Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kenia Kangaita FOP - czarna herbata

Kod: 1762

Tylko pierwsze pędy i pąki! Młode, miękkie listki drzew herbacianych uprawianych w wysokich górach Kenii gwarantują wspaniałe herbaciane doznania. Kenia Kangaita FOP ma intensywny smak, w którym łatwo można odróżnić owoce i przyprawy. Jest świetna z mlekiem, ale jeśli wolicie mocny napój, przygotujcie go bez dodatków. Przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi klasycznych czarnych herbat.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
57,0 zł /250 g 22,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Kenia
Region
Region:
Mount Kenja
Smak
Smak:
Owocowy, Przyprawiony, Intensywnie
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2000 m

Skład

Herbata czarna Kenja Kangaita FOP 100%

Napar i smak herbaty

Kenia Kangaita FOP zapewnia napar o pięknym, miedzianym kolorze. Smak można określić jako słodki, intensywny, ale zrównoważony. Znajdziecie w nim zarówno owocowe nuty, jak i atrakcyjne ślady przypraw. Mimo, że jest to mocna herbata, jest gładka i delikatna.

Świetnie smakuje z odrobiną mleka, można też spróbować jej subtelnie posłodzonej. 

Pochodzenie herbaty

Herbata jest jedną z podstawowych upraw w Kenii i dlatego poświęca się jej dużo uwagi. Większością rolników prowadzących mniejsze plantacje opiekuje się Kenya Tea Development Agency, której zadaniem jest zarządzanie zbiorem, przetwarzaniem, produkcją i sprzedażą kenijskiej herbaty. Nadzoruje 66 zakładów przetwórczych i ponad pół miliona rolników.

Kraj Afryki Wschodniej jest czołowym eksporterem czarnej herbaty, znanej jako CTC (Crush, Tear, Curl). Taka herbata przypomina malutkie kuleczki, ponieważ liście herbaty są zgniatane, rwane i zwijane. Inaczej jest w przypadku Kenya Kangaita FOP, która w swojej nazwie nosi słowa Flowery Orange Pekoe, co oznacza, że jest to herbata całolistna, sporządzona z pąków i pierwszych liści. Dzięki temu herbata ma delikatny i pyszny smak.

O kenijskiej herbacie mówi się, że smakuje "inaczej". Miłośnicy herbaty opisują ją jako „rześką”, bogatą i mocną w smaku, a jednocześnie lekką i bardzo przyjemną. Natura ma niezaprzeczalny udział w wyjątkowości kenijskich czarnych herbat. Drzewa herbaciane wyrastają z głębokiej czerwonej gleby, która jest bogata w minerały, plantacje są otoczone lasem deszczowym i znajdują się na wysokości około 2 000 metrów. Długie godziny nasłonecznienia, a także sprzyjające warunki opadowe, pozwalają krzewom wytwarzać duże ilości antyoksydantów i innych substancji odpowiedzialnych za niepowtarzalny aromat i smak powstałego naparu. Plantacje bardzo często prowadzone są w systemie rolnictwa ekologicznego, dzięki czemu krzewy nie mają kontaktu z przemysłowo produkowanymi nawozami czy zabiegami.

Fabryka Herbaty Kangania, z której pochodzi ta herbata, jest specjalistą w przetwarzaniu wysokiej jakości herbat ortodoksyjnych i otrzymała certyfikat Fair Trade.

Teraz dodamy tylko procedurę przetwarzania czarnej herbaty, abyście mieli komplet informacji. W kenijskich ogrodach herbacianych zbiory przeprowadza się ręcznie i bardzo ostrożnie, produkując odmiany wysokiej jakości. Po zerwaniu pracownicy pozwalają liściom krótko zwiędnąć, a następnie rolują je, aby rozbić ich strukturę i rozpocząć proces utleniania. Na tym etapie konieczne jest monitorowanie temperatury herbaty, jej wilgotności oraz czasu, w którym następuje utlenianie. Po osiągnięciu przez herbatę pożądanych cech sensorycznych, trafia ona do suszarni. Na koniec trzeba ją posortować, zapakować i przygotować do wysyłki.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Czarną herbatę zalać wodą o temper. 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 3-5 minut (filiżanka przykryta), następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


YUNNAN BLACK PREMIUM - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

YUNNAN BLACK PREMIUM - czarna herbata

Bardzo intensywne przeżycie! Premium Yunnan ma siłę Herkulesa. Ciemno-czerwony kolor naparu jasno mówi o sile tej herbaty. Z tradycyjnych chińskich ogrodów herbacianych przynosimy wam przysmak dla prawdziwego entuzjasty. Daj sobie  Yunnan Czarny Premium zamiast  porannego śniadania – będziesz pełny  energii i dobrego humoru aż do wieczora. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
49,1 zł /250 g 19,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG – czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SUMATRA BOP1 BAH BUTONG – czarna herbata

Kiedy spróbujecie, będziecie zachwyceni. Czarna herbata z równika to wyjątkowo orzeźwiający, mocny i pikantny napój. W glebie wulkanicznej Sumatry rodzi się herbata o zrównoważonym profilu smakowym, atrakcyjnym w zimie i w lecie. Miłośnicy herbaty bardzo dobrze znają plantację Bah Butong. Podobnie jak zasadę cieszenia się herbatą: Pij swój napój gorący i wzbogacony, byś był zawsze zaspokojony.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
42,3 zł /250 g 16,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

ASSAM TGFOPI MARGERITA - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOPI MARGERITA - czarna herbata

Najpierw możesz zidentyfikować najlepszą herbatę według nazwy, zgodnie ze swoim gustem. Assam z okręgu Margerita ma pięć liter i jedną cyfrę. Na pierwszy rzut oka okazuje się, że jest to przysmak najbardziej delikatnej herbaty o dużym udziale najmłodszych płatków. Po zalaniu go gorącą wodą otrzymasz mocny, świeży i słodki napój. Assam TGFOPI Margerita jest najlepszy do śniadania, ale działa również dobrze późnym popołudniem. Zapewnia energię dla pracy lub nauki. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
43,2 zł /250 g 17,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »