Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI

Kod: 1692
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Zdecydowanie trudno jest odtworzyć to zjawisko. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników doskonałych i jakościowych herbat. W Gruzji to się udało. Dzięki umiejętnościom i zamiłowaniu nowych producentów i mistrzów herbaty do rzemiosła, dawny przodownik powoli, ale pewnie odkurza wieki wyrafinowanych umiejętności i wprowadza na rynek wyjątkowy gruziński skarb.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
56,6 zł /250 g 22,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Słodkawy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 16 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
200m

Skład

Zielona herbata Maghali Etseri 100%

Napar i smak herbaty

Napar jest jasnozielony z licznymi złotymi refleksami i ma jedwabisty, przyjemnie słodki smak bez silnych trawiastych podtekstów i gorzkiego zakończenia.

Pochodzenie herbaty

Gruzja, położona na granicy Europy i Azji, nad brzegiem Morza Czarnego, od dawna słynie z wina i herbaty. Wszystko to jednak zmieniło się w czasach Związku Radzieckiego, kiedy Gruzja była jednym z czterech największych producentów na świecie, ale ilość wielokrotnie przewyższała jakość. Koneserzy herbaty wymazali więc ten kraj z mapy, a po upadku Związku Radzieckiego plantacje herbaty zostały niemal całkowicie zniszczone. 

Na szczęście kilka lat temu grupa miejscowych rolników postanowiła przywrócić tę tradycję. Połączyli siły i metodą prób i błędów udało im się wyhodować wysokiej jakości krzewy herbaciane dające pyszną herbatę. Początkowo był on przeznaczony wyłącznie na rynek lokalny, ale wkrótce nawiązano współpracę handlową z Francją i Czechami. A herbata okazała się sukcesem.

W dolinach Gruzji panuje ciepły klimat podzwrotnikowy, w którym dobrze rozwijają się krzewy herbaciane. Plantacja u podnóża góry Maghali Etseri jest tego dobitnym dowodem. Lokalni producenci kładą duży nacisk na precyzyjne przetwarzanie tylko najlepszych liści i w nagrodę otrzymują herbatę o najwyższej jakości i wyrazistym smaku. Niestety, są jednak tacy, którzy tworzą mieszanki z różnych importowanych liści i podają je jako herbatę gruzińską. Jakość tej herbaty jest jednak zupełnie inna, co psuje reputację uczciwych lokalnych plantatorów.

Jednak zielona herbata Maghali Etseri ma gwarancję autentyczności, o czym można przekonać się po otwarciu opakowania. Zawiera tylko piękne, jędrne i lekko poskręcane liście, bez dużej ilości drobinek kurzu, które zamulają napar i psują nie tylko smak, ale i ogólne wrażenie. Ponadto, dzięki odpowiedniemu klimatowi i bogatej w minerały glebie, herbata w Gruzji uprawiana jest organicznie, co przekłada się na zapach pełen morskiej bryzy i świeżości pobliskich gór. Jeśli więc lubicie dać się uwieść niezbadanym smakom różnych herbat, to ta z doliny Mahgali Etseri jest dla Was idealna.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zieloną herbatę zalać wodą o temperaturze 70-80°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodaj dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 2-3 minuty (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

10. 10.

Ocena: doskonały
Idealny słodki, delikatny smak. Przepyszna!

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


YIN XIANG - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

YIN XIANG - zielona herbata

Zielona herbata nie traci na popularności. Dlatego mamy dla Ciebie specjalną nowość z Guangxi. Elegancki i świeży Yin Xiang nazwany na cześć księcia znanej dynastii Čching. Znany z niestrudzonej pracy dla dobra cesarza zapisał się do historii działaniami przeciwpowodziowymi. Herbaty z jego nazwiskiem będą nieustannie odświeżać i chronić ciebie przed odwodnieniem. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
57,9 zł /250 g 23,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022

MOZAMBIK OP GREEN MONTE METILILE BIO - ZIELONA HERBATA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

MOZAMBIK OP GREEN MONTE METILILE BIO - ZIELONA HERBATA

Podobnie jak niesamowicie zielone są góry w Mount Namuli, tak porywająco szmaragdowa jest lokalna herbata. Jednak nie tylko jej kolor wzbudza zainteresowanie. Jest bowiem pełna delikatnych pędów, uprawiana w reżimie naturalnym, a w filiżance zachwyca świeżym, lekko kwiatowym smakiem. Dajcie się namówić na wyprawę do afrykańskiej plantacji herbaty Monte Metilile. Stamtąd pochodzi jedna z najlepszych afrykańskich herbat, podbijająca cały świat! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.

CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI

Legendarna gruzińska herbata powoli zrzuca płaszcz zapomnienia, dzięki uczciwej pracy nowych producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość i szacunek dla rzemiosła. Wyjątkowy dowód na to, że nawet na progu Europy można uprawiać wyjątkową herbatę, która nie wypiera się swoich chińskich korzeni. Zapomnijcie o gruzińskich substytutach i skosztujcie tego jedynego, prawdziwego. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
55,9 zł /250 g 22,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 4. 7. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »