Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MOZAMBIK OP GREEN MONTE METILILE BIO - ZIELONA HERBATA

Kod: 1620

Podobnie jak niesamowicie zielone są góry w Mount Namuli, tak porywająco szmaragdowa jest lokalna herbata. Jednak nie tylko jej kolor wzbudza zainteresowanie. Jest bowiem pełna delikatnych pędów, uprawiana w reżimie naturalnym, a w filiżance zachwyca świeżym, lekko kwiatowym smakiem. Dajcie się namówić na wyprawę do afrykańskiej plantacji herbaty Monte Metilile. Stamtąd pochodzi jedna z najlepszych afrykańskich herbat, podbijająca cały świat!

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Mosambik
Region
Region:
Mount Namuli
Smak
Smak:
Świeży, Lekko kwiatowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1200 m
BIO
BIO:
Tak

Skład

Herbata zielona Mozambik OP Green Monte Metilile BIO 100%

Napar i smak zioła

Zielona herbata Mozambik OP Green Monte Metilile BIO ma łagodny, świeży smak zwieńczony dotykiem kwiatów. Ogólnie cechuje się bardzo harmonijnym wybrzmieniem. Napar jest jasno-żółtego koloru o delikatnym aromacie, w którym wyczuwalne są nutki floralne. Nie zapomnijcie spróbować tego napoju nie tylko w wersji gorącej, ale także w wariancie mrożonym. Jest wyjątkowo orzeźwiająca.

Pochodzenie zioła

Kiedy mówi się o zielonej herbacie, mało komu przychodzą na myśl listki herbaciane pochodzące właśnie z Mozambiku. Jednak po zapoznaniu się z tym tekstem może coś się w tym temacie zmienić. Przynajmniej mamy taką nadzieję. Ten kraj znajdujący się w Afryce Wschodniej w ostatnich latach zasłynął bowiem z produkcji wysokiej jakości herbat i jest na najlepszej drodze, aby powrócić do pozycji światowego lidera w tej dziedzinie. Po dziesięcioleciach degradacji tamtejszych plantacji wydaje się, że Mozambik wyrusza w nową podróż herbacianą. Trzymamy kciuki!

Natychmiast po skosztowaniu Mozambik OP Green Monte Metilile BIO stanie się dla Was jasnym, że nie przesadzamy. Już sam skrót OP (Orange Pekoe) w jej nazwie zwraca uwagę na dużą zawartość znakomitych, delikatnych pędów. Przydomek BIO zapewnia o organicznej uprawie herbaty a nazwa plantacji Monte Metilile rozwiewa wszelkie wątpliwości co do jej pochodzenia. Przecież chodzi o plantację, którą opiekuje się przedsiębiorstwo Cha de Magoma inwestujące niemałe środki w jej rewitalizację. Prawie wszystkie plantacje herbaty w Mozambiku znacznie ucierpiały w ostatnich dziesięcioleciach. Upadek przemysłu herbacianego (nawiasem mówiąc - Mozambik jeszcze w latach sześćdziesiątych XX wieku był drugim największym eksporterem herbaty w Afryce) został spowodowany piętnastoletnią wojną domową, a także długotrwałymi niekorzystnymi warunkami społeczno-gospodarczymi w kraju.

Plantacja herbaty Monte Metilile rozpościera na 2 560 hektarach w regionie Mount Namuli. Jest to obszar u podnóża drugiej co do wysokości góry Mozambiku, w przeszłości pokryty tropikalnym lasem deszczowym, który charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną. Sama plantacja położona jest na wysokości 1 200 metrów nad poziomem morza, w miejscu, które zapewnia krzewom herbacianym idealny poziom nasłonecznienia i wilgotności oraz glebę o doskonałych właściwościach.

Herbata Mozambik OP Green Monte Metilile BIO należy do ortodoksyjnych, czyli przetwarzanych ręcznie z wyjątkową starannością. Na początku całego procesu ręcznie obrywa się pędy i pozostawia się na krótko do owiędnięcia. Następnie są one rolowane (zgniatane). Uwalnia to z komórek sok potrzebny do oksydacji enzymów. W przypadku herbat zielonych faza utleniania jest bardzo krótka, po której natychmiast następuje suszenie, sortowanie i pakowanie.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zieloną herbatę Mozambik OP Green Monte Metilile BIO zalewamy gotującą się wodą o temperaturze 70-80 °C w stosunku 1 łyżeczka do herbaty na 150-200 ml.

Parząc herbatę w dzbanku wsypujemy 1 łyżeczkę dodatkowo.

Czas parzenia to 2-3 minut (filiżanka pod przykryciem) i przecedzamy.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CHINA GUNPOWDER - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA GUNPOWDER - zielona herbata

Brak kalorii, dużo TEIN ,lekki dymny smak i doskonałe efekty zdrowotne. Taka jest China Gunpowder klasyka wśród zielonej herbaty. Kto ją pije, według Japończyków żyje długo, według Amerykanów zdrowo, a według nas szczęśliwie. Skosztuj herbatę z fenomenalnymi właściwościami i ciesz się wspaniałym doświadczeniem! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
27,5 zł /250 g 11,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 6. 2023

CHINA SENCHA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA SENCHA - zielona herbata

W historii zielonej herbaty znajdziemy kamień milowy, z którego wywodzi swoją długą tradycję picia i początek wielkiej popularności. Jest to Yojoki Kissa, książka o herbacie, w której w 1191 roku opisano pięć najważniejszych organów, na które herbata pozytywnie wpływa. Sprawdź na własne oczy, że autor obszernego pliku mnich Eisai, miał rację.. Spróbuj prawdziwej chińskiej zielonej herbaty. Nie proszek, tylko całe liście! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
38,1 zł /250 g 15,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 6. 2023

PI LO CHUN - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PI LO CHUN - zielona herbata

Spokojne śniadanie w ogrodzie, po południu spotkanie z przyjaciółmi ..to szansa, by długo cieszyć się smakiem jednej z najlepszych herbat zielonych. Dlatego w domu powinniśmy mieć Pi Lo Chun - magiczny napój z lekko słodkim smakiem i kwiatowym aromatem. Rośnie między brzoskwiniami i śliwami i zbierana jest tylko jeden dzień w roku. Jedyna i niepowtarzalna!   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
54,3 zł /250 g 21,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 6. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »