Symfonia ogrodowa z goji BIO - herbata owocowa
Lubicie herbaty o mocnym, owocowym smaku, które dostarczają Wam również przeciwutleniaczy, witamin i minerałów? Jeśli tak, przetestujcie Symfonię ogrodową z goji BIO! Do wyjątkowej mieszanki wybraliśmy jagody goji, korzeń żeń-szenia i kilka innych składników najwyższej jakości. Abyście mogli pić herbatę całkowicie naturalną, cudownie pachnącą i fantastycznie dobroczynną.
Skład
Kawałki jabłka BIO, Kwiat hibiskusa BIO, , Kawałki organicznego buraka, Organiczny, naturalny aromat, Goji BIO 1%, Kwiaty bławatka BIO, Korzeń żeń-szenia BIOZapach i smak herbaty
Herbata z owoców Goji z dodatkiem żeń-szenia BIO nadaje naparowi głęboki czerwony kolor. Jej aromat jest owocowy i świeży. W smaku wyczuwalne są kwaśne goji i lekko gorzki żeń-szeń, ale uzupełniają je słodkie jabłka, marchew i burak.
Pochodzenie herbaty
Owoców kolcolisty chińskiego nie trzeba długiego przedstawiania. Jeden z superfoods jest w centrum uwagi entuzjastów zdrowej żywności już od ładnych paru lat. Goji, jak to się nazywa, był używany do swoich korzyści przez tradycyjne chińskie, koreańskie i japońskie holistyczne podejścia od co najmniej III wieku naszej ery. Na początku XXI wieku goji "pojawiło się" w Europie i Ameryce, wywołując niezwykłe zainteresowanie, a także rozprzestrzenianie nieco niewiarygodnych historii. e rozprzestrzenianie się dość niesamowitych historii. Jeden z nich twierdził, że Chińczyk Li Qing Yuen jedzący goji dożył 256 lat. To oczywiste, że to nie może być prawda, ale reputacja maleńkich czerwonych jagód została ładnie upiększona. Jednak na wnioskach naukowych możemy oprzeć się na zawartości cennych substancji. Należą do nich witamina C, witamina A, mangan i silne przeciwutleniacze.
Głównym producentem goji są Chiny, które zbierają i przetwarzają około 100 000 ton owoców rocznie. Większość z nich pochodzi z plantacji w północno-zachodniej części kraju, które od ponad 700 lat znajdują się wzdłuż żyznych rozlewisk Żółtej Rzeki. Plantatorzy, przetwórcy i handlowcy są zorganizowani w organizacje promujące potencjał handlowy i eksportowy jagód. Między innymi w sierpniu organizują festiwal z okazji zbiorów goji.
Jak wyglądają żniwa? Dojrzałe i miękkie owoce należy wytrząsnąć na duże tace, aby były jak najmniej obite. Suszenie odbywa się w bezpośrednim świetle słonecznym lub w suszarniach.
Drugim składnikiem herbaty jest żeń-szeń, cenne źródło witaminy C, witamin z grupy B, minerałów, a także olejków eterycznych, fitosteroli i antyoksydantów. Ludzie stosują korzeń żeń-szenia od IV wieku p.n.e. i podobnie jak goji, jest on najbardziej popularny w Azji. W Chinach na przykład dodaje się go do zup, brandy czy wina, jest też popularną przyprawą. Korzeń jest zbierany z pięcioletnich roślin i po oczyszczeniu suszony przez rolników. Aby zachować wszystkie cenne substancje, żeń-szeń musi być chroniony przed wilgocią i światłem.
Wzór opakowania herbaty
Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.
Przygotowanie herbaty
100 °C | 8-10 minut | 1 łyżeczka na 150 - 200 ml |
Sposób przygotowania
- Herbatę owocową zalać wodą w temperaturze 100 °C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.
- Do herbaty w imbirku dodać 1 łyżeczkę więcej.
- Czass zaparzenia wynosi 8-10 minut (pod przykryciem), a następnie odcedzić.