Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

China Da Hong Pao - oolong

Kod: 2115

Nazywana jest Wielką Szkarłatną Szatą lub Królem wszystkich herbat. Oolong China Da Hong Pao jest jedną z najlepszych herbat, jakich można spróbować. Ta wysokogatunkowa odmiana częściowo fermentowanej herbaty z chińskich gór Wu Yi zachwyci Was mocnym i zrównoważonym smakiem zakończonym nutami owoców i drewna. Im więcej naparów, tym bardziej złożony aromat. W Chinach ten klejnot podawany jest najrzadszym gościom. Kogo zaprosicie?

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
176,8 zł /250 g 70,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Fujian
Smak
Smak:
Owocowy, Silny, Zrównoważony
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

100%

NAPAR I SMAK HERBATY

China Da Hong Pao - oolong po zalaniu gorącą wodą daje piękny żółto-pomarańczowy do miedzianego kolor oraz niezwykle przyjemny, świeży owocowy aromat. Smak można określić jako harmonijny, złożony i mocny. Wyczuwalne są ślady owoców, uzupełnione lekkimi nutami drzewnymi.

POCHODZENIE HERBATY

Popijanie herbaty oolong China Da Hong Pao jest jak spacer po bajce. WyobraźCcie sobie... Wyrosła w górach Wuyi, które leżą w północno-zachodniej części prowincji Fujian. Są tak piękne, że zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przecinają ją dramatyczne doliny z dzikimi rzekami, otoczone kolumnowymi klifami, a jej wschodnią część rozświetla nawet czerwona barwa piaskowca. Można udać się do gęstych lasów i starożytnych świątyń. I oczywiście zawsze natkniecie się na bujne plantacje zielonej herbaty.

Można tu również natknąć się na trzy bardzo rzadkie drzewa herbaciane. Według legendy herbata ta została podarowana matce władcy z dynastii Ming ze względu na jej dobroczynne działanie. W XIV wieku uwolniła ją od poważnych dolegliwości i od tego czasu długie liście oolong są uważane za święte. Z oryginalnych czterech roślin pozostały dziś tylko trzy, ale dzięki starannemu rozmnażaniu przez sadzonki są one również uprawiane w kilku pobliskich ogrodach. Ta tradycyjna i skuteczna metoda pozwoliła na rozprzestrzenienie się roślin o unikalnym DNA, a teraz możemy cieszyć się herbatą z ich liści.

Herbata, nazywana Wielką Szkarłatną Szatą, cieszy się w Chinach wielkim szacunkiem. Jej zbiór  jest dosłownie ceremonią, jest przetwarzany pod ścisłą kontrolą i tylko nieliczni mogą się nim delektować. Nie tylko dlatego, że pochodzi z legendarnych drzew herbacianych, ale także dlatego, że jej ilość jest ograniczona.

Na koniec wspomnijmy krótko o tym, jak właściwie powstają herbaty oolong. Zerwane liście herbaty są najpierw pozostawiane do zwiędnięcia na słońcu. Następnie umieszcza się je w dużych workach lub „przetrząsa” maszynowo, aby zniekształcić ich teksturę. Uwalnia to soki zawarte w liściach i rozpoczyna fermentację. Tak zwane potrząsanie zieleniną musi być powtarzane kilka razy, aż do uzyskania pięknego kwiatowego zapachu. Aby zatrzymać proces fermentacji, zbiory są wystawiane na działanie wysokich temperatur, a następnie natychmiast schładzane. Na koniec liście są zwijane lub granulowane i suszone.

Efekty herbaty

Oolong
Efekty oolongu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80-90 °C Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Zalać oolong wodą o temperaturze 80-90°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
  2. Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać 1 łyżeczkę.
  3. Parzyć przez 5 minut (pod przykryciem), a następnie przecedzić.
Smak i nuty:
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


JAPAN KUKICHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAPAN KUKICHA - zielona herbata

Pod trzcinowym sitowiem u stóp wciąż aktywnego wulkanu, na wyspie z subtropikalnym klimatem. Tak rosną rośliny herbaty, z których powstała ta niekonwencjonalna, wyjątkowo smaczna i zdrowa herbata. Kukicha, to nie są klasyczne liści herbaty, ale pędy, łodygi i gałązki. Mimo, że początkowo nikt się tego nie spodziewał, dają świeży napar łącząc doskonałą kremową słodycz oraz lekką i przyjemną orzechową gorycz. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
149,8 zł /250 g 59,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024

15% ZNIŻKA
SENCHA ŻURAWINOWO-TRUSKAWKOWA – zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SENCHA ŻURAWINOWO-TRUSKAWKOWA – zielona herbata

Gdybyśmy chcieli być troszkę grubiańscy, napiszemy wprost: Niebo w gębie! Sencha żurawinowo-truskawkowa jest dla miłośników zielonych herbat tym, co najlepsze. Przynosi same korzyści. Z jednej strony dzięki czystej i świeżej Senchy, z drugiej zaś dodatku sensacyjnych czerwonych owoców. Truskawki dodają słodkiej nuty, żurawina podkreśla smak kwaskowatym trelem. Razem zagrają symfonię pełną witamin, antyoksydantów i minerałów. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
50,8 zł /250 g 43,2 zł /250 g 17,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA

Najlepszy w swojej klasie  Oolong zasłużenie należy również do najdroższych. Żelazną Bogini chińskiej prowincji Fujian poszukują doświadczeni miłośnicy herbat ze wzgledu dla jej wyjątkowy smak i właściwości aromatyczne. Zaleca się, aby przygotować ją sposobem Gong Fu Cha. Wtedy wyda z siebie wszystko - bogaty charakter, długi posmak i maksymalną szlachetność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
61,5 zł /250 g 24,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »