Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł

RÓŻENIEC GÓRSKI (RHODIOLA ROSEA) - KORZEŃ

Kod: 1627

Pachnie jak róża, smakuje jak róża a jednak nie jest to róża. Na Syberii mówi się, że kto pije Rózeniec, dożyje stu lat. Sprytna ta roślina nie tylko dobrze sobie radzi z panującymi tam nieprzyjaznymi warunkami, ale także potrafi rozprawić się z niejedna dolegliwością. Okraście swój dzień wspaniałym aromatem i wzbogaćcie swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
105,9 zł /250 g 42,4 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 27. 4. 2021
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 50,0 zł a masz ją za darmo.
 
50,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Smak
Smak:
Kwaskowaty, Růže
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 4 lat

Skład

100%

Napar i smak zioła

Napar ma syto-różowy kolor i urzekający aromat przykwiatowych listków róży. Są one również wyczuwalne w smaku, który jest dodatkowo wzmocniony przyjemnymi nutkami kwaskowatości.

Pochodzenie zioła

Różeniec górski, po łacinie rhodiola rosea, jest wieloletnim ziołem. Należy do roślin grubo listnych, które upodobały sobie klimat arktyczny i subarktyczny. Dlatego obficie występuje w chłodnych lub wysoko położonych obszarach Rosji, Chin i Mongolii. W Europie spotykany jest w Skandynawii, Pirenejach i Alpach. Był kiedyś spotykany także w Polsce, ale ze względu na jego lecznicze właściwości był tak masowo zbierany, że doszło prawie do jego całkowitego wyginięcia. Obecnie jest uważany na naszym terenie za gatunek krytycznie zagrożony zagładą.

Słusznie uznawany jest za adaptogen, czyli roślinę, która pomaga zwiększyć odporność organizmu na stres i ułatwia mu radzenie sobie ze zmieniającymi się warunkami, tj. szybszą adaptację. O właściwościach Różeńca wiedzieli już starożytni Grecy. Przywieźli go z Kaukazu jako cenny skarb epoki brązu i stopniowo wprowadzili do swojej medycyny, która na ówczesne czasy była bardzo zaawansowana. Różeniec jest również wychwalany w pismach Wikingów i chińskich mędrców.

Najczęściej z Różeńca, zwanego również złotym bądź arktycznym korzeniem wykorzystuje się jego kłącze. Może ono w przypadku kilkuletnich roślin ważyć do 2,5 kilograma. Kłącze po zebraniu jest suszone i siekane na małe kawałki. Często jest sprzedawany w postaci nalewek lub kapsułek. Należy jednak zawsze upewnić się, że rzeczywiście zawierają Różeniec a nie inne pokrewne gatunki. Te bowiem również zawierają ważne dla zdrowia substancje, na czele z rozawiną i salidrozydem, ale tylko w śladowych ilościach.

Różeniec górski dzięki wymienionym wcześniej substancjom potrafi poradzić sobie ze zmęczeniem i chandrą, co zostało potwierdzone pod mikroskopem w wielu badaniach naukowych. Oprócz tego zawiera w sobie wiele innych dobroczynnych dla zdrowia substancji, co w połączeniu z cudownym aromatem i wyśmienitym smakiem sprawia, że jest bezsprzeczną królową wśród herbat ziołowych.

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 10 minut Množství 2 łyżeczki na 1,5-2 dl

Sposób przygotowania

Różeniec zalewamy wodą o temperaturze 100 °C w stosunku 2 łyżeczki do herbaty na 150-200 ml.

Czas ekstrakcji to 10-12 min a następnie przecedzamy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CRÉME BRULÉE kawa ziarnista
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CRÉME BRULÉE kawa ziarnista

Żółtka, cukier i śmietana a to wszystko z karmelową koroną! Najlepszy spośród deserów, creme brulee przenieśliśmy na świetną kawę z plantacji. Powód jest prosty - ten przysmak jest prawie dietetyczny, czyli można się w nim rozsmakowywać bez wyrzutów sumienia. Aromatyzowana kawa Creme brulee da Tobie chwile rozkoszy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Zemleć:
32,2 zł /250 g 12,9 zł /100 g
Świeżo uprażymy i dostarczymy do Wtorku, 27. 4. 2021

ASHWAGANDHA BIO -żeńszeń indyjski-proszek
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASHWAGANDHA BIO -żeńszeń indyjski-proszek

Szczerze mówiąc - nie posmakuje Tobie ten sproszkowany proszek z korzenia ajurwedystycznych ziół. Jego entuzjastycznym konsumentem staniesz się, gdy poczujesz jego dobroczynny wpływ na swoje zdrowie. Ashwagandha przywraca siłę we wszystkich dziedzinach zdrowia, które można sobie wyobrazić.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
54,6 zł /250 g 21,8 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 27. 4. 2021

CHABER BŁAWATEK (Centaurea cyanus) - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHABER BŁAWATEK (Centaurea cyanus) - zioło

Chabra nie da się przegapić. Piękne, niebieskie kwiaty kiedyś można było spotkać na skrajach pól lub zarośli. Obecnie bardzo rzadko spotykane są prawnie chronione. Mimo tego, bez problemu możecie skosztować chabrowej herbaty. Sprowadzamy ją od europejskich plantatorów, którzy dbają o najwyższą jakość roślin, ich suszenie i przechowywanie. Chaber ma korzystny wpływ na nerki, żołądek, krew i oczy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
46,6 zł /250 g 18,6 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 27. 4. 2021
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »