Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

WANILIOWE LAPACHO

Kod: 938

Herbata czy nie herbata. Komuś smakuje,  innemu nie. Ale każdemu pomoże przywrócić spokój wewnętrzny i radość. Z wewnętrznej warstwy kory południowoamerykańskiego drzewa  pozyskuje się susz, na bazie którego przygotowuje się napój nazywany lapacho. "Herbata Inków" od wieków jest stosowana przez plemiona Ameryki Środkowej i Południowej w leczeniu niemalże wszystkich dolegliwości. Wypróbuj jego siłę i łagodność, słodycz i gorycz. Dla zachwytu twoich zmysłów … 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
46,0 zł /250 g 18,4 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 27. 10. 2020
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Argentyna
Region
Region:
Misiones
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
835 m

Skład

Lapacho Matto Gosso 95%, Kawałki wanilii 4%, Naturalny aromat 1%

Napar i smak herbaty

Waniliowe Lapacho pachnie nie inaczej niż waniliiowo. Ale nie tylko dzięki zawartości kawałków wanilii. Ono samo o sobie pachnie po wanilii. Smak wywaru z kory Lapacho można określić jako orzechowy, drzewny i przyjemnie ziołowy.

Pozostawia lekko pikantny, ściągający i słodki posmak w ustach. Napar Waniliowy Lapacho ma kolor miedzi.

Pochodzenie herbaty

O pochodzeniu "magicznej kory" wszędzie można doczytać się o jej niezwykłych efektach zdrowotnych. Także tutaj wspomnimy kilka zdań na temat jego pochodzenia.

Oznaczany jest jako "drzewo życia". W rzeczywistości napar sporządzany z wewnętrznej części kory drzewa Tabebuia impetiginosa dorasta około 20 metrów. Rośnie w Brazylii, Argentynie, Peru i Boliwii. Ma owalne liście z delikatnym żebrowaniem i kwitnie na fioletowo - różowo lub purpurowo w kształcie rury. Owocem są długie strąki. Drzewo Lapacho można rozpoznać według kory - jest stosunkowo cienka, gładka, jasnoszara, wewnątrz czerwonobrądzowa.

Jednak siła drzewa lapacho ukryta jest w korze i ona jest tak pożądanym towarem na całym świecie. Jej zbiory muszą być przeprowadzone tak, żeby drzewo nie zostało uszkodzone. Z każdego drzewa zbiór kory wykonywać można tylko raz lub dwa razy do roku. Lapacho uzyskuje się poprzez zdrapywanie wewnętrznej kory, która jest działalność sporządzana tylko przez najbardziej doświadczonych hodowców. Drzewa wykorzystywane do "żniwa" są stare ponad 40 lat.Właśnie dlatego gromadzą się w korze tyle zdrowych substancji, dla których Lapacho jest poszukiwane.

Gdy wewnętrzna kora drzewa jest zdjęta, przechowywuje się w suchym miejscu do pozwolnego wyschnięcia. Przed sprzedaniem go robotnicy oczyszczają z resztek liści i suszą przez przepływ powietrza.

Skutki Lapacho znali i stosowali głównie Indianie, a później Wikingowie w swych podróżach. Medycyna ludowa mówi, że wywar z Lapacho wspiera system immunologiczny, a tym samym pozwala uniknąć wielu problemom. Możemy wspomnieć o niewłaściwym funkcjonowaniu wątroby, nerek i śledziony, choroby serca lub zaburzenia równowagi nerwowej.

Do przygotowywania napojów z Lapacho zaleca się korzystać ze szkła, porcelany lub pojemników ze stali nierdzewnej. Nie jest wskazane przygotowywać Lapacho w aluminiowym naczyniu lub mieszać go łyżka z aluminium. Może to zmniejszyć jego skutki.

Efekty herbaty

Lapacho
Efekty lapacho
Wanilia
Efekty wanilii

Sposób przygotowania

  1. Dawki w zależności od gustu, około 1 łyżkę Lapacho na 1 litr wody. Z tej partii przygotujemy cztery filiżanki herbaty.
  2. Lapacho dodamy do wrzącej wody. Zaleca się około pięć minut gotować i około kolejne 20 minut zaparzać.
  3. Mieszać tylko drewnianą łyżką.
  4. Lapacho pijemy i zimne. Smak jest bardzo silny.
Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


LAPACHO MATTO GROSSO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

LAPACHO MATTO GROSSO

Dla Indianin  Południowej Ameryki jest to  drzewo bogów. Botanicy nazywają to Tabebuia impetiginosa. My uważamy, że Lapacho to uzdrawiające drzewko. Jedo działanie jest fantastyczne. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
25,1 zł /250 g 10,0 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 27. 10. 2020

LAPACHO Z POMARAŃCZĄ I CYTRYNĄ
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

LAPACHO Z POMARAŃCZĄ I CYTRYNĄ

Jeszcze nie próbowałeś Lapacho? Jeśli chcesz spróbować skarbu z lasów Amazonii, to należy wypić wywar z kory wysokiego drzewa, który chwalili Indianie i Wikingowie oddani temu napojowi. Kosztuj codziennie filiżankę, ale nigdy nie przygotowywuj Lapacho w aluminiowych naczyniach. Lapacho to przyjemny napój z prozdrowotnymi właściwościami. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
46,8 zł /250 g 18,7 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 27. 10. 2020

CZERWONA POMARAŃCZA - LAPACHO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CZERWONA POMARAŃCZA - LAPACHO

Czyste Lapacho ma słodki, lekko gorzki smak z nutką wanilii.  A teraz wyobraź sobie, że mamy go zmieszanego z czerwonymi pomarańczami. Raptem jest na świecie napój, który smakuje jeszcze bardziej atrakcyjnie, na jeszcze lepszy zapach i bogatszy kolor. Czy potrzebujesz kolejnych powodówdlaczego należy zaprosić Lapacho do swojego herbatnika? Zrób to przede wszystkich dla jego korzystnego wpływu na psychikę, trawienie i odporność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
45,8 zł /250 g 18,3 zł /100 g
Dostarczymy do Wtorku, 27. 10. 2020
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »