Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

MANAYUPA (Desmodium molliculum) - zioło

Kod: 1308

"Jej właściwości są niezliczone" - tak można przetłumaczyć oryginalną indiańska nazwę rośliny, która jest popularna szczególnie wśród osób pragnących oczyszczenia i detoksykacji. Płożącą się, wieloletnią roslinę rosnącą głównie w Andach, Inkowie używali tylko w rzadkich przypadkach, takich jak tradycyjne uroczystości. To wspaniałe, że Manayupa dostaje się do naszych dzbanszków. Może być korzystna w wielu trudności. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
87,5 zł /250 g 35,0 zł /100 g
Dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Peru
Smak
Smak:
Naturalny, Ziołowy

Skład

Manayupa 100%

Napar i smak herbaty

Napar Manayaupa ma ciemnożółty kolor i delikatny, dobrze akceptowany smak. Herbatę można uzyskać porzez gotowanie ziół, Manayup można również przygotować przez macerację w alkoholu.

Pochodzenie herbaty

Jeśli skupimy się na stronie botanicznej stwierdzimy, że Manayupa (Desmodium molliculum) jest rośliną z rodzaju Fabaceae, tj. rośliną strączkową, która została opisana i opublikowana w 1825 roku w Prodromus Systematica Naturalis Regni Vegetabilis, a jej nazwa pochodzi z języka greckiego, gdzie "desmos" oznacz "link" lub "połączenie". Jest to wieloletnie zioło osiągające wysokość około 45 centymetrów, z owalnymi liśćmi i owocami pokrytymi włoskami. Manayupa kwitnie niebiesko-fioletowo i rośnie w górzystych rejonach Andów, na wysokości ponad 2000 metrów.

Jeśli interesuje nas strona kulturowa, dobrze jest wiedzieć, że Manayupa cieszy się dużym szacunkiem wśród Indian z Peru. Od czasów Inków po dzień dzisiejszy jest ostoją w  południowoamerykańskiej fitoterapii, jest jedną z najczęściej używanych lokalnych roślin leczniczych. To nie przypadek, że w języku quecha ma nazwę "jej właściwości są niezliczone", tj. "Runa mana yupana". Można ją również znaleźć jako Pega Pega, Amor Seco, Carrapicho lub Dipinda Dimukuyi. Godne uwagi jest to, że różne plemiona indiańskie używały jej w różnych trudnościach. Na przykład szczep z basenu Rio Pastaza w Ekwadorze używał jej do wspomagania laktacji, mieszkańcy Nikaragui z plemienia Garifuna sięgali po nią w przypadku biegunki i chorób wenerycznych, a w dżungli amazońskiej ma reputację zioła, któe pomaga w  problemach nerwowych i infekcjach pochwy. Badania etnobotaniczna opisują kilka tysięcy przypadków użycia Manayup jako antykoncepcji. Inne plemiona polegają na niej jako na sposobie przywołującym miłości partnera.

Manayupa oczywiście, jest tematem wielu zespołów badawczych. Badania wykazały w ziele obecność fenoli, flawonoidów, steroidów, saponin, kumaryn i innych substancji, w tym witamin E i K. Zioło to jest często używane do mieszania detoksykacyjnych miszanek na przykład z Vilcacorą. Stosowanie nie powinno trwać dłużej niż 3 tygodnie, a następnie należy zrobić tygodniową przerwę. Manayupa nie ma skutków ubocznych, ale ostożność powinnni zachować ludzie o niskim ciśnieniu.

Wzór opakowania ziół

Mocne aluminiowe opakowanie z zamknięciem strunowym ZIP, które umożliwia wielokrotne otwierania i zamykanie. Najwyższej jakości opakowanie, które zachowuje charakter ziół. Zioła są w nim zawsze hermetycznie zamknięte, aby nie miały kontaktu z wilgocią, światłem i obcymi zapachami. Są one bardzo podatne na te trzy czynniki mające znaczący wpływ na ostateczną jakość samych ziół oraz przygotowanego z nich naparu.

Przygotowanie herbaty

Temperatura gotować Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżka na 700 ml

Sposób przygotowania

1. 1 łyżkę Manayupy zalać około 700 ml zimnej wody i pozostawić na 5 minut.
2. Następnie doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu przez 5 minut.
3. Odcedzić i pic 1 szklankę 3 razy dziennie.

Smak i nuty:
Intensywność
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


KWITNĄCE  MIGDAŁY - kwitnąca herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

KWITNĄCE MIGDAŁY - kwitnąca herbata

Wiązanie liści herbaty i kolorowych  kwiatów to bardzo trudna praca. Potrzeba tutaj bardzo zwinnych rąk i doskonale przygotowanego materiału. Kwitnące herbatki wtedy mogą dać tyle radości, podobnie tak wspaniałe wizualne i smakowe doznanie. Podaruj sobie chwilę spokoju z kwitnącą herbatą z jaśminu i chryzantemy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
203,2 zł /250 g 81,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

ZŁOTY GŁAZ - kwitnąca herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ZŁOTY GŁAZ - kwitnąca herbata

Naprawdę jak mały głaz wygląda następna z kwitnących. herbat. Ale nie daj się zwieść – nie będzie po prostu leżeć nieruchomo na dnie. Jak tylko zetknie się  z wodą powoli rozwinie się  dwukolorowy piękny kwiat. Pomoże przezwyciężyć chwile napięcia i zmęczenia, a radość do życia powróci. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
205,7 zł /250 g 82,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024

CZARNA PERŁA - kwitnąca herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CZARNA PERŁA - kwitnąca herbata

Rzadkość - czarna herbata ręcznie wiązana tak, że jedna kula wystarczy na jeden  wielki kubek herbaty.Po wlaniu pączek herbaty rozwija się do przepięknej perły  różowo - czerwonego kwiatu. Ta kwitnąca herbata ma smak unikalnej kombinacji czarnej herbaty i kwiatowej słodyczy. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
221,7 zł /250 g 88,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 25. 4. 2024
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »