Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Tanzania Makomu - zielona herbata

Kod: 1771

Podarujcie sobie liście z bardzo małego ogródka, precyzyjnie przetworzone i o niepowtarzalnym smaku. Tanzania Makomu Green Tea zapewnia, że Afryka Wschodnia jest domem dla herbat o wyjątkowej jakości. U stóp Kilimandżaro wyrosła odmiana świeżej, owocowej, lekkiej i lekko słodkiej zielonej herbaty, po którą z przyjemnością sięgniecie rano i po południu.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
141,9 zł /250 g 56,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Tanzania
Region
Region:
Makomu
Smak
Smak:
Owocowy, Słodkawy, Świeży
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

Zielona herbata Tanzania Makomu 100%

Napar i smak herbaty

Zielona herbata Tanzania Makomu nadaje naparowi jasny, żółty kolor z ładnymi refleksami. Aromat jest świeży, smak słodki, lekki, z elementami owocowymi. Herbata nadaje się do całodziennego popijania, ale także do rzadkich chwil niezakłóconej przyjemności.

Pochodzenie herbaty 

Tanzania produkuje rocznie około 20-30 tysięcy ton herbaty. Pochodzi albo z bardzo małych plantacji (do 1 ha), albo z naprawdę dużych posiadłości (ponad 1 000 ha). Tamtejszy rząd wielokrotnie próbował promować uprawę i przetwórstwo herbaty, ale jego wysiłki nie zawsze kończyły się sukcesem. Sytuacja polityczna w Tanzanii jest złożona, a szeroko zakrojone reformy nie przyniosły jeszcze takiego rodzaju restrukturyzacji fiskalnej, która zmotywowałaby rolników do powiększania swoich plantacji herbaty. Infrastruktura Tanzanii jest również w złym stanie, co utrudnia dostawy do wiosek, transport herbaty do zakładów przetwórczych lub na rynki centralne. Niemniej jednak tanzańscy rolnicy są bardzo entuzjastycznie nastawieni do herbaty, a państwo podejmuje wysiłki, aby ich wspierać. Herbata przynosi krajowi ponad 30 mln USD dochodu rocznie, co czyni ją piątą najważniejszą rośliną eksportową po orzechach nerkowca, kawie, bawełnie i tytoniu. Przemysł herbaciany zatrudnia około 50 000 rodzin i bezpośrednio lub pośrednio dotyczy nawet 2 milionów Tanzańczyków.

Jeśli chodzi o ogród Makomu, to leży on pod najwyższą górą Afryki. Jest to młode gospodarstwo, pierwotnie zbudowane w celu eksperymentowania z różnymi uprawami. Obecnie uprawia zarówno drzewa kawowe, jak i chińskie drzewa herbaciane (Camellia sinensis). Produkuje bardzo małą ilość herbaty rocznie, ale ponieważ pracownicy uprawiają, zbierają i przetwarzają ją z wielką precyzją, jest to naprawdę wyjątkowa herbata. Długi, skręcony liść ze złotymi końcówkami nadaje napojowi nietypowo okrągły smak z uroczą świeżością.

Zerwane liście i pąki herbaty są przetwarzane przez pracowników w podobny sposób jak w innych miejscach uprawy herbaty. Pozostawiają je na krótko do zwiędnięcia, następnie zakłócają ich strukturę komórkową poprzez zgniatanie i wreszcie zatrzymują naturalną fermentację poprzez krótkie, wielokrotne podgrzewanie. Herbata musi być starannie wysuszona, posortowana i zapakowana. Tanzańscy pracownicy zużywają 4,8 kilograma świeżych liści herbaty do wyprodukowania 1 kilograma produktu końcowego.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zalać wodą w temperaturze 70-80 °C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.

  2. Do herbaty w imbryku, dodać 1 łyżeczkę więcej.

  3. Czas ekstrakcji wynosi od 2 do 3 minut (pod przykryciem), a następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING TGFOP1 SILVERHILL - czarna herbata

Kiedy dowiedzieliśmy się o wybitnych cechach Darjeeling, musieliśmy spróbować. A ponieważ jest super  i jest zupełnie wyjątkowa, kupiliśmy ją i dla Ciebie. Jeśli jej zabraknie, kupujemy świeżą partię od naszych indyjskich dostawców. Silverhill to dobra klasa z pierwszego wiosennego zbioru, trochę mleczna i  z odrobiną pikanterii. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
87,9 zł /250 g 35,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

LUNG CHING – STUDNIA SMOKA - zielona herbata

Wystarczy napisać - Dragon Well (Long Jing Xi Hu) i każdy, kto lubi pić herbatę naprawdę dobrej jakości – jest  w domu. Najsłynniejsza chińska zielona herbata wyróżnia się płaskimi palonymi groszkowo-zielonymi liśćmi. W tradycyjnej herbaciarni tą herbatę podaje się zgodnie ze starożytnymi rytuałami, ale w domu  możesz ją gotować w komfortowych warunkach Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
86,2 zł /250 g 34,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023

JAŚMINOWA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

JAŚMINOWA - zielona herbata

Jeśli nadal nie wiecie, którą z naszych wspaniałych sypanych herbat wybrać, zdecydujcie się na jaśminową klasykę. Znana specjalność z dalekiego wschodu ma czarujący niebiański zapach, który zażegna wewnętrzny niepokój. Herbata jaśminowa należy do tradycyjnej kultury chińskiej już od co najmniej tysiąca lat. Kiedy jej spróbujecie, stanie się waszym faworytem. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
62,5 zł /250 g 25,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 12. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »