Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-17 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

KOREA MATCHA BIO 30g - zielona herbata

Kod: 910

Żyzna wulkaniczna gleba, czysta woda dla krzewu herbacianego to  optymalne warunki klimatyczne. Południowokoreańska wyspa Jeju swoją orzeźwiającą zieloną herbatą się wyróżnia po całym świecie. Nawet tak daleko, że na jego największą plantację Seogwang Tea Garden dojeżdżają miłośnicy herbat niezależnie od pory roku. Przyciągają je nie tylko ekologicznie uprawiane krzewy, ale także unikalne muzeum koreańskiej herbaty.

Dostarczymy do Środy, 27. 6. 2018
DPD Dostarczymy do 27. 6. 2018 11,0 zł
84,7 zł brutto
68,9 zł netto
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Korea
Region
Region:
Jeju
Smak
Smak:
Świeży, słodki
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
BIO
BIO:
Tak

Skład

KOREA MATCHA BIO 100%

Napar i smak herbaty

W smaku Korea Matcha odbija się wulkaniczny fundament, na którym rośliny herbaty rosną. Doświadczony "matchamaniak" herbatę w proszku poszczególnych producentów łatwo rozróżni. Szczególnie ten jest świeży i lekko słodki. Należy jednak zauważyć, że koreańska Matcha w przeciwieństwie do japońskiej posiada więcej goryczy, która jest określona sposobem uprawy krzewów herbacianych.

Pochodzenie herbaty

Mówi się, że Jeju pierwotnie był nieprzyjaznym pustkowiem. Kamienista gleba i jej skład większości upraw rolnych zbyt nie odpowiadał. Z "przyjściem" chińskiej herbaty (Camellia sinensis) do Korei Południowej, sytuacja się zmieniła. Teraz wiecznie zielonym krzewom wulkaniczna podstawa bardzo pasuje.

Sama wyspa Jeju (też Jejudo) jest u wybrzeża Półwyspu Koreańskiego największa. Od wschodu do zachodu, została określona na poziomie 73 kilometrów z północy na południe 41.Na klimat Jeju wpływają wilgotne subtropikalne warunki z łagodny zimą temperaturą rzadko spadającą poniżej zera. Znaczną część kraju (12 procent) obejmuje Gotjawal las (Gotjawal Forest). Aż do 21 wieku, obszar ten był całkowicie nienaruszony przez rolnictwo, więc ma unikalną wartość ekologiczną i jest uważany za międzynarodowo ważny podmokły teren.

Ze względu na całkowitą izolację dawnych mieszkańców wyspy, na Jeju i jej pobliskich wysepkach została założona unikalna kultura matriarchat. Tzw. haenyeo (koreańskie kobiety nurków) często same utrzymywały swoje rodziny. Przez cały rok nurkowały w wodach, by na rynku spieniężyć wyłowione owoce morza. Jeszcze w 1960 roku w taki sposób utrzymywało się 21 procent miejscowych kobiet, co zapewniało całej wyspie 60 procent dochodów z połowów. W 2014 roku żyło na Jeju 4500 nadal aktywnych nurkujących kobiet. Należy dodać, że większość nurkujących przekroczyło już 60 lat

Ale wracając do herbaty. Seogwang Tea Garden zajmuje powierzchnię ponad 500 m2. Swoje istnienie i popularność zawdzięcza organizacji Osulloc, która od 1979 roku kultywuje środowisko tak, żeby produkcja herbaty miała najwyższą jakość. Jego rolnictwo ekologiczne opiera się na nowoczesnych technologiach. Herbaty są certyfikowane nie tylko w Korei, ale także w USA czy w Europie. Filozofią Osulloc jest rozwijanie tradycji koreańskiej herbaty i doskonalenie lokalnej kultury herbaty. Częścią ogrodów herbacianych jest także Jeju Tea Museum.

Herbata Korea Matcha Bio zasługuje na uwagę z wielu powodów. Ten zielony proszek jest interesujący głównie dla swego procesu produkcyjnego. W przeciwieństwie do podejścia przetwarzania japońskiej matcha, rośliny herbaty na Jeju nie są przed zbiorem zacieniowane. Dzięki warunkom panującym na wyspie, rosną znaczną część roku we mgle i w cieniu gór. Najmłodsze liście są przetwarzane przez rolników bardzo podobnie jak w Japonii. Po pierwsze są suszone, następnie usuwane są żyłki i łodygi, a na końcu są bardzo drobno zmielone.

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 75 °C Czas przygotowania Rozmieszać trzepaczką Množství 0,5 łyżeczki na 1dl

Sposób przygotowania

  1. Przygotujcie przegotowaną gorącą wodę i schłodźcie do temperatury 75 °C.
  2. Do miski lub kubka wsypcie pół łyżeczki herbaty Matcha i zalejcie przygotowaną gorącą wodą (około 1 dl).
  3. Za pomocą trzepaczki do herbaty lub mikserem elektrycznym Matcha trzeba wymieszać i ubić.
  4. Rzadka ubita pianka po pewnym czasie zgęstnie.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


MATCHA CHINA - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

MATCHA CHINA - zielona herbata

 Jak robią japońską Matchę chińscy producenci? Bardzo dobrze! Specjalny charakterystyczny smak zielonej herbaty nie stracił na swojej sile, co więcej jest ona jeszcze bogatsza i bardziej wytrzymała. Matcha Chińska to najlepszej jakości liście chińskich krzewów herbacianych, zbierane z delikatnością, suszone z poświęceniem i mielone z miłością. Drobny zielony proszek jest czystą esencją uczciwości i tradycją zielonej herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 27. 6. 2018
Duże opakowanie:
269,2 zł brutto
138,7 zł brutto
78,8 zł brutto
Małe opakowanie:
35,2 zł brutto
19,8 zł brutto
9,0 zł brutto

GINKGO LIŚCIE - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GINKGO LIŚCIE - zioło

 Należy do prehistorycznych roślin, a jednak wciąż ma wiele do zaoferowania. Majestatyczne drzewo Ginkgo biloba pełne jest liści o szerokim zastosowaniu. Mają one bardzo dobry wpływ na pamięć, krwioobieg i zapobieganiu chorób cywilizacyjnych. W Ginkgo wierzą ludzie na całym świecie. I wiedzą, dlaczego.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 27. 6. 2018
Duże opakowanie:
89,7 zł brutto
49,0 zł brutto
28,8 zł brutto
Małe opakowanie:
14,0 zł brutto
8,8 zł brutto
6,3 zł brutto

YACON - zioło
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

YACON - zioło

Wytrwałe, do trzech metrów rosnące zioło, jest uprawiane w południowoamerykańskich Andach. Najważniejsze są jego bulwy i liście. Temu ziołu przypisywana jest zdolność zmniejszenia stężenia cholesterolu we krwi, detoksykacji i zapobieganiu wielu chorób cywilizacyjnych. I ty spróbuj naparu z jego liści. Nie smakuje źle, a regularnym piciem oczyścicie swój organizm i zdobędziecie niezbędne minerały i witaminy.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 27. 6. 2018
Duże opakowanie:
180,5 zł brutto
94,3 zł brutto
54,2 zł brutto
Małe opakowanie:
24,7 zł brutto
14,5 zł brutto
7,7 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| Zniżka za pierwszy zakup »