Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kenia Kangaita FOP - czarna herbata

Kod: 1762

Tylko pierwsze pędy i pąki! Młode, miękkie listki drzew herbacianych uprawianych w wysokich górach Kenii gwarantują wspaniałe herbaciane doznania. Kenia Kangaita FOP ma intensywny smak, w którym łatwo można odróżnić owoce i przyprawy. Jest świetna z mlekiem, ale jeśli wolicie mocny napój, przygotujcie go bez dodatków. Przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi klasycznych czarnych herbat.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
57,0 zł /250 g 22,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kenia
Region
Region:
Mount Kenja
Smak
Smak:
Owocowy, Przyprawiony, Intensywnie
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2000 m

Skład

Herbata czarna Kenja Kangaita FOP 100%

Napar i smak herbaty

Kenia Kangaita FOP zapewnia napar o pięknym, miedzianym kolorze. Smak można określić jako słodki, intensywny, ale zrównoważony. Znajdziecie w nim zarówno owocowe nuty, jak i atrakcyjne ślady przypraw. Mimo, że jest to mocna herbata, jest gładka i delikatna.

Świetnie smakuje z odrobiną mleka, można też spróbować jej subtelnie posłodzonej. 

Pochodzenie herbaty

Herbata jest jedną z podstawowych upraw w Kenii i dlatego poświęca się jej dużo uwagi. Większością rolników prowadzących mniejsze plantacje opiekuje się Kenya Tea Development Agency, której zadaniem jest zarządzanie zbiorem, przetwarzaniem, produkcją i sprzedażą kenijskiej herbaty. Nadzoruje 66 zakładów przetwórczych i ponad pół miliona rolników.

Kraj Afryki Wschodniej jest czołowym eksporterem czarnej herbaty, znanej jako CTC (Crush, Tear, Curl). Taka herbata przypomina malutkie kuleczki, ponieważ liście herbaty są zgniatane, rwane i zwijane. Inaczej jest w przypadku Kenya Kangaita FOP, która w swojej nazwie nosi słowa Flowery Orange Pekoe, co oznacza, że jest to herbata całolistna, sporządzona z pąków i pierwszych liści. Dzięki temu herbata ma delikatny i pyszny smak.

O kenijskiej herbacie mówi się, że smakuje "inaczej". Miłośnicy herbaty opisują ją jako „rześką”, bogatą i mocną w smaku, a jednocześnie lekką i bardzo przyjemną. Natura ma niezaprzeczalny udział w wyjątkowości kenijskich czarnych herbat. Drzewa herbaciane wyrastają z głębokiej czerwonej gleby, która jest bogata w minerały, plantacje są otoczone lasem deszczowym i znajdują się na wysokości około 2 000 metrów. Długie godziny nasłonecznienia, a także sprzyjające warunki opadowe, pozwalają krzewom wytwarzać duże ilości antyoksydantów i innych substancji odpowiedzialnych za niepowtarzalny aromat i smak powstałego naparu. Plantacje bardzo często prowadzone są w systemie rolnictwa ekologicznego, dzięki czemu krzewy nie mają kontaktu z przemysłowo produkowanymi nawozami czy zabiegami.

Fabryka Herbaty Kangania, z której pochodzi ta herbata, jest specjalistą w przetwarzaniu wysokiej jakości herbat ortodoksyjnych i otrzymała certyfikat Fair Trade.

Teraz dodamy tylko procedurę przetwarzania czarnej herbaty, abyście mieli komplet informacji. W kenijskich ogrodach herbacianych zbiory przeprowadza się ręcznie i bardzo ostrożnie, produkując odmiany wysokiej jakości. Po zerwaniu pracownicy pozwalają liściom krótko zwiędnąć, a następnie rolują je, aby rozbić ich strukturę i rozpocząć proces utleniania. Na tym etapie konieczne jest monitorowanie temperatury herbaty, jej wilgotności oraz czasu, w którym następuje utlenianie. Po osiągnięciu przez herbatę pożądanych cech sensorycznych, trafia ona do suszarni. Na koniec trzeba ją posortować, zapakować i przygotować do wysyłki.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Czarną herbatę zalać wodą o temper. 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 3-5 minut (filiżanka przykryta), następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PU ERH std.
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH std.

Jest  zdrowsza niż myślisz. Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądała, smakowała i pachniała herbata dwa tysiące lat temu, pozwól sobie Pu Erh. Tajemnicza podwójna fermentacja daje Pu Erh magiczne zdolności. Nie na darmo jest nazywana chińską penicyliną.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
39,2 zł /250 g 15,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

CEYLON  ORANGE PEKOE - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON ORANGE PEKOE - czarna herbata

Dwa słowa: czyste i świeże. Ceylon Orange Pekoe ma to co najlepsze, czego od czarnej herbaty oczekujemy. Bardzo dobra o wysokiej jakości i bardzo zachęcająca. Klasyka z prowincji, gdzie herbata jest uprawiana od 1870 roku, nie zawiedzie. Lekko pikantna herbata rozgrzeje zdrętwiałe palce i doda energii podczas wędrówki zaśnieżonymi szlakami. Dotrzeć do niej można także w upalne letnie popołudnie w mieście -  przyniesie Ci dobry nastrój i chęć do dalszej pracy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
43,8 zł /250 g 17,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

CEYLON UVA PEKOE - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON UVA PEKOE - czarna herbata

Z centrum Sri Lanki do centrum uwagi. Czarna herbata produkowana przez słynne ogrody Cejlonu wysoko w górach wyróżnia się bogatym smakiem i wyjątkowo przyjemnym aromatem. Ceylon Uva Pekoe, jest idealna na początek dnia, pokochacie ją bardzo szybko. Typowy przedstawiciel „cejlonu” swą siłą pobudzi nawet największego śpiocha. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
46,6 zł /250 g 18,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »