Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Ceylon OP1 - czarna herbata

Kod: 1928

Mówi się, że Dimbula jest prawdziwym miejscem narodzin cejlońskiej herbaty. Liście z wysokich wzgórz  mają cudownie pełny, lekko pikantny smak. Ceylon OP1 należy do tak zwanych herbat śniadaniowych. Dodajcie do niej kroplę mleka i rozpocznijcie dzień tak, jak lubiicie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
51,7 zł /250 g 20,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 26. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Cejlon
Region
Region:
Dimbula
Smak
Smak:
Lekko pikantny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1067 m -1524 m

Skład

Czarna herbata Cejlon OP 1 100%

NAPAR I SMAK HERBATY

Ceylon OP1 – czarna herbata po zalaniu gorącą wodą daje napar o barwie od ciemnobrązowej do brązowoczerwonej. Pachnie bardzo wyraziście i przyjemnie, w smaku można wyczuć pełnię, słodycz i pikantne zakończenie. Herbata ta jest doskonała z odrobiną mleka, można ją również dosłodzić miodem lub cukrem.

POCHODZENIE HERBATY

Ta czarna herbata pochodzi z miejsca dosłownie pokrytego ogrodami herbacianymi. Dimbula leży na zachodnich zboczach Wyżyny Środkowej, której warunki klimatyczne pozwalają chińskiemu drzewu herbacianemu (Camellia sinensis) wytwarzać delikatne, soczyste i niezwykle aromatyczne liście. Nic dziwnego, że region ten jako pierwszy został wybrany przez rolników z Cejlonu do uprawy drzewek herbacianych. Stało się to na początku lat siedemdziesiątych XIX wieku.

Jak sugeruje opis herbaty (OP oznacza Orange Pekoe, czyli pąki liściowe), jej liście były zrywane ręcznie i bardzo delikatnie przez pracowników. Jest to bardzo ważne, aby nie uległy one przedwczesnemu utlenieniu. Po zakończeniu zbiorów herbata trafiała do zakładu przetwórczego, gdzie pozostawiano ją do zwiędnięcia, a następnie wyciskano z niej sok. To działanie na materiał biologiczny rozpoczęło naturalne utlenianie enzymów. Cały proces, podczas którego herbata zmienia swój aromat, kolor, temperaturę i smak, musi być dokładnie monitorowany. W momencie, gdy osiągnie ona swoje maksimum, fermentacja zostaje zakończona w suszarni. Następnie herbata jest sortowana i pakowana. 

Jeśli chcecie delektować się tą klasyczną czarną herbatą jak Anglik, wrzućcie kostkę cukru do filiżanki przed nalaniem herbaty. Będzie się ona stopniowo rozpuszczać. Nie bójcie się dodać odrobiny zimnego mleka. Napój powinien mieć pomarańczowy kolor. Istnieją zwolennicy odwrotnej procedury - najpierw mleko, potem herbata - ale dziś nie ma ku temu powodu. W ten sposób ludzie parzyli herbatę w czasach słabej jakości porcelany o cienkich ściankach, aby chronić swoje cenne filiżanki przed pękaniem.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Czarną herbatę zalać wrzątkiem (100°C) w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml
Dodać 1 łyżeczkę dodatkowo do parzenia herbaty w czajniczku.
Czas zaparzania 3-5 minut (przykryty kubek), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata

Ta herbata Assam, dostaje pięć gwiazdek we wszystkich kategoriach! Lokalni obywatele piją herbatę  bardzo mocną i bardzo słodką. Dodają do niej mleko, w Himalajach  jeszcze zdobią ją kardamonem i innymi przyprawami. Rozlewają ją do małych filiżanek i podają do niej ciasto. W Indiach zaś picie herbaty  w ciągu dnia to chwilą dla rozmów, rozważań, podejmowania decyzji.  Pozwól się zainspirować! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
55,1 zł /250 g 22,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 26. 6. 2024

ELIKSIR ŻYCIA WIECZNEGO - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ELIKSIR ŻYCIA WIECZNEGO - zielona herbata

Azja jest pełna tajemnic. Ludzie dożywają tam stu lat, stale się uśmiechają, nie męczy ich katar ani kaszel, a do tego wyglądają świetnie. Jak to robią? Dużo medytują, zdrowo jedzą, ale przede wszystkim – przez całe dnie piją zieloną herbatę. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
69,2 zł /250 g 27,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 26. 6. 2024

SZCZĘŚLIWY BUDDA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

SZCZĘŚLIWY BUDDA - zielona herbata

Mieszanka tej herbaty jest według naszej Manu oryginalnej receptury. Szczęśliwy Budda herbata jest przygotowana z miłością i pokorą, z pasją do smaku i zapachu zielonej herbaty. Naszym jedynym celem jest przy mieszaniu sypanej herbaty zaoferować miłośnikom herbaty nowy  świeży napój a innym  pokazać, jak wielkie mogą być chwile nad filiżanką smakołyków. Czytać, medytować, pracować z herbatą Szczęśliwy Buddha, to jakoś idzie lepiej. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
82,3 zł /250 g 32,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 26. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »