Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

Ceylon OP1 - czarna herbata

Kod: 1928

Mówi się, że Dimbula jest prawdziwym miejscem narodzin cejlońskiej herbaty. Liście z wysokich wzgórz  mają cudownie pełny, lekko pikantny smak. Ceylon OP1 należy do tak zwanych herbat śniadaniowych. Dodajcie do niej kroplę mleka i rozpocznijcie dzień tak, jak lubiicie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
51,7 zł /250 g 20,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Cejlon
Region
Region:
Dimbula
Smak
Smak:
Lekko pikantny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1067 m -1524 m

Skład

Czarna herbata Cejlon OP 1 100%

NAPAR I SMAK HERBATY

Ceylon OP1 – czarna herbata po zalaniu gorącą wodą daje napar o barwie od ciemnobrązowej do brązowoczerwonej. Pachnie bardzo wyraziście i przyjemnie, w smaku można wyczuć pełnię, słodycz i pikantne zakończenie. Herbata ta jest doskonała z odrobiną mleka, można ją również dosłodzić miodem lub cukrem.

POCHODZENIE HERBATY

Ta czarna herbata pochodzi z miejsca dosłownie pokrytego ogrodami herbacianymi. Dimbula leży na zachodnich zboczach Wyżyny Środkowej, której warunki klimatyczne pozwalają chińskiemu drzewu herbacianemu (Camellia sinensis) wytwarzać delikatne, soczyste i niezwykle aromatyczne liście. Nic dziwnego, że region ten jako pierwszy został wybrany przez rolników z Cejlonu do uprawy drzewek herbacianych. Stało się to na początku lat siedemdziesiątych XIX wieku.

Jak sugeruje opis herbaty (OP oznacza Orange Pekoe, czyli pąki liściowe), jej liście były zrywane ręcznie i bardzo delikatnie przez pracowników. Jest to bardzo ważne, aby nie uległy one przedwczesnemu utlenieniu. Po zakończeniu zbiorów herbata trafiała do zakładu przetwórczego, gdzie pozostawiano ją do zwiędnięcia, a następnie wyciskano z niej sok. To działanie na materiał biologiczny rozpoczęło naturalne utlenianie enzymów. Cały proces, podczas którego herbata zmienia swój aromat, kolor, temperaturę i smak, musi być dokładnie monitorowany. W momencie, gdy osiągnie ona swoje maksimum, fermentacja zostaje zakończona w suszarni. Następnie herbata jest sortowana i pakowana. 

Jeśli chcecie delektować się tą klasyczną czarną herbatą jak Anglik, wrzućcie kostkę cukru do filiżanki przed nalaniem herbaty. Będzie się ona stopniowo rozpuszczać. Nie bójcie się dodać odrobiny zimnego mleka. Napój powinien mieć pomarańczowy kolor. Istnieją zwolennicy odwrotnej procedury - najpierw mleko, potem herbata - ale dziś nie ma ku temu powodu. W ten sposób ludzie parzyli herbatę w czasach słabej jakości porcelany o cienkich ściankach, aby chronić swoje cenne filiżanki przed pękaniem.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Czarną herbatę zalać wrzątkiem (100°C) w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml
Dodać 1 łyżeczkę dodatkowo do parzenia herbaty w czajniczku.
Czas zaparzania 3-5 minut (przykryty kubek), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


YUNNAN BLACK PREMIUM - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

YUNNAN BLACK PREMIUM - czarna herbata

Bardzo intensywne przeżycie! Premium Yunnan ma siłę Herkulesa. Ciemno-czerwony kolor naparu jasno mówi o sile tej herbaty. Z tradycyjnych chińskich ogrodów herbacianych przynosimy wam przysmak dla prawdziwego entuzjasty. Daj sobie  Yunnan Czarny Premium zamiast  porannego śniadania – będziesz pełny  energii i dobrego humoru aż do wieczora. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
49,1 zł /250 g 19,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

RUMIANEK  (Matricaria chamomilla) - kwiat
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

RUMIANEK (Matricaria chamomilla) - kwiat

 Skromne zioło, które można znaleźć nawet na rumowisku, ukrywa w sobie wielką moc. Wiedzą o nim babcie, ale również przemysł farmaceutyczny. Pachnące kwiaty rumianku są wykorzystywane od wieków do herbaty, kąpieli, okładów i przy płukaniu lub w formie maści. Zna go każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z przeziębieniem lub problemami trawiennymi.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
45,1 zł /250 g 18,0 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023

KWIAT LIPY
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KWIAT LIPY

Majestatyczny symbol Słowian, oszałamiająco pachnące drzewo, pod którym siadają całe pokolenia rodzin. Lipa do kultury europejskiej po prostu należy. Podziwiamy jej umiejętności w walce z wieloma trudnościami. Herbata z lipy jest jasnym wyborem jako środek na gorączkę, zwalczania niepokoju i wsparcia układu sercowo-naczyniowego. I w dodatku jest przepyszna!  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
68,7 zł /250 g 27,5 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 26. 9. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »