Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MANAYUPA (Desmodium molliculum) - zioło

Kod: 1308

"Jej właściwości są niezliczone" - tak można przetłumaczyć oryginalną indiańska nazwę rośliny, która jest popularna szczególnie wśród osób pragnących oczyszczenia i detoksykacji. Płożącą się, wieloletnią roslinę rosnącą głównie w Andach, Inkowie używali tylko w rzadkich przypadkach, takich jak tradycyjne uroczystości. To wspaniałe, że Manayupa dostaje się do naszych dzbanszków. Może być korzystna w wielu trudności. 

Dostarczymy do Czwartku, 29. 8. 2019
DPD Dostarczymy do 29. 8. 2019 11,0 zł
Paczkomat Dostarczymy do 29. 8. 2019 10,0 zł
Duże opakowanie:
209,2 zł brutto
108,7 zł brutto
61,7 zł brutto
Małe opakowanie:
28,0 zł brutto
16,2 zł brutto
8,2 zł brutto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Peru
Smak
Smak:
Ziołowy, naturalny

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Napar Manayaupa ma ciemnożółty kolor i delikatny, dobrze akceptowany smak. Herbatę można uzyskać porzez gotowanie ziół, Manayup można również przygotować przez macerację w alkoholu.

Pochodzenie herbaty

Jeśli skupimy się na stronie botanicznej stwierdzimy, że Manayupa (Desmodium molliculum) jest rośliną z rodzaju Fabaceae, tj. rośliną strączkową, która została opisana i opublikowana w 1825 roku w Prodromus Systematica Naturalis Regni Vegetabilis, a jej nazwa pochodzi z języka greckiego, gdzie "desmos" oznacz "link" lub "połączenie". Jest to wieloletnie zioło osiągające wysokość około 45 centymetrów, z owalnymi liśćmi i owocami pokrytymi włoskami. Manayupa kwitnie niebiesko-fioletowo i rośnie w górzystych rejonach Andów, na wysokości ponad 2000 metrów.

Jeśli interesuje nas strona kulturowa, dobrze jest wiedzieć, że Manayupa cieszy się dużym szacunkiem wśród Indian z Peru. Od czasów Inków po dzień dzisiejszy jest ostoją w  południowoamerykańskiej fitoterapii, jest jedną z najczęściej używanych lokalnych roślin leczniczych. To nie przypadek, że w języku quecha ma nazwę "jej właściwości są niezliczone", tj. "Runa mana yupana". Można ją również znaleźć jako Pega Pega, Amor Seco, Carrapicho lub Dipinda Dimukuyi. Godne uwagi jest to, że różne plemiona indiańskie używały jej w różnych trudnościach. Na przykład szczep z basenu Rio Pastaza w Ekwadorze używał jej do wspomagania laktacji, mieszkańcy Nikaragui z plemienia Garifuna sięgali po nią w przypadku biegunki i chorób wenerycznych, a w dżungli amazońskiej ma reputację zioła, któe pomaga w  problemach nerwowych i infekcjach pochwy. Badania etnobotaniczna opisują kilka tysięcy przypadków użycia Manayup jako antykoncepcji. Inne plemiona polegają na niej jako na sposobie przywołującym miłości partnera.

Manayupa oczywiście, jest tematem wielu zespołów badawczych. Badania wykazały w ziele obecność fenoli, flawonoidów, steroidów, saponin, kumaryn i innych substancji, w tym witamin E i K. Zioło to jest często używane do mieszania detoksykacyjnych miszanek na przykład z Vilcacorą. Stosowanie nie powinno trwać dłużej niż 3 tygodnie, a następnie należy zrobić tygodniową przerwę. Manayupa nie ma skutków ubocznych, ale ostożność powinnni zachować ludzie o niskim ciśnieniu.

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura gotować Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżka na 700 ml

Sposób przygotowania

1. 1 łyżkę Manayupy zalać około 700 ml zimnej wody i pozostawić na 5 minut.
2. Następnie doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu przez 5 minut.
3. Odcedzić i pic 1 szklankę 3 razy dziennie.

Smak i nuty:
Intensywność
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


VILCACORA (Uňa de gato, Koci Pazur, Uncaria)
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

VILCACORA (Uňa de gato, Koci Pazur, Uncaria)

 Czepota puszysta - zrozumie tylko botanik. Ale jeśli nadmienimy - Una de Gato, czy może Vilacacora lub Koci Pazur, to stanie się jasne . Wieści o świętej roślinie Inków, czczonej jako cudowny przeciwutleniacz i środek immunostymulujący, pojawiły się w Europie stosunkowo niedawno. Dzięki nim wiemy, że ma ona duży potencjał, aby pomóc w zapobieganiu chorób cywilizacyjnych.  Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 29. 8. 2019
Duże opakowanie:
159,2 zł brutto
83,7 zł brutto
47,8 zł brutto
Małe opakowanie:
22,2 zł brutto
13,2 zł brutto
7,5 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »