

Flor Blanca
Tak zwany Biały kwiat jest popularny zwłaszcza u kobiet i dziewcząt. Jego wywar peruwiańscy tubylcy używali jako lekarstwo na najróżniejsze schorzenia ginekologiczne. Flor Blanca oczywiście nie zawiedzie także mężczyzn i młodzieńców. Zwłaszcza wtedy, gdy mają zamiar wspomóc swoją skórę bądź wątrobę. Kwiaty, gałązki i szypułki z drzewa rosnącego w Andach na pewno znajdą swoje miejsce w każdej domowej apteczce
Skład
Flor Blanca 100%Napar i smak herbaty
Flor Blanca daje żółty napar, praktycznie bez zapachu, o niewyraźnym smaku.
Pochodzenie
Kolejne zioło pochodzące z Ameryki Południowej, które podbija świat. Flor Blanca (Buddleja incana) została nazwana i po raz pierwszy opisana przez naukowców Ruiza i Pavona w roku 1798. Do Nowego świata wysłał hiszpańskich botaników król Karol III w ramach specjalnej ekspedycji. Hipólito Ruiz López i José Antonio Pavón Jiménez wspólnie odkryli i opisali wiele nieznanych wcześniej roślin rosnących w Ameryce Południowej. Skrót „Ruiz et Pav” do dziś występuje przy nazwach setek przedstawicieli tamtejszej flory. Nie inaczej jest w przypadku Flor Blanca.
Drzewo bądź krzew rosnący w północnej i środkowej części Peru osiąga 5-15 metrów wysokości. Najbardziej odpowiadają mu warunki panujące na wysokości 2 500 metrów nad poziomem morza. Są pokryte brązową korą i mają prawie kwadratowe, filcowate gałęzie. Jego liście są podłużne, drobno ząbkowane. Flor Blanca posiada kwiaty osiągające długość 8-20 centymetrów w kolorze białym lub żółtym ułożone w kiści. Owocami egzotycznego drzewa są cylindryczne mieszki z podłużnymi, skrzydlatymi nasionami. Nazwa rośliny nawiązuje do jej charakterystycznych kwiatów. Mówi się na nią Biały kwiat, a także kishwae lub quishara. Jeżeli jesteście ciekawi tego, jak brzmi jej polska nazwa, to oznajmiamy, że nasi naukowcy nadali jej nazwę budleja.
Na potrzeby fitoterapii zbiera się liście i kwiaty wraz z szypułkami. Wywar jest popularny w przypadkach stanów zapalnych i infekcji, zarówno grzybiczych, jak i drobnoustrojowych, wewnętrznych i zewnętrznych. Może być używany zarówno profilaktycznie, a także w trakcie miesięcznej kuracji. Flor Blanca można przygotowywać jako wywar oraz macerat. Po zakończeniu kuracji, przez 1 miesiąc nie używajcie tego zioła. Po tym okresie możecie je ponownie włączyć do codziennej diety.
Sposób przygotowaniu maceratu
- 10-20 g Flor Blanca włóżcie do pojemnika, zalejcie 250 ml ciepłej wody, przykryjcie i pozostawcie na 24 godziny w temperaturze pokojowej.
- Odcedźcie.
- Zmacerowane zioło zalejcie 1 l wody, doprowadźcie do wrzenia i gotujcie przez 20-30 minut.
- Odcedźcie ponownie i pozostawcie do wystygnięcia.
- Oba napary wymieszajcie w jednym dzbanku.
Wzór opakowania herbaty
Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.
Przygotowanie herbaty
|
|
|
Sposób przygotowania
1. Do garnka włożyć 10-20 gramów Flor Blanca, zalać 1 litrem wody i doprowadzić do wrzenia.
2. Gotować na małym ogniu przez 20-30 minut.
3. Przecedzić, doprawić miodem.
4. Pić przez cały dzień lub podzielić dzienne spożycie na 3 równe dawki.




















Potrzebujesz porady?

Najlepsze akcesoria dla tego produktu
Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:

ASTRAGALUS zioło - proszek

CHABER BŁAWATEK (Centaurea cyanus) - zioło
