Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI

Kod: 1692
Ocena: doskonały, 1 recenzje

Zdecydowanie trudno jest odtworzyć to zjawisko. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników doskonałych i jakościowych herbat. W Gruzji to się udało. Dzięki umiejętnościom i zamiłowaniu nowych producentów i mistrzów herbaty do rzemiosła, dawny przodownik powoli, ale pewnie odkurza wieki wyrafinowanych umiejętności i wprowadza na rynek wyjątkowy gruziński skarb.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
90,2 zł /250 g 36,1 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 28. 3. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Słodkawy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
200m

Skład

Zielona herbata Maghali Etseri 100%

Napar i smak herbaty

Napar jest jasnozielony z licznymi złotymi refleksami i ma jedwabisty, przyjemnie słodki smak bez silnych trawiastych podtekstów i gorzkiego zakończenia.

Pochodzenie herbaty

Gruzja, położona na granicy Europy i Azji, nad brzegiem Morza Czarnego, od dawna słynie z wina i herbaty. Wszystko to jednak zmieniło się w czasach Związku Radzieckiego, kiedy Gruzja była jednym z czterech największych producentów na świecie, ale ilość wielokrotnie przewyższała jakość. Koneserzy herbaty wymazali więc ten kraj z mapy, a po upadku Związku Radzieckiego plantacje herbaty zostały niemal całkowicie zniszczone. 

Na szczęście kilka lat temu grupa miejscowych rolników postanowiła przywrócić tę tradycję. Połączyli siły i metodą prób i błędów udało im się wyhodować wysokiej jakości krzewy herbaciane dające pyszną herbatę. Początkowo był on przeznaczony wyłącznie na rynek lokalny, ale wkrótce nawiązano współpracę handlową z Francją i Czechami. A herbata okazała się sukcesem.

W dolinach Gruzji panuje ciepły klimat podzwrotnikowy, w którym dobrze rozwijają się krzewy herbaciane. Plantacja u podnóża góry Maghali Etseri jest tego dobitnym dowodem. Lokalni producenci kładą duży nacisk na precyzyjne przetwarzanie tylko najlepszych liści i w nagrodę otrzymują herbatę o najwyższej jakości i wyrazistym smaku. Niestety, są jednak tacy, którzy tworzą mieszanki z różnych importowanych liści i podają je jako herbatę gruzińską. Jakość tej herbaty jest jednak zupełnie inna, co psuje reputację uczciwych lokalnych plantatorów.

Jednak zielona herbata Maghali Etseri ma gwarancję autentyczności, o czym można przekonać się po otwarciu opakowania. Zawiera tylko piękne, jędrne i lekko poskręcane liście, bez dużej ilości drobinek kurzu, które zamulają napar i psują nie tylko smak, ale i ogólne wrażenie. Ponadto, dzięki odpowiedniemu klimatowi i bogatej w minerały glebie, herbata w Gruzji uprawiana jest organicznie, co przekłada się na zapach pełen morskiej bryzy i świeżości pobliskich gór. Jeśli więc lubicie dać się uwieść niezbadanym smakom różnych herbat, to ta z doliny Mahgali Etseri jest dla Was idealna.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Zieloną herbatę zalać wodą o temperaturze 70-80°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodaj dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 2-3 minuty (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

10. 10.

Ocena: doskonały
Idealny słodki, delikatny smak. Przepyszna!

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


PI LO CHUN - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

PI LO CHUN - zielona herbata

Spokojne śniadanie w ogrodzie, po południu spotkanie z przyjaciółmi ..to szansa, by długo cieszyć się smakiem jednej z najlepszych herbat zielonych. Dlatego w domu powinniśmy mieć Pi Lo Chun - magiczny napój z lekko słodkim smakiem i kwiatowym aromatem. Rośnie między brzoskwiniami i śliwami i zbierana jest tylko jeden dzień w roku. Jedyna i niepowtarzalna!   Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
53,2 zł /250 g 21,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 28. 3. 2023

GUNPOWDER ŚWIĄTYNIA NIEBA - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

GUNPOWDER ŚWIĄTYNIA NIEBA - zielona herbata

Silny smak z lekką zadymioną pieszczotą czeka ciekawskich degustatorów. Zupełnie nowy Gunpowder w naszej ofercie zbyt długo u nas nie poleży. Polubili go wszyscy, co nie mogą się rano obudzić i rześko wyskoczyć z łóżka. Szczerze – i my należymy do takich śpiochów. Więc idź naprzód i sięgnij po Gunpowder Świątynię Nieba. Niebiańska przyjemność nie zawodzi! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
47,9 zł /250 g 19,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 28. 3. 2023

YIN XIANG - zielona herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

YIN XIANG - zielona herbata

Zielona herbata nie traci na popularności. Dlatego mamy dla Ciebie specjalną nowość z Guangxi. Elegancki i świeży Yin Xiang nazwany na cześć księcia znanej dynastii Čching. Znany z niestrudzonej pracy dla dobra cesarza zapisał się do historii działaniami przeciwpowodziowymi. Herbaty z jego nazwiskiem będą nieustannie odświeżać i chronić ciebie przed odwodnieniem. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
60,6 zł /250 g 24,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 28. 3. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »