Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Gruziński Oolong Guria

Kod: 1811

Herbata, która wyrosła w pachnącym lesie, w pobliżu kwiatów i źródeł mineralnych musi być po prostu cudowna. I taka jest! Gruzińskie oolong Guria pachnie miodem, owocami i ziołami, w smaku wyczuć można gładkość, przyprawy i świeże owoce leśne. Jeśli chodzi o herbatę, Gruzja wraca na światową scenę. Odnawia pierwotne plantacje, kształci rolników i dba o jej zasoby naturalne. Ta herbata jest dowodem na to, że jest na dobrej drodze.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
115,5 zł /250 g 46,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Owocowy, Słodki, Przyprawiony
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
250 - 300m

Skład

Gruziński Oolong Guria 100%

Napar i smak herbaty 

Gruziński Guria oolong nadaje naparowi miodowy kolor. Smak można określić jako gładki, maślany, kwaśny po owocach i pieprzny po przyprawach. Herbata pachnie słodko i kwiatowo. Ten oolong jest jedną z najbardziej atrakcyjnych herbat pod względem smakowym. Nadaje się do całodziennego popijania i najlepiej smakuje bez dodatków smakowych. Polecamy spróbować gruzińskiego Guria oolong zarówno na gorąco, jak i jako herbatę mrożoną.

Pochodzenie herbaty

Gruzja (miejscowi nazywają ją Sakartvelo) była kiedyś herbacianym mocarstwem. Był to czwarty największy producent herbaty na świecie i nie było gospodarstwa domowego, które nie znałoby prawdziwej gruzińskiej herbaty. Zmieniło się to po upadku ZSRR, który przyniósł problemy w wielu branżach, w tym w przemyśle herbacianym. Teraz jednak gruzińscy rolnicy wracają do silnej tradycji, odbudowując zniszczone plantacje i uprawiając nowe drzewka herbaciane w systemie rolnictwa ekologicznego. Dokładnie to samo robią w regionie Guria, z którego sprowadziliśmy Guria Georgian Oolong.

Jest to obszar na zachodzie Gruzji z zapierającą dech w piersiach przyrodą. Klimat jest wilgotny, podzwrotnikowy, a lata i zimy są stosunkowo łagodne. Guria jest częstym celem turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać jej lasy, źródła mineralne, piaszczyste plaże, a także alpejskie łąki i wysokie góry. Na obszarze 2000 kilometrów kwadratowych znajdują się zarówno równiny, jak i zbocza gór Meskheti. Ponieważ region jest jednocześnie obmywany przez fale Morza Czarnego, ma unikalny klimat, który łączy ciepłe morskie powietrze i chłodne górskie, a średnia roczna temperatura wynosi 12-14 ⁰C. To doskonale pasuje roślinom herbacianym.

Inną szczególną cechą regionu Guria jest to, że jest on domem dla krzewu herbacianego Camellia sinensis Kolkheti. Odmiana ta prawdopodobnie wzięła swoją nazwę od Parku Narodowego Kolkheti, który obejmuje dużą część tego obszaru. Są to krzewy o specjalnych genach, które zdaniem ekspertów mają duży potencjał hodowlany. Są one posadzone pod drzewami pavlovni, o wysokości około 20 metrów, które bardzo pięknie kwitną. Dzięki temu drzewa herbaciane rosną osłonięte od wiatru i ostrego słońca, mając jednocześnie dużo wilgoci i cienia. Aby dodać piękna i zapachu, dywany niebieskich niezapominajek pokrywają ziemię pod pavlovniami. Guria to jedyny gruziński region z tak niesamowitym połączeniem drzew herbacianych, pavlovni i kwiatów, które miejscowi nazywają niczym innym jak Kesane.

Pracownicy skubią liście ręcznie w ściśle określonych warunkach, tj. przy idealnej wilgotności i temperaturze. Pozwalają im krótko zwiędnąć, a następnie podrzucają je kilkakrotnie w dużych koszach. Zaburza to ich strukturę komórkową i uruchamia naturalny proces utleniania enzymów. Jest to tzw. potrząsanie zieleniną, które kończą gwałtownym podgrzewaniem herbaty.

Na koniec ciekawostka: z liśćmi tej specyficznej odmiany Camellia sinensis Kolkheti eksperymentują na przykład szkoccy producenci ginu. Specjalna edycja destylowana z 12 roślin, w tym jałowca, kolendry i pomarańczy, została wzbogacona o czarną herbatę z tej odmiany. To podobno nadało ginowi lekki aromat miodu i jabłek.

Efekty herbaty

Oolong
Efekty oolongu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95 °C Czas przygotowania 5-7 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Oolong zalać wodą w temperaturze 95 °C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Do herbaty w imbryku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas ekstrakcji 5-7 minut (przykryty kubek), a następnie odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI

Legendarna gruzińska herbata powoli zrzuca płaszcz zapomnienia, dzięki uczciwej pracy nowych producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość i szacunek dla rzemiosła. Wyjątkowy dowód na to, że nawet na progu Europy można uprawiać wyjątkową herbatę, która nie wypiera się swoich chińskich korzeni. Zapomnijcie o gruzińskich substytutach i skosztujcie tego jedynego, prawdziwego. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
80,4 zł /250 g 32,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

Kenia Oolong  Embu County
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Kenia Oolong Embu County

Kenijska herbata jest inna. Szczególnie Oolong. Jego smak opisywany jest jako likierowy, bardzo bogaty i pełny. W przypadku Kenia Oolong Embu County musimy uzupełnić tę cechę o nuty słodu i orzechów. To jeden z najlepszych kenijskich oolongów, jakie można dostać. Jego miodowy aromat jest niezwykle atrakcyjny i można się założyć, że po pierwszym łyku będziemy chcieli więcej. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
57,0 zł /250 g 22,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023

Gruzińska czarna herbata Kolkhida
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Gruzińska czarna herbata Kolkhida

Atrakcyjny napój do całodziennego popijania - tak można opisać tradycyjną gruzińską herbatę Kołchida. Wyjątkowe liście herbaty z wyjątkowego miejsca na pograniczu Europy i Azji oczarują Was delikatnym, ale trwałym smakiem o słodowo-korzenno-cytrynowym aromacie. Rolnicy sadzą drzewa herbaciane pod pięknie kwitnącymi paulowniami, tzw. drzewami cesarskimi, które stwarzają im idealny mikroklimat i zapewniają pożądany cień. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
92,1 zł /250 g 36,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 7. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »