Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Tanzania Makomu - zielona herbata

Kod: 1771

Podarujcie sobie liście z bardzo małego ogródka, precyzyjnie przetworzone i o niepowtarzalnym smaku. Tanzania Makomu Green Tea zapewnia, że Afryka Wschodnia jest domem dla herbat o wyjątkowej jakości. U stóp Kilimandżaro wyrosła odmiana świeżej, owocowej, lekkiej i lekko słodkiej zielonej herbaty, po którą z przyjemnością sięgniecie rano i po południu.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
141,9 zł /250 g 56,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Tanzania
Region
Region:
Makomu
Smak
Smak:
Owocowy, Słodkawy, Świeży
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór

Skład

Zielona herbata Tanzania Makomu 100%

Napar i smak herbaty

Zielona herbata Tanzania Makomu nadaje naparowi jasny, żółty kolor z ładnymi refleksami. Aromat jest świeży, smak słodki, lekki, z elementami owocowymi. Herbata nadaje się do całodziennego popijania, ale także do rzadkich chwil niezakłóconej przyjemności.

Pochodzenie herbaty 

Tanzania produkuje rocznie około 20-30 tysięcy ton herbaty. Pochodzi albo z bardzo małych plantacji (do 1 ha), albo z naprawdę dużych posiadłości (ponad 1 000 ha). Tamtejszy rząd wielokrotnie próbował promować uprawę i przetwórstwo herbaty, ale jego wysiłki nie zawsze kończyły się sukcesem. Sytuacja polityczna w Tanzanii jest złożona, a szeroko zakrojone reformy nie przyniosły jeszcze takiego rodzaju restrukturyzacji fiskalnej, która zmotywowałaby rolników do powiększania swoich plantacji herbaty. Infrastruktura Tanzanii jest również w złym stanie, co utrudnia dostawy do wiosek, transport herbaty do zakładów przetwórczych lub na rynki centralne. Niemniej jednak tanzańscy rolnicy są bardzo entuzjastycznie nastawieni do herbaty, a państwo podejmuje wysiłki, aby ich wspierać. Herbata przynosi krajowi ponad 30 mln USD dochodu rocznie, co czyni ją piątą najważniejszą rośliną eksportową po orzechach nerkowca, kawie, bawełnie i tytoniu. Przemysł herbaciany zatrudnia około 50 000 rodzin i bezpośrednio lub pośrednio dotyczy nawet 2 milionów Tanzańczyków.

Jeśli chodzi o ogród Makomu, to leży on pod najwyższą górą Afryki. Jest to młode gospodarstwo, pierwotnie zbudowane w celu eksperymentowania z różnymi uprawami. Obecnie uprawia zarówno drzewa kawowe, jak i chińskie drzewa herbaciane (Camellia sinensis). Produkuje bardzo małą ilość herbaty rocznie, ale ponieważ pracownicy uprawiają, zbierają i przetwarzają ją z wielką precyzją, jest to naprawdę wyjątkowa herbata. Długi, skręcony liść ze złotymi końcówkami nadaje napojowi nietypowo okrągły smak z uroczą świeżością.

Zerwane liście i pąki herbaty są przetwarzane przez pracowników w podobny sposób jak w innych miejscach uprawy herbaty. Pozostawiają je na krótko do zwiędnięcia, następnie zakłócają ich strukturę komórkową poprzez zgniatanie i wreszcie zatrzymują naturalną fermentację poprzez krótkie, wielokrotne podgrzewanie. Herbata musi być starannie wysuszona, posortowana i zapakowana. Tanzańscy pracownicy zużywają 4,8 kilograma świeżych liści herbaty do wyprodukowania 1 kilograma produktu końcowego.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zalać wodą w temperaturze 70-80 °C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.

  2. Do herbaty w imbryku, dodać 1 łyżeczkę więcej.

  3. Czas ekstrakcji wynosi od 2 do 3 minut (pod przykryciem), a następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


MAGIA BRZOSKWIŃ Z MORELĄ - owocowa herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MAGIA BRZOSKWIŃ Z MORELĄ - owocowa herbata

Czary mary, musicie zajrzeć do kapelusza, wszyscy - panie i panowie. Wyczarowaliśmy dla was owocowy smakołyk. Może zadowolić dużych jak i małych, zarówno zimą jak i latem. Brzoskwinie, morele, pomarańcze, jabłka i okra wzmocnią zdrowie i ugaszą pragnienia. Odkryj magię sypanej herbaty. Czeka na ciebie w każdym łyku. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
70,6 zł /250 g 28,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024

MATCHA CHINA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MATCHA CHINA - zielona herbata

 Jak robią japońską Matchę chińscy producenci? Bardzo dobrze! Specjalny charakterystyczny smak zielonej herbaty nie stracił na swojej sile, co więcej jest ona jeszcze bogatsza i bardziej wytrzymała. Matcha Chińska to najlepszej jakości liście chińskich krzewów herbacianych, zbierane z delikatnością, suszone z poświęceniem i mielone z miłością. Drobny zielony proszek jest czystą esencją uczciwości i tradycją zielonej herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
139,1 zł /250 g 55,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024

CHINA YUNNAN PURE BUD SILVER STRANDS – HERBATA ZIELONA
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA YUNNAN PURE BUD SILVER STRANDS – HERBATA ZIELONA

Podobnie jak wieczny śnieg i lód na szczytach gór Yunnan, tak iskrzące się srebrem czubki ozdabiają zwinięte pąki delikatnej zielonej herbaty z Chin. Poranne zbiory charakteryzują się bujną spontanicznością smaku, więc jeżeli chcecie, żeby Wasz poranny kubek kipiał energią i pobudzał kubki smakowe, to ta herbata będzie dla Was idealna.   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
140,0 zł /250 g 56,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 31. 5. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »