YERBA MATE HARMONIA CIAŁA BIO
Wzbogaciliśmy święty napój Indian miętą i jałowcem. Tradycyjna „tea” dzięki temu zyskała nowy, atrakcyjny smak, który przypadnie do gustu zarówno wielbicielom Yerba Mate, jak i miłośnikom klasycznych herbat ziołowych. Wszystkie składniki są jakości BIO, możecie więc polegać na absolutnej nieskazitelności herbaty i jej dobroczynnym oddziaływaniu na ciało i umysł. Lekko pobudzi, delikatnie pogłaszcze.
Skład
Yerba Mate Brazile Desplada BIO, Korzeń mniszka lekarskiego BIO, Owoce jałowca BIO, Mięta pieprzowa BIO , Mąka konopna BIO, Liście melisy lekarskiej BIO, Naturalny aromatNapar i smak herbaty
Yerba Mate harmonia ciała BIO daje napar koloru jasno-żółtego, który pachnie łagodnie, ziołowo i trochę pieprznie. Jej smak jest równie przyjemny. Dominuje w nim nuta ziół i zapewne przyjemna ziemistość Yerba Mate, dopełniona świeżością mięty i jałowca. Ogólnie herbata cechuje się świeżością, pozostawiając uczucie równowagi na podniebieniu.
Pochodzenie herbaty
Parana, obszar, z którego pochodzi Yerba Mate zawarta w tej mieszance, jest jednym z 26 brazylijskich regionów. Położona jest na południu kraju, przecięta Zwrotnikiem Koziorożca i częściowo pokryta jednym z głównych lasów subtropikalnych na świecie.
To tutaj rosną drzewa ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis), których liście a także gałązki, charakteryzują się wysokim poziomem substancji pobudzających teobrominy, teofiliny i kofeiny. Dzięki nim na stałe wpisały się w kulturę Indian brazylijskich, którzy przygotowywali z nich napój na przezwyciężenie zmęczenia. Obecnie liście i gałązki ostrokrzewów zbiera się na plantacjach co trzy do czterech lat. Pracownicy pakują je w całości do worków i pozostawiają fermentować. Aby zakończyć naturalny proces, materiał roślinny należy wystawić na działanie wysokich temperatur. Następnie surowiec jest suszony i umieszczany z powrotem w workach, w których dojrzewa przez rok lub dwa. Dopiero wtedy Mate można zmielić, poddać sortowaniu i zapakować.
I jeszcze garść informacji o jagodach jałowca, które znajdziecie w mieszance. Jest mniej powszechnym dodatkiem do herbat, bardziej znany jako składnik słynnego ginu. Jałowiec pospolity (Juniperus communis) występuje zwykle jako niski krzew o ciemnozielonych igłach, które pachną po ich zgnieceniu palcami. Roślinę można spotkać w wielu wariantach, rośnie przeważnie na zachodniej półkuli - w miejscach dobrze nasłonecznionych, na skrajach lasów lub nagich zboczach skał i gór. Owoce jałowca są znamienitymi ziołami leczniczymi, są używane również jako przyprawy. Smakują właściwie gorzko i pachną żywicą. Utrzymują prawidłowy stan układu moczowego i trawienia. Babcie zielarki zalecały żucie kulek jałowca po obfitym obiedzie.
Wzór opakowania herbaty
Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.
Przygotowanie herbaty
70-80 °C | 3-5 minut | 1-2 łyżeczki na 200 ml |
Sposób przygotowania
Do filiżanki (200 ml) wsypujemy 1-2 łyżeczek Mate i zalewamy gorącą wodą o temperaturze 70-80°C.
Pozostawiamy ługować przez max. 3-5 minut i przecedzamy. Im dłuższe ługowanie, tym napój jest bardziej energetyzujący.
Z tej samej porcji można przygotować jeszcze kolejne napary.