie powinny wcześniej skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Podobnie jak w przypadku wszystkich ziół, zalecamy krótką przerwę po ośmiu tygodniach stosowania.

Efekty herbaty

Macierzanka piaskowa
Efekty Macierzanki piaskowej

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 15 minut Množství 1 łyżeczka na 250 ml

Sposób przygotowania

  1. Macierzankę zalać wodą o temperaturze 100 °C w stosunku 1 łyżeczka na 250 ml wody.

  2. Do herbaty w imbryku, dodać 1 łyżeczkę więcej.

  3. Czas ekstrakcji 15 minut (pod przykryciem), a następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


SZAŁWIA LIŚCIE (Salvia officinalis) - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SZAŁWIA LIŚCIE (Salvia officinalis) - zioło

 Nazwa pochodzi z łaciny, umiejętności daje jej natura. Salvare oznacza leczyć i szałwia o tym dobrze wie. Już od średniowiecza wykorzystywana jest jako środek na niestrawność, zaburzenia jelitowe, choroby dróg oddechowych, bezsenność, stres i nadmierne pocenie się. Od czasu do czasu każdy korzysta z jej pomocy.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
22,1 zł /250 g 8,8 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

RUMIANEK  (Matricaria chamomilla) - kwiat
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

RUMIANEK (Matricaria chamomilla) - kwiat

 Skromne zioło, które można znaleźć nawet na rumowisku, ukrywa w sobie wielką moc. Wiedzą o nim babcie, ale również przemysł farmaceutyczny. Pachnące kwiaty rumianku są wykorzystywane od wieków do herbaty, kąpieli, okładów i przy płukaniu lub w formie maści. Zna go każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z przeziębieniem lub problemami trawiennymi.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
45,1 zł /250 g 18,0 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023

KWIAT LIPY
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KWIAT LIPY

Majestatyczny symbol Słowian, oszałamiająco pachnące drzewo, pod którym siadają całe pokolenia rodzin. Lipa do kultury europejskiej po prostu należy. Podziwiamy jej umiejętności w walce z wieloma trudnościami. Herbata z lipy jest jasnym wyborem jako środek na gorączkę, zwalczania niepokoju i wsparcia układu sercowo-naczyniowego. I w dodatku jest przepyszna!  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,7 zł /250 g 27,5 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 5. 10. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »