Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

PASUCHACA -zioło

Kod: 1307

Nie jest tajemnicą, że głębokie lasy deszczowe i wysokie szczyty Peru dają światu ponad 1400 ziół o różnych zdolnościach. Pasuchaca jest jednym z nich. Rośnie dziko w górnej części Andów. Na wywar zbiera się cały jego korzeń, a to tuż przed kwitnieniem Pasuchacy, ponieważ zawiera wtedy najbardziej aktywne składniki. Robili to tak już Indianie, a ich potomkowie wierzą w moc natury tak samo.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
66,9 zł /250 g 26,8 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 29. 10. 2021
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Peru

Skład

100%

Napar i smak ziół

Napar z Pasuchacy ma jasnobrązowy do rdzawego koloru. Wywar jest prawie bezwonny i smakuje bardzo słabo, lekko słodko.

Pochodzenie zioła

Jest to roślina, której botanicy i fitoterapeuci jeszcze nie opisali. Nawet pisemne zapisy jego użycia nie zostały zachowane. Pierwsza wzmianka została opisana przez fizyka Fernando Montesinosa w raporcie naukowym, który nawiązuje do narracji peruwiańskiego rodaka Oskara Silvy. Nie wiemy więcej o historii używania Pasuchacy. Jego opis i możliwości użycia zostały wcześniej rozpowszechnione tylko ustnie.

W 2000 r. roślina była poddawana dokładniejszym badaniom. Ich wnioski zostały przedstawione przez naukowców podczas Międzynarodowego Sympozjum FYTO 2000 w Limie. Największe zaskoczenie wzbudziło bioflawonoidy o niesamowitej zdolności antyoksydacyjnej. Opisano także cyjanogeny, glikozydy, garbniki, saponiny, seskwiterpeny, karotenoidy i wiele innych godnych uwagi związków.

Pascuchaca to dzika roślina, która osiąga maksymalnie 35 centymetrów. To endemit, którego nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie, niż w strefie dużej wysokości w Ameryce Południowej. Zwykle znajdziecie go tylko w prowincjach Cajamarca, Ayabac, Piura i Chota. Służy jej nadmorska wysokość 3000 metrów lub więcej. Ma klapowane, wycięte liście ciemnozielonego koloru. Kwiaty fioletowo-czerwono-pomarańczowe. Ciekawym sposobem jest rozmnażanie Pasuchacy. W środku rośliny rośnie "cylinder" przypominający dziób ptaka. Kiedy nasiona dojrzeją, są rzucane jak najdalej od rośliny macierzystej.

Na potrzeby fitoterapii korzeń rośliny zbiera się tuż przed kwitnieniem, w marcu i kwietniu. Należy go dokładnie osuszyć i przyciąć.

Napar z Pasuchacy nie powinny być używany przez osoby wrażliwe na cukier, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci poniżej 3 lat. Długość jednego zabiegu zaleca się na maksymalnie 5 tygodni.

Efekty herbaty

Pasuchaca
Efekty Pasuchaci

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Sposób przygotowania

1. Zalać 2 łyżki Pasuchacy około 700 ml zimnej wody i doprowadzić do wrzenia.

2. Gotować na umiarkowanym ogniu przez 5-10 minut.

3. Po odcedzeniu popijać 1 szklankę 3 razy dziennie.

Pasuchacu (5-10 gramu) możecie również nasypać do garnka, zalać 1 litrem wody i gotować tak długo, aż połowa wyparowuje.

Tak przygotowany napój pije się co 2 godziny po 100ml.

Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CUTI CUTI
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CUTI CUTI

Indianie. Lasy tropikalne. Zioła. To najważniejsze informacje. Tradycyjna medycyna południowoamerykańska opiera się na leczniczym działaniu ziół pokrywających wąwozy Andów zanurzone w głębi lasów tropikalnych. Jednym z nich jest Cuti Cuti, dzika paproć, której popularność ciągle wzrasta. W herbacie Cuti Cuti ukryta jest siła oczyszczająca. Od tysięcy lat wspomaga kobiety i mężczyzn. Aby mieli siłę do pokonywania przeszkód, które przynosi życie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
66,9 zł /250 g 26,8 zł /100 g
Dostarczymy do Piątku, 29. 10. 2021

HERCAMPURI - ZIOŁO
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

HERCAMPURI - ZIOŁO

Nie da się ukryć, to zioło jest naprawdę gorzkie. Jednocześnie jest tak popularne, że nie powinno umknąć Waszej uwadze. W fitoterapii Hercampuri jest wykorzystywane do wspomagania zdrowego trawienia. Mieszkańcy Peru ze względu na jego smak nazywają je Té Amargo, dla nas jest to po prostu „gorzka herbata”. Nie na darmo nadano mu polską nazwę goryczka. Rośnie w trudnodostępnych partiach gór, zbierana jest wyłącznie ręcznie, suszona powoli i dokładnie. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
66,9 zł /250 g 26,8 zł /100 g
Dostarczymy do Piątku, 29. 10. 2021

JASNOTA BIAŁA NAĆ (LAMIUM ALBUM) - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

JASNOTA BIAŁA NAĆ (LAMIUM ALBUM) - zioło

Małe łobuziaki obrywają z niej kwiatki, żeby wyglądała jak pokrzywa. Na to jednak jasnota nie zasługuje, ponieważ oprócz tego, że z kwiatkami wygląda przepięknie, to wraz z nacią kryje w sobie wiele bogactwa dla naszego zdrowia. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
23,7 zł /250 g 9,5 zł /100 g
Dostarczymy do Piątku, 29. 10. 2021
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »