Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BŁYSKOPOREK PODKOROWY BIO grzyb (Inonotus obliquus) proszek

Kod: 1419

Możecie go nazywać chaga (czaga), błyskoporek lub dziwaczny grzyb. Można go dodawać do wody, kawy, soku lub gorącej czekolady. I uwierzcie, że ma wielką moc. I właśnie wyjątkowa skuteczność tego proszku przyniosła mu tak ogromną popularność. Chaga syberyjska uznawana za skarb natury używany przez ludowych zielarzy od czasów Mezopotamii do dnia dzisiejszego. Jego przyjmowanie wpływa pozytywnie na odporność, pracę serca i układu krwionośnego oraz wspomaga trawienie. Na Syberii jest używany przez szamanów, w Japonii wykorzystuje się go podczas obrzędów religijnych.

Dostarczymy do Piątku, 21. 6. 2019
DPD Dostarczymy do 21. 6. 2019 11,0 zł
Inpost - kurier Dostarczymy do 21. 6. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 21. 6. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
270,5 zł brutto
139,3 zł brutto
78,8 zł brutto
Małe opakowanie:
35,2 zł brutto
20,0 zł brutto
9,2 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Finsko
Smak
Smak:
Gorzko-słodki
BIO
BIO:
Tak

Skład

Chaga 100%

Napar i smak grzyba

Ciemno-brązowy proszek smakuje jednocześnie gorzko i słodko. Nie rozpuszcza się on w wodzie, ponieważ mamy do czynienia ze zmielonym grzybem. Możecie go dodawać do pokarmów i napojów, lub zaparzyć z niego napój podobny do herbaty.

Pochodzenie grzyba

Na początek kilka słów o taksonomii. Chaga syberyjska jest ludową nazwą błyskoporka podkorowego (Inonotus obliquus). Wśród grzybów jest zaliczany do rodziny szczeciniakowatych (oznacza to, że owocniki są w postaci narośli z rudo-brązowymi pęknięciami zawierającymi chlamydospory umożliwiające jego rozrastanie się, natomiast po obumarciu drzewa wytwarzane są bazydiospory odpowiedzialne za jego rozmnażanie się). Pomimo tego błyskoporek podkorowy należy do grzybów mikoryzowych, podobnie jak purchawki, gąski, siedzunie, boczniaki, prawdziwki i huby. Bardziej szczegółowa wiedza nie jest nam potrzebna. W skrócie, chodzi o grzyb pasożytujący na drzewach liściastych, najczęściej brzozach, bukach, topolach, dębach i olchach. Ten, kto natknie się na nie w głębokich leśnych ostępach, pewnie nie będzie porażony ich urodą.

Jednak wcale nie chodzi o estetykę. Narośle ciemnego przechodzącego w czarny koloru tworzą na pniach drzew nie najpiękniejsze formy. Można natknąć się na narośle doskonale wykształcone, jednolicie porastające pień drzewa tak, że obejmują powyżej połowy jego obwodu. W przeciwieństwie do tego, niewykształcone narośle błyskoporka podkorowego miewają wielkość 10-35 centymetrów, mają nieregularny półokrągły kształt i szary kolor zmieniający się z czasem w rdzawy brąz. Żyją do 20 lat. Chaga po zaatakowaniu syberyjskiego drzewa przyczynia się do jego powolnej destrukcji.

Chaga syberyjska zadomowiła się w lasach Rosji, północnej części Europy oraz w Ameryce północnej i Azji. Czyli w miejscach, gdzie przez cały rok panują niskie temperatury. Właśnie w tych regionach zyskała sobie wielką popularność w leczeniu wielu dolegliwości zdrowotnych. Wzmianki o jego dobroczynnych właściwościach pochodzą już z czasów Mezopotamii, z uznaniem wypowiadają się o nim mieszkańcy Chin i Japonii. W Rosji był wykorzystywany w trakcie szamańskich rytuałów. Z powodzeniem używał go syberyjski uzdrowiciel i mistyk Rasputin, wzmianka o nim pojawiła się również w dziele „Oddział chorych na raka” rosyjskiego pisarza Sołżenicyna, laureata nagrody Nobla.

Przygotowanie tego specjału należy rozpocząć od posiekania grzyba na drobne kawałki, a następnie należy bardzo powoli je suszyć. Dlaczego aż tak dużo troski? Dlatego, że zawiera on wiele korzystnie wpływających na zdrowie związków. Warto tutaj wspomnieć o betulinie i kwasie betulinowym posiadających zdolność do zwalczania różnych infekcji oraz niektórych chorób cywilizacyjnych. Godne uwagi są również β-glukany będący silnymi immunostymulantami. Melanina działa jako przeciwutleniacz, terpeny i steroidy wspierają walkę z nowotworami.

Chaga syberyjska zawiera również niewielkie ilości witamin z grupy D i B, wapnia cynku, magnezu, żelaza i inych minerałów.

Dodajmy, że narośle tego grzyba uformowały się w lasach Finlandii, w idealnie naturalnych warunkach, niezakłóconych przez działalność człowieka. Dlatego nie zawierają one żadnych substancji szkodliwych ani ich pochodnych.

Teraz już tylko potrzebujemy się dowiedzieć jak przygotować tego znamienitego grzyba. Gdy pierwszeństwo dajecie napojom, zagotujcie w wodzie jedną łyżeczkę proszku i pijcie 2 razy dziennie przez 8 tygodni. Proszek można zażywać bezpośrednio i popijać wodą. Można go także dodawać do smoothie, jogurtu, gorącego kakao, herbaty… Krótko mówiąc możecie sobie ze śniadania, czy przekąski zrobić ultra zdrowy posiłek.

 

 

Efekty herbaty

Chaga
Efekty Chagi

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95-100 °C Množství 1 łyżeczka na 300ml

Sposób przygotowania

  1. Możecie dodać go do wody, kawy, mleka, gorącej czekolady, soku lub smoothie.
  2. Chaga herbata-zaleca się 1 łyżeczkę zalać 300 ml wrzącej wody.
  3. Zalecana dzienna dawka to 1 łyżeczka dwa razy dziennie, najlepiej 20 minut przed jedzeniem.
  4. Chagę zaleca się popijać max. 8 tygodni.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


MORINGA LIŚCIE - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

MORINGA LIŚCIE - zioło

 Znacie je? Moringa po prostu jest w centrum uwagi! To absolutnie unikalne drzewo ma tak wiele właściwości, że może nawet zastąpić paczkę leków. W Afryce i Indiach jest używana przez miliony ludzi. W Europie i Ameryce jej popularność szybko się rozprzestrzenia. I nie jest to zaskoczenie, gdyż  pomaga ona przy niestrawności, harmonizuje ciało.  Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Piątku, 21. 6. 2019
Duże opakowanie:
146,2 zł brutto
77,2 zł brutto
44,3 zł brutto
Małe opakowanie:
20,5 zł brutto
12,3 zł brutto
7,2 zł brutto

Grzyb REISHI BIO (Ganoderma Lucidum) - proszek
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

Grzyb REISHI BIO (Ganoderma Lucidum) - proszek

Czy życie można wydłużyć? Reishi oznacza "boską sferę nieśmiertelności", możemy mieć zatem nadzieję. Proszek ten jest używany od 4 tysięcy lat w celu zwalczania wielu dolegliwości. Grzyb ten został opisany w pierwszej książce tradycyjnej medycyny chińskiej jako jedna z najlepszych roślin. Byłoby szkoda, gdybyś nie dał szansy Reishi. Pozwól mu pokazać, co potrafi! Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Piątku, 21. 6. 2019
Duże opakowanie:
304,7 zł brutto
156,5 zł brutto
88,3 zł brutto
Małe opakowanie:
39,2 zł brutto
22,2 zł brutto
9,7 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »