Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

DARJEELING SFTGFOP BALASUN / 2023 - czarna herbata

Kod: 1172

Przybyła samolotem. Prawdopodobnie pierwszą klasą. Ekskluzywna herbata   Darjeeling z pierwszego zbioru na inną nazwę nie zasługuje. Jak wygląda miejsce, skąd przybyła, wiedzą najlepiej indyjscy mandelíci. Zielono i zielono. Herbaciany ogród Balasun  otoczony jest pięknymi lasami. Kto go odwiedził nie może zapomnieć kwitnących rododendronów, pomarańczowych drzew oraz zapachu  kardamonu i orchidei. Pierwszy zbiór Darjeeling Balasunu to cudowne przeżycie. 

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
334,3 zł /250 g 133,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 13. 6. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Smak
Smak:
Kwiatowy, Przyprawiony
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Pierwszy zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
365 - 1375 m

Skład

Czarna herbata Darjeeling SFTGFOP1 Balasun 100%

Napar i smak herbaty

Podobnie jak inne Darjeeling z pierwszego zbioru, herbata z Balasunu daje napar w kolorze świeżych moreli. Jej smak jest bogaty, pełny i wyraźnie kwiatowy z nutami przypraw. Może być również opisany jako bardzo łagodny, gdyż herbata zawiera młode, bardzo drobne liście. Posmak to po prostu długi czas trwania słodkości.

Pochodzenie herbaty

„Zróbmy z każdym łykiem tej wyśmienitej herbaty coś lepszego, zmieńmy świat na lepsze - powiedzieli obecni właściciele ogrodów herbacianych w Darjeeling w Indii. Miejsce znane z długiej historii uprawy herbaty chińskiej (Camellia sinensis) jak i również bardzo precyzyjnego przetwarzania liści, znajduje się około 20 kilometrów od stolicy herbaty Darjeeling w Zachodnim Bengalu. Najbliższa wioska nazywa się Soñada.

Herbaciany kompleks Balasun został założony w 1871 roku W tym czasie nosił nazwę Nahore Balasun. Został on później przemianowany na Balasun podług rzeki, która przepływa przez dolny koniec ogrodu. W 2005 roku ogród przejęła firma Jayshree Tea & Industries Ltd. Dziś jest uważany za jedną z najlepiej zarządzanych plantacji herbaty z wieloma jej odmianami wysokiej jakości.

Unikalna produkcja darjeelingskiej herbaty jest wykonana przy użyciu tradycyjnych metod. Liście zbierają kobiety, przetwarzanie przeprowadza się ręcznie i częściowo mechanicznie. Herbata z ogrodu Balasun charakteryzuje się jednolitym rozmiarem i kolorem liści. Herbata Darjeeling Balasun z pierwszego zbioru cechuje się długimi, ciemno-zielonymi liśćmi, pomiędzy którymi istnieje duża ilość srebrnych tipsów.

Skrót SGTGFOP (Super Fine Tippy Złota Flowery Orange Pekoe) w imieniu herbaty mówi, że jest to najwyższej klasy Darjeeling.

Smakołyk z pierwszego zbioru darjeelingskiego Balasunu nie jest przeznaczony do długotrwałego przechowywania. Ciesz się jej świeżością i soczystością. Jej zapach i smak zabiorą Cię do odległych indyjskich pagórków. A poza tym - przyczyni się do twojego dobrego psychicznego i fizycznego samopoczucia. Są pełne antyoksydantów, witamin i minerałów. Dzięki większej ilości materiału białkowego już dwoma łykami przezwyciężysz wiosenne zmęczenie.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 90 °C Czas przygotowania 3-5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Herbatę zalać wodą w temper. 90°C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml
  2. Do herbaty w imbryku, dodać maksymalnie 1 łyżeczkę więcej.
  3. Okres ekstrakcji 3-5 minut (pod przykryciem), a następnie scedzić.
Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


DARJEELING SFTGFOP1 SINGELL BIO / 2023 - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

DARJEELING SFTGFOP1 SINGELL BIO / 2023 - czarna herbata

Każdy rok jest inny. Pierwszy zbiór herbaty z Darjeeling jest jednym z długo oczekiwanych wydarzeń. Ta rzadka herbata w ciągu kilku dni rozwożona jest po całym świecie. Ale uważaj - w bardzo ograniczonych ilościach. Dołącz do miłośników herbaty, którzy cieszą się z posmaku  wiosennych tonów Indii. Ogród Singell produkuje unikalne herbaty od 1861 roku. Jej First Flush Darjeeling 2023 zachwyci smakiem kwiatów i miodu. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
382,3 zł /250 g 152,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 13. 6. 2023

Chiny Keemun Hao Ya - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Chiny Keemun Hao Ya - czarna herbata

Jak zebra. Naprawdę. Liście herbaty specjalnej China Keemun Hao Ya są na przemian czarne i srebrne, co jest nieco nietypowe dla keemunów. Ale nie tylko wizualnie jest to uderzające. Jej smak jest cudownie kwiatowy, z nutami owoców i miodu. Mimo, że jest to stosunkowo młoda herbata, zdobywa sobie liczne grono wielbicieli. Mamy nadzieję, że po pierwszej filiżance dołączycie do nich. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
193,0 zł /250 g 77,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 13. 6. 2023

Darjeeling FTGFOP1 Millikthong First Flush 2023 - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

Darjeeling FTGFOP1 Millikthong First Flush 2023 - czarna herbata

Pierwszy zbiór Darjeelinga jest zawsze wyjątkowy. Ta, z ogrodu Gayabaree & Millikthong, wyróżnia się delikatnym, kwiatowym i lekko pikantnym smakiem. Przysłano nam go pierwszym samolotem, który wystartował po zebraniu i przetworzeniu herbaty. Aby herbata była świeża, pachnąca, soczysta i delikatna. Dokładnie taka, jaka jest najlepsza Darjeeling. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
260,4 zł /250 g 104,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Wtorku, 13. 6. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »