Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

BAN ZHANG MOUNTAIN - 357g - Pu Erh

Kod: 915

Edycja limitowana wyjątkowej herbaty Pu Erh jest warta uwagi. Ban Zhang Mountain był wyprodukowany w 2011 roku, ze starych, dziko rosnących krzewów herbacianych. Zbiór nie był łatwy. Trzeba pójść do dżungli i pieczołowicie zbierać najlepsze listki. Twardo strzeżony postęp produkcyjny przemieni je w wielkie, płaskie kołacze, które należą do tego najlepszego, co możecie posmakować z Pu Erh.

146,5 zł brutto
119,1 zł netto
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Xishuang Banna
Smak
Smak:
Ziemisty
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 10 lat
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1400 - 1850 m

Skład

Czerwona herbata Pu Erh 100%

Napar i smak herbaty

Jaki będzie miał smak ten wyjątkowy Pu Erh, to zależy od was. Sposób przygotowania i ilość naparów bardzo jasno okaże się w ostatecznej odsłonie. Ogólnie można powiedzieć, że czeka na was delikatna ziemistość, świeżość, i długi słodki posmak. Pierwszy napar ma bardzo ciemny, nieprzejrzysty kolor.

Pochodzenie herbaty

Ban Zhang Mountain ma w Chinach ponad 1000 letnią historię. Jego zbiór i produkcja przebiegają tradycyjnymi metodami. A te nawet dziś się nie zmieniają.

Nazwę otrzymał od wioski Lao Ban Zhang Village, jej obywatele dali światu tę herbatę. Wioska jest położona na południowym zachodzie słynnej herbacianej prowincji Yunnan, w okolicy Xishuang Banna. Wysokie góry ze średnią roczną temperaturą 18,7, są prawie połowę roku ukryte w gęstej mgle. Krzewy herbaciane rosną blisko granic Maynmaru, na około 310 hektarach. Według dokumentów urzędowych chodzi o krzewy stare ponad 100, 200 lat nawet i 800 lat.

Najstarszy zapis o produkcji herbaty w Lao Ban Zhang Village jest z roku 1476. Życie całych pokoleń mieszkańców jest silnie związane z herbatą. Chińskie krzewy herbaciane (Camellia sinensis) sadzili i zbierali w górach od dawna. Dzisiaj w wiosce żyje i mieszka 117 rodzin. Większość dodaje swój produkt, od roku 2007, do koncernu Chen Sheng Tea Factory. I tak istnieje 28 rodzin, które produkują herbatę sprasowaną do cegieł lub kołaczy dla małych herbacianych przedsiębiorców lub dla kolekcjonerów, którzy często odwiedzają wioskę. Trzeba też coś powiedzieć o naturalnych warunkach, w których herbata rośnie.

Dlatego, że krzewy są (i były) sadzone w naturalnym środowisku, żyją w symbiozie z innymi roślinami tamtejszych głębokich lasów. Pozostawiono je żyć swoim życiem, nie dostajążadnych nawozów i opatrunków chemicznych. Bardzo efektowny system ekologiczny chroni je przed szkodnikami a ich listkom daje niezamieniony smak i zapach.

O jakości herbaty Ban Zhang Mountain mógł się przekonać i Mao Ce-tung, ponoć wielki herbaciany smakosz. W 1950 roku była dla niego wybrana specjalna przesyłka.

Jak piszemy we wstępie, dokładnego opisu produkcji Pu Erh nie dowie się nikt inny niż członek rodziny, która go produkuje. Można tylko powiedzieć, że do Ban Zhang Mountain zbiera się tylko pąki i 3-4 najbliższe listki. Rolnicy je krótko zagrzeją na patelniach. Nazywają to „zabiciem zielonej“. Potem je zwijają i walcują. Następnie trzeba suche, zielone listki nawilżyć, przykryć i poddać fermentacji. Ta może trwać 50 i więcej dni. Później herbata jest suszona, segregowana i sprasowana.

Dla herbat Pu Erh jest typowe, że dojrzewają jeszcze po sprasowaniu, co umożliwia im osiągnąć pełnię ich smaku i aromatu. Bardzo stare Pu Erh są odpowiednio drogie.

Bang Zhang Mountain był sprasowany w roku 2011 i magazynowany w bardzo wymagających miejscowych warunkach. Wilgotność powietrza chińskiego Yunnanu nie da się porównać z tą, jaka panuje w Europie. W kombinacji wielu faktorów powstaje zacna herbata, bardzo smaczna, gładka i nadająca się do całodziennego popijania.

Efekty herbaty

Pu Erh
Efekty pu erhu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Pu Erh zalać wrzątkiem w proporcji jeden mały kawałeczek o wielkości 1 łyżeczki na 150 - 200 ml.
  2. Do herbaty przygotowywanej w dzbanku dodać 1 łyżeczkę więcej.
  3. Czas parzenia 3-5 minut (pod przykryciem), później odcedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


YUNNAN CHINA FOP GREEN TEA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

YUNNAN CHINA FOP GREEN TEA - zielona herbata

Chińska prowincja Yunnan, to malownicze wzgórza, kobiety w tradycyjnych ubraniach, głębokie wąwozy, starożytne przedmieścia, kolorowe rynki. Zaciszne miejsce w pięknej scenerii przyciągające turystów tak samo, jak i do nowoczesnej metropolii. Skromna kolacja w odległej wiosce i bogate święto na ruchliwej ulicy mają jedną wspólną cechę – zieloną  herbatę. Ludzie piją ją od tysięcy lat. I mają ku temu najlepsze powody ... Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
64,0 zł /250 g 25,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA

Najlepszy w swojej klasie  Oolong zasłużenie należy również do najdroższych. Żelazną Bogini chińskiej prowincji Fujian poszukują doświadczeni miłośnicy herbat ze wzgledu dla jej wyjątkowy smak i właściwości aromatyczne. Zaleca się, aby przygotować ją sposobem Gong Fu Cha. Wtedy wyda z siebie wszystko - bogaty charakter, długi posmak i maksymalną szlachetność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
61,5 zł /250 g 24,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024

PU ERH ŻURAWINA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PU ERH ŻURAWINA

Proanthocyanidany, polifenoly, kwas hippurowy …… Nic z tego nie rozumiecie? My też nie jesteśmy chemikami, ale i tak z pewnością twierdzimy, że Pu Erh wzbogacony kawałkami żurawiny ochroni wasze serce, zlikwiduje bakterie w drogach moczowych i poprawi wasz oddech. Potwierdzają to nie tylko obszerne badania lekarskie, ale i wieloletnie doświadczenie jego konsumentów. A tym ostatnim my wierzymy najbardziej.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
51,3 zł /250 g 20,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 23. 2. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »