Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

RÓŻENIEC GÓRSKI (RHODIOLA ROSEA) - KORZEŃ

Kod: 1627

Pachnie jak róża, smakuje jak róża a jednak nie jest to róża. Na Syberii mówi się, że kto pije Rózeniec, dożyje stu lat. Sprytna ta roślina nie tylko dobrze sobie radzi z panującymi tam nieprzyjaznymi warunkami, ale także potrafi rozprawić się z niejedna dolegliwością. Okraście swój dzień wspaniałym aromatem i wzbogaćcie swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
118,1 zł /250 g 47,2 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Smak
Smak:
Kwaskowaty, Róże
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 4 lat

Skład

Rozchodnik różowy 100%

Napar i smak zioła

Napar ma syto-różowy kolor i urzekający aromat przykwiatowych listków róży. Są one również wyczuwalne w smaku, który jest dodatkowo wzmocniony przyjemnymi nutkami kwaskowatości.

Pochodzenie zioła

Różeniec górski, po łacinie rhodiola rosea, jest wieloletnim ziołem. Należy do roślin grubo listnych, które upodobały sobie klimat arktyczny i subarktyczny. Dlatego obficie występuje w chłodnych lub wysoko położonych obszarach Rosji, Chin i Mongolii. W Europie spotykany jest w Skandynawii, Pirenejach i Alpach. Był kiedyś spotykany także w Polsce, ale ze względu na jego lecznicze właściwości był tak masowo zbierany, że doszło prawie do jego całkowitego wyginięcia. Obecnie jest uważany na naszym terenie za gatunek krytycznie zagrożony zagładą.

Słusznie uznawany jest za adaptogen, czyli roślinę, która pomaga zwiększyć odporność organizmu na stres i ułatwia mu radzenie sobie ze zmieniającymi się warunkami, tj. szybszą adaptację. O właściwościach Różeńca wiedzieli już starożytni Grecy. Przywieźli go z Kaukazu jako cenny skarb epoki brązu i stopniowo wprowadzili do swojej medycyny, która na ówczesne czasy była bardzo zaawansowana. Różeniec jest również wychwalany w pismach Wikingów i chińskich mędrców.

Najczęściej z Różeńca, zwanego również złotym bądź arktycznym korzeniem wykorzystuje się jego kłącze. Może ono w przypadku kilkuletnich roślin ważyć do 2,5 kilograma. Kłącze po zebraniu jest suszone i siekane na małe kawałki. Często jest sprzedawany w postaci nalewek lub kapsułek. Należy jednak zawsze upewnić się, że rzeczywiście zawierają Różeniec a nie inne pokrewne gatunki. Te bowiem również zawierają ważne dla zdrowia substancje, na czele z rozawiną i salidrozydem, ale tylko w śladowych ilościach.

Różeniec górski dzięki wymienionym wcześniej substancjom potrafi poradzić sobie ze zmęczeniem i chandrą, co zostało potwierdzone pod mikroskopem w wielu badaniach naukowych. Oprócz tego zawiera w sobie wiele innych dobroczynnych dla zdrowia substancji, co w połączeniu z cudownym aromatem i wyśmienitym smakiem sprawia, że jest bezsprzeczną królową wśród herbat ziołowych.

Efekty herbaty

Różeniec Górski
Efekty Różańca górskiego

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 10 minut Množství 2 łyżeczki na 1,5-2 dl

Sposób przygotowania

Różeniec zalewamy wodą o temperaturze 100 °C w stosunku 2 łyżeczki do herbaty na 150-200 ml.

Czas ekstrakcji to 10-12 min a następnie przecedzamy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LAPACHO MATTO GROSSO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LAPACHO MATTO GROSSO

Dla Indianin  Południowej Ameryki jest to  drzewo bogów. Botanicy nazywają to Tabebuia impetiginosa. My uważamy, że Lapacho to uzdrawiające drzewko. Jedo działanie jest fantastyczne. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
30,2 zł /250 g 12,1 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

MILK OOLONG
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MILK OOLONG

Mleko, jak wiemy, jest gładkie, aksamitne, słodkie ... Jaki może być Oolong mleko?  Dokładnie taki sam! Oolong Mleko z Taiwanu to delikatność, niezwykle delikatny smak i słodki aromat. Produkcji herbaty Oolong mleko  przykładane jest maksimum uwagi. Nie jest zatem zaskoczeniem, że należy do wysoko cenionych odmian.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
101,5 zł /250 g 40,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024

GINKGO LIŚCIE - zioło
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GINKGO LIŚCIE - zioło

 Należy do prehistorycznych roślin, a jednak wciąż ma wiele do zaoferowania. Majestatyczne drzewo Ginkgo biloba pełne jest liści o szerokim zastosowaniu. Mają one bardzo dobry wpływ na pamięć, krwioobieg i zapobieganiu chorób cywilizacyjnych. W Ginkgo wierzą ludzie na całym świecie. I wiedzą, dlaczego.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
41,3 zł /250 g 16,5 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 30. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »