Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Flower Pearl - herbata kwitnąca

Kod: 1737

Jest to piękność! Ładnie pachnie, bardzo ładnie wygląda i dobrze smakuje. Herbata kwitnąca Flower Pearl zachwyci każdy zmysł. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, przygotujcie ją w szklanym czajniczku lub większej szklanej filiżance. Po zalaniu gorącą wodą zaczyna się powoli rozwijać. Najpierw otwierają się liście zielonej herbaty, a następnie rozwija się pomarańczowo-czerwony kwiat. Wszystko dzięki wysokiej jakości składnikom i starannej pracy ręcznej.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Smak
Smak:
Kwiatowy, Delikatny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 6 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

Herbata zielona,

Napar i smak herbaty 

Herbata kwitnąca Flower Pearl daje napar o jasnożółtej barwie, jej smak jest delikatny, kwiatowy, z lekką, przyjemną cierpkością. Herbata pachnie pysznym owocem liczi.

Z jednej kulki herbaty kwitnącej można przygotować 2-3 napary, każdy o nieco innym smaku.

Pochodzenie herbaty

Herbaty kwitnące to niezwykle interesująca kategoria herbat. Chociaż pochodzą one z Chin, które słyną z produkcji herbaty od kilkuset lat, dopiero niedawno znalazły się w centrum uwagi miłośników herbaty.

Istnieją dwie, bardzo sprzeczne wersje, dlaczego tak się dzieje. Jedna z nich twierdzi, że herbata kwitnąca pochodzi z X wieku, kiedy to sztukę wiązania herbaty kultywowano na dworach cesarskich raczej dla przyjemności wizualnej niż dla picia. A teraz nadchodzi jego renesans. Drugi odnosi się do kobiety z lat 90-tych, Yun Xue Tong, która pragnęła stworzyć produkt łączący herbatę i kwiaty. Taką, która uczyniłaby ją wyjątkową, ciekawą i konkurencyjną wśród klasycznych herbat. Mówi się, że to właśnie jej silna wizja doprowadziła do stworzenia nowego rodzaju herbaty.

Nazwa herbata kwitnąca może być nieco myląca - nie jest to kwiat krzewu herbacianego, lecz ręcznie wiązane liście zielonej lub białej herbaty i ozdobny kwiat jednej z roślin. Bardzo często używa się jaśminu, hibiskusa lub po prostu chryzantemy. Wszystkie składniki muszą być zarówno dobrze dobrane, jak i starannie przechowywane oraz szczelnie związane lub zszyte. W przeciwnym razie po zalaniu gorącą wodą mogą nie opadać na dno, lecz unosić się na powierzchni. To całkowicie zrujnowałoby efekt rozwijania. Powstałą kulkę (czasami kwitnąca herbata ma kształt serca lub walca) należy również dobrze wysuszyć.

Obecnie producenci herbaty kwitnącej osiągają bardzo dobre zyski i zatrudniają w całych Chinach wielu wykwalifikowanych "rzemieślników herbacianych". Herbaty kwitnące mogą być symbolem miłości, szczęścia, pomyślności... Artyści, którzy je tworzą, bardzo dbają więc o jakość i wizualną czystość surowców. 

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80 °C Czas przygotowania 3-5 minut

Sposób przygotowania

Herbata Kwitnąca - 1 porcję (kulkę) zalać 0,3 l wody o temperaturze 80°C.
Czas ekstrakcji wynosi 3-5 minut.
Jeden rozwinięty kwiat to wielokrotny napar. Liczba naparów 2-3.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »