Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

GOLD SCREW – zielona herbata

Kod: 1432

W południowo-zachodniej części Chin pagórkowaty krajobraz przeplata się z rzekami, można tu spotkać wiele gatunków flory i fauny. Prowincję Yunnan można rozpoznać nie tylko po wyglądzie, ale także po zapachu. Zapachu herbaty. Jej historia sięga dwóch tysięcy lat wstecz, a jej jakość jest nadal najwyższa. Zielona herbata Gold Screw do tych, którą lubią mieć w swojej filiżance najwięksi entuzjaści tego napoju. Dołączcie do wielbicieli listków przypominających małe muszelki ślimaków.

 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Świeży, kwiatowy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1400 - 1850 m

Skład

100%

Napar i smak herbaty

Zielona herbata Gold Screw należy do tych, które oczarują Was aksamitnym zapachem świeżych kwiatów oraz podobnym, jednak o wiele mocniejszym smakiem. Napar jest koloru bursztynowego i będzie Wam smakował zarówno gorący, jak i z kostkami lodu.

Pochodzenie herbaty

Według zachowanych zapisów lud Yunnan zaczął uprawiać krzewy herbaciane, by uczcić cesarzy dynastii Shang i Zhou. Działo się to około 2000 lat temu, a prowincja może się poszczycić rosnącymi tutaj krzewami, których wiek przekracza 800 lat. Nazywa się je Trzema herbacianymi królami świata – najmłodszy rośnie w Nannou Mountain Menghai County (800 lat), średni w Bangwei of Lincang Prefecture (1 000 lat) a najstarszy w Bada Menghai County (1 700 lat).

Herbata stała się najważniejszym produktem tego regionu Chin i można powiedzieć, że trwa to do dziś. Wszystkie jej cechy są pokłosiem panujących tam warunków uprawy. Wysokość nad poziomem morza 1 200 - 2 000 metrów, średnie temperatury 12 - 23 °C, roczne opady deszczu 100 - 1 900 mm. Od maja do października, kiedy w Yunnan jest najcieplej, przez obszar ten przechodzą deszcze monsunowe. Od listopada do kwietnia panuje tutaj pora sucha. Właśnie wtedy pojawia się odpowiednia ilość słonecznych dni, co ogromnie sprzyja wegetacji krzewów herbacianych. W takich warunkach można zbierać ich liście przez 8 do 9 miesięcy w roku.

Jak dotąd na obszarze prowincji Yunnan zidentyfikowano 199 odmian krzewów herbacianych, wśród których prym wiodą te z dużymi liśćmi. W przeciwieństwie do małych listków zawierają one więcej 5-7 procent więcej polifenoli oraz o 30-60 procent więcej katechiny. Właśnie z krzewów obsypanych dużymi, mocnymi liśćmi wyprodukowano zieloną herbatę Gold Skrew. Liście wraz ze złotawymi tipsami są ręcznie zbierane, krótko podgrzewane parą wodną i zwijane w kształt przypominający muszlę ślimaka. A następnie suszy się je i segreguje.

Dostajecie wysokiej jakości chińską zieloną herbatę, o której mówi się nie tylko w Yunnan, że pomaga stymulować metabolizm, tłumić apetyt, wzmacniać ciało i regulować poziom cholesterolu we krwi. W krajach takich, jak Francja, Hiszpania oraz Japonia jest zaliczana do grupy „beauty and healthy tea”.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 ml

Sposób przygotowania

1. Gold Screw używamy w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml. Parząc herbatę w dzbanku dosypujemy 1 łyżeczkę dodatkowo.

2. Gold Screw zalewamy ciepłą wodą 70 - 80 °C.

3. Czas ekstrakcji to 3 minut (filiżanka pod przykryciem) i przecedzamy.

4. Gold Screw można zaparzać  3-krotnie (pierwszy napar zaparzamy przez 3 minuty, drugi 5 minut, trzeci 8 minut).

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu


FILTR PAPIEROWY M - DO FILIŻANEK I DZBANKÓW
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

FILTR PAPIEROWY M - DO FILIŻANEK I DZBANKÓW

 Doskonały wynalazek do szybkiego przygotowania herbaty. Filtr do herbaty jest wykonany z wyjątkowo delikatnego materiału. Nie wchłania żadnych zapachów i smaków. Filtr herbaty M jest odpowiedni aż do 1 litra wody. Pakiet zawiera 100 filtrów herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020
17,6 zł brutto

PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

PERMANENT SITKO DO HERBATY ROZMIAR M

 Specjalnie dobrane sitko ze stałego materiału, które nie przepuszcza zapachów ani smaków. Dla większego zadowolenia z pełnego smaku napoju jest zaopatrzone w pokrywę, która jest stosowana do przykrywania sitka podczas parzenia, a następnie po ekstrakcji napoju pokrywa służy do odkładania sitka. Sitko nadaje się do mycia w zmywarce do naczyń. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020
34,6 zł brutto

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

FILTR PAPIEROWY S - DO KUBKA

 Nie ma nic łatwiejszego niż filiżanka herbaty przygotowanej przez bibułę filtracyjną. Filtry papierowe są wykonane z bardzo miękkiego materiału,który nie wchłania zapachów i smaków. Pakiet zawiera 100 filtrów do herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020
15,7 zł brutto

TERMOMETR DO PARZENIA HERBATY W DREWNIANEJ OPRAWIE
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

TERMOMETR DO PARZENIA HERBATY W DREWNIANEJ OPRAWIE

 Doskonałym narzędziem do pomiaru temperatury wody dla przygotowania herbat sypanych. Jeśli nie możesz odgadnąć odpowiednią temperaturę wody dla danego rodzaju sypanych herbat, mamy doskonałe narzędzie - termometr do herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Dostarczymy do Czwartku, 1. 10. 2020
46,2 zł brutto

Przeglądaliście


RUMIANEK  (Matricaria chamomilla) - kwiat
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

RUMIANEK (Matricaria chamomilla) - kwiat

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »