Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kalabasa z motywem naturalnym - 150-200 ml

Kod: 551

Tradycyjny symbol przygotowania herbaty Mate. Kalabasa wykonana jest z wydrążonej tykwy. Jest to czysto naturalny materiał.

60,5 zł brutto
49,2 zł netto
Dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Kalabasa jest ozdobiona ornamentami ogniowymi. Ponieważ jest wykonywana ręcznie, każda kalabasa jest oryginalna i ma niepowtarzalny wzór.

Jak używać naturalnej tykwy

Kalabasa to wydrążony owoc tykwy. Ponieważ jest to czysto naturalny materiał, nie poddany działaniu konserwantów, to tradycyjne naczynie do picia Yerba Mate wymaga odrobiny troski i uwagi. Odwdzięczy się długą żywotnością i niezwykłymi doznaniami.

Przed pierwszym zalaniem należy wykonać tradycyjne curado

Nie wolno pominąć tego „rytuału inicjacyjnego”. Dzięki niemu pozbędziecie się resztek miąższu i przygotujesz je do tego, żeby nadawało Waszemu napojowi pożądany smak.

1. Napełnij kalabasę w 2/3 liśćmi Yerba Maté (możesz użyć suchych lub już wcześniej zaparzanymi) i zalej je gorącą wodą.

2. Tak wypełnioną kalabasę pozostawiamy na 12-24 godzin.

3. Następnie wyjmujemy jej zawartość i płuczemy letnią wodą Niobu wewnętrzne ścianki zeskrobujemy łyżeczką. W ten sposób usuwamy z naczynia resztki miąższu.

4. Ponownie płuczemy kalebasę letnią wodą.

5. Po dokładnym wyczyszczeniu tykwy, wkładamy do niej suchą Yerba Mate, zalewamy gotującą się wodą i pozostawiamy na 24 godziny.

6. Opróżniamy kalebasę, płuczemy letnią wodo i pozostawiamy do wyschnięcia.

Co dwa dni należy ją dobrze wysuszyć

Aby zapobiec pleśnieniu kalabasy, należy dać jej odpocząć co najmniej raz na 2 dni. Po zakończeniu picia wystarczy przepłukać pojemnik letnią wodą i umieścić go w pobliżu kaloryfera lub na słońcu.

Pleśń można rozpoznać po ciemnoczarnym nalocie i grzybowym zapachu. Obecność pleśni jest dobrym powodem do wymiany tykwy na nową. Jednak w miarę użytkowania wewnątrz tykwy może pojawić się zielonkawo-szara powłoka - jest to w porządku, powstaje po zaparzeniu Yerba Mate.


Nie bójcie się pocenia

Początkowo możesz zauważyć drobne kropelki wody na bokach lub spodzie tykwy. Pocenie się nie jest niczym niepokojącym. Tykwa jest porowata i potrzeba trochę czasu, aby pory zamknęły się podczas używania tykwy. Jeśli naczynie jest początkowo zbyt mokre, należy umieścić je na spodku podczas picia.

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


BOMBILLA BAMBUS – 1 szt.
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

BOMBILLA BAMBUS – 1 szt.

Tradycyjny symbol picia herbaty Mate.Poczuj tradycyjny nastrój południowoamerykańskich Indianin, którzy pili Mate przy pomocy bombilly. Bombilla wykonana jest z bambusu. Chodzi oczywiście o naturalny materiał. Więcej na szczegółach produktu
22,3 zł brutto
Dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024

YERBA MATE ENERGY
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

YERBA MATE ENERGY

Ogromna porcja energii, wystrzelona do kosmu, nowy wymiar świeżości. Nazwij herbaciane doświadczenie z Yerba Mate Energy, jak chcesz. Ale wierz, że potencjał tego napoju o smaku mango postawi was na nogi i osiągnie niesamowite wyniki. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
54,0 zł /250 g 21,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024

M3 - MATCHA, MORINGA, MACA BIO
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

M3 - MATCHA, MORINGA, MACA BIO

Mówi się, że trzech to już zespół. Podobnie jest w przypadku herbaty. Jeśli połączą się japońska delikatność, peruwiańska siła i indyjska wszechstronność, powstanie napój godny uwagi. Szczególnie, że jest on najwyższej, ekologicznej jakości! Puszka z napisem „M3“ skrywa w sobie mieszankę Matchy, Macy i Moringi. Te od tysięcy lat ubóstwiane rośliny zapewnią spokój ducha i świeżość umysłu. Spróbujcie „trzy em“ a przyznacie rację naturze!  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
389,6 zł /250 g 155,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 27. 6. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »