Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

DARJEELING SFTGFOP MIM BIO / 2018

Kod: 1171

Jest wyjątkowy, jak miejsce, w którym dorastał. To jest oczywiste, gdyż stamtąd można zobaczyć Mount Everest. A gdy jest pochmurno, można cieszyć się widokiem niekończące się plantacji. Urocza pierwsza w tym roku herbata Darjeeling przybyła do nas samolotem. Dzięki temu, pomimo dalekiej podróży, nie straciła ani cząsteczki swojego fantastycznego zapachu, ani charakterystycznego smaku.

Wspaniała czarna herbata jest silna, słodka i bardzo świeża. Nie przegap tego. Sprowadzamy jedynie jej ograniczoną liczbę!

Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 19. 2. 2019
Paczkomat Dostarczymy do 19. 2. 2019 10,0 zł
DPD Dostarczymy do 19. 2. 2019 11,0 zł
Duże opakowanie:
637,0 zł brutto
322,7 zł brutto
180,7 zł brutto
Małe opakowanie:
77,8 zł brutto
42,2 zł brutto
15,2 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Smak
Smak:
Świeży, słodki
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
580 - 1860 m
BIO
BIO:
Tak

Skład

Czarna herbata Darjeeling SFTGFOP 1 Miim BIO 100%

Napar i smak herbaty

Darjeeling SFTGFOPI Mim po zalaniu go gorącą wodą daje złotożółty, słodko- pachący oraz przyjemnie słodko-smaczny napar. Do tego bardzo aromatyczny. Pierwsze zbiory z Mim słyną swą wyrazistą świeżością 2018 rok tradycji tej nie narusza.

Pochodzenie herbaty

Ogród herbaciany Mim znajdziecie w północno-zachodniej części Darjeeling. Podobnie jak większość lokalnych producentów, menedżerowie z Mim poświęcają pierwszym zbiorom herbacianych liści wiele uwagi. Dzięki ich opiece i ekologicznemu sposobowi uprawy roślin herbaty chińskiej (Camellia sinensis var. Assamica) First Flush z Mim należy do bardzo poszukiwanych herbat.

Jeśli interesuje was coś więcej o miejscu, w którym ta wyjątkowa herbata rośnie, to zdradzimy, że leży na wysokości 580-1860 metrów, ogród został założony w 1866 roku, a większość rośliny herbacianej jest odmiany assamica.

Pierwszy zbiór herbaty w Darjeeling odbywa się na przełomie marca i pod koniec kwietnia. W zależności od tego jak długa jest zima i jaka jest obecna pogoda, na prawie niekończące się i bardzo pagórkowate plantacje wyruszają indyjskie kobiety i dziewczęta. Liście zrywane są ręcznie. Ponieważ zdolność pochłaniania zapachów herbaty z otoczenia jest istotna, zbieracze muszą unikać używania perfum, palenia i jedzenia aromatycznych dań.

W fabryce liście więdną 10-16 godzin. Wtedy tracą swoją strukturę i mogą być zwijane bez łamania listka czy kruszenia. Przewijanie wykonywane jest zazwyczaj bardzo starymi maszynami, które przywieźli brytyjscy kolonizatorzy. Zwijanie liści herbaty uwalnia sok, który wyzwala naturalne enzymy utleniające (nie do końca poprawnie nazywaną fermentacją). Dzięki niej herbata nabiera dalszego smakowego i aromatycznego wymiaru, ale liście ciemnieją. To wielka sztuka przewidzieć, kiedy należy zakończyć fermentację. Takie zadanie stoi przed każdym zarządcą plantacji. Gdy stwierdzi, że utlenione liście herbaty mogą już stracić swą wyjątkowość, daje rozkaz do zakończenia fermentacji przez ciepłe powietrze. Potem następuje suszenie herbaty (to również bardzo delikatna i chroniona część procesu produkcji), sortowanie i pakowanie.

Darjeeling z pierwszego zbioru wysyłany jest w świat drogą lotniczą. Pełny dzbanek tej herbaty można już zatem mieć na swoim stole kilka dni po tym jak opuści ona ogród herbaty.

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95 °C Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżeczka na 1,5-2 dl

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zalać wodą w temperaturze 95 °C w stosunku 1 łyżeczka na 1,5-2 dl.
  2. Do herbaty w imbryku, dodać maksymalnie 1 łyżeczkę więcej.
  3. Okres ekstrakcji 5 minut (pod przykryciem), a następnie scedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


DARJEELING CASTLETON FTGFOP1 - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING CASTLETON FTGFOP1 - czarna herbata

 Tego doskonałego Darjeeling można przyrównać do eleganckiej pani. Wie, jak się zachowywać, wygląda świetnie a swą niewymuszoną elegancją ozdobi każdą imprezę. Ta herbatę doceni prawdziwy koneser i początkujący smakosz. Ma delikatny muszkatułowy posmak, którego po prostu nie zapomnicie. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 19. 2. 2019
Duże opakowanie:
246,5 zł brutto
127,3 zł brutto
72,2 zł brutto
Małe opakowanie:
32,2 zł brutto
18,3 zł brutto
8,8 zł brutto

DARJEELING SFTGFOP1 SINGEL BIO / 2018
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING SFTGFOP1 SINGEL BIO / 2018

Każdy rok jest inny. Pierwszy zbiór herbaty z Darjeeling jest jednym z długo oczekiwanych wydarzeń. Ta rzadka herbata w ciągu kilku dni rozwożona jest po całym świecie. Ale uważaj - w bardzo ograniczonych ilościach. Dołącz do miłośników herbaty, którzy cieszą się z posmaku  wiosennych tonów Indii. Ogród Singell produkuje unikalne herbaty od 1861 roku. Jej First Flush Darjeeling 2017  zachwyci smakiem kwiatów i miodu. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 19. 2. 2019
Duże opakowanie:
645,3 zł brutto
326,8 zł brutto
183,0 zł brutto
Małe opakowanie:
78,8 zł brutto
42,7 zł brutto
15,2 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »