Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl

Dlaczego produkty od nas?

  • Dowóz za darmo nad 99 zl.
  • Zadowolonych klientów
  • Dostawa zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych

Opinie o Manutea.pl na Opineo.pl

 

 

 

 Darjeeling – Miłość od pierwszego zbioru

18. 4. 2018 2 minuty czytania
Podobnie jak w ubiegłym roku preludia i prezydencja ... w tym roku czekaliśmy na kwiecień. Nie byliśmy sami. Połowa miesiąca ma zdecydowaną większość miłośników ucieczki herbaty związanych z pierwszymi zbiorami Darjeeling.

Zapach odległe wzgórza owiane porannej mgle, jasne kolory pustyni pod Himalaje i zręczne ręce indyjskich kobiet drgających płatek przez płatek ... to wszystko będzie ostatecznie przekładają się na naszej filiżance. Czekaliśmy z niecierpliwością. I przyszła radość.

Trzy razy FF: posmakuj właściwych Indii

Tym razem puściliśmy trio młodych herbat. Wszyscy inni i inne wysokości. Darjeelingy First Flush nie zawiódł.

Darjeeling FTGFOP Gielle FF DJ1 / 2016 wyrósł na wysokości 1600 metrów. Lokalizacja Gielle w Zachodnim Bengalu świętuje herbatę o niezwykłej jakości. Tegoroczne pierwsze zbiory Darjeeling sprawiły, że poczuliśmy harmonię ze słodkim kwiatowym aromatem. Próbowaliśmy drugiej i trzeciej infuzji. Herbata stopniowo przygasła, a jej smak był bardziej miękki.

Darjeeling SFTGFOP1 FF Teesta Valley / 2016 został zebrany mniej niż 2000 metrów nad poziomem morza. Dolina Herbaty Teesta Valley jest uważana za miejsce, w którym rodzą się prawdziwe przysmaki. Potwierdza ten smak - świeży, czysty, elegancki, zachowujący słodko-miodowy posmak.

Darjeeling SFTGFOP1 1st Flush Phoobsering to ziołowy, lekko kwaśny, kwiatowy cytrusowy zapach. Zdecydowanie zalecamy więcej infuzji. Już odkryliśmy słodycz nektaru w drugim! Phoobsering Tea Garden jest jednym z najstarszych w Dolinie Darjeeling West. Próbowanie jej herbaty jest jak poznanie Indii za pomocą kilku łyków.

Które z Darjeeling jest najlepsze, nie zgodziliśmy się. Ale w pełni rozumiemy bankiety, które organizują w Japonii lub Niemczech. Wielkie herbaciane mamki są w stanie sprzedać całą noc w kilku zajęciach Darjeeling FF.

Wszystko działa jak na drutach: od żniwa minęło zaledwie kilka dni

Ścigaj się z czasem. Oto jak nazwać "szaleństwo" towarzyszące żniwu i produkcji pierwszego Darjeelinga w sezonie. Jeśli się tam dostaniesz, będą one bardzo dokładnie hermetycznie zapakowane i znacznie droższe niż następujące zbiory herbat. Dlaczego to wszystko? Ponieważ są wyjątkowe i ograniczone.

Niezwykle delikatne, wyjątkowo pachnące, świeże i słodkie. Wiosna wzgórza Darjeeling, które są znany obszar herbata zbierane od końca lutego do końca kwietnia, zbierać same superlatywy. W przeszłości zwykle podróżowali do swoich fanów przez długie tygodnie łodzi. Na morzu osiągnęły wilgotność i straciły wyjątkowy aromat. I to był wielki wstyd. Teraz lecą boeingiem i przez kilka godzin przekroczą tysiące mil.

Cruel Joy 2016: Wiosna w Darjeeling była dobra

Zarówno zbiory, jak i produkcja pierwszego Darjeeling są wymagające.

Liście herbaty zaznaczają miejscową kobietę wyłącznie ręcznie i po deszczu. Nowe szczenięta nie mogą wchodzić w kontakt z żadnym obcym posmakiem. Osoby pracujące z herbatą nie mogą używać perfum, dymu, a nawet jeść aromatyczne potrawy.

Zbiór o dużej zawartości aromatyzowanych srebrzystych pąków pozwala na krótkie ładowanie i utlenianie w różny sposób. Liście są następnie powoli i delikatnie suszone. Jeszcze na farmie są hermetycznie zapakowani. Zachowują naturalną świeżość, miękkość i kruchość. A my potwierdzamy, że w tym roku wszystko poszło dobrze. Indyjskie ogrody herbaciane są na pewno w stanie!

Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »