Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

DARJEELING SFTGFOP BALASUN / 2018

Kod: 1172

Przybyła samolotem. Prawdopodobnie pierwszą klasą. Ekskluzywna herbata   Darjeeling z pierwszego zbioru na inną nazwę nie zasługuje. Jak wygląda miejsce, skąd przybyła, wiedzą najlepiej indyjscy mandelíci. Zielono i zielono. Herbaciany ogród Balasun  otoczony jest pięknymi lasami. Kto go odwiedził nie może zapomnieć kwitnących rododendronów, pomarańczowych drzew oraz zapachu  kardamonu i orchidei. Pierwszy zbiór Darjeeling Balasunu to cudowne przeżycie. 

Aktualnie niedostępny
DPD 11,0 zł
Paczkomat 10,0 zł
Duże opakowanie:
539,2 zł brutto
273,7 zł brutto
153,3 zł brutto
Małe opakowanie:
66,5 zł brutto
36,5 zł brutto
13,5 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Smak
Smak:
Kwiatowo-pikantny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
365 - 1375 m

Skład

Czarna herbata Darjeeling SFTGFOP1 Balasun 100%

Napar i smak herbaty

Podobnie jak inne Darjeeling z pierwszego zbioru, herbata z Balasunu daje napar w kolorze świeżych moreli. Jej smak jest bogaty, pełny i wyraźnie kwiatowy z nutami przypraw. Może być również opisany jako bardzo łagodny, gdyż herbata zawiera młode, bardzo drobne liście. Posmak to po prostu długi czas trwania słodkości.

Pochodzenie herbaty

„Zróbmy z każdym łykiem tej wyśmienitej herbaty coś lepszego, zmieńmy świat na lepsze - powiedzieli obecni właściciele ogrodów herbacianych w Darjeeling w Indii. Miejsce znane z długiej historii uprawy herbaty chińskiej (Camellia sinensis) jak i również bardzo precyzyjnego przetwarzania liści, znajduje się około 20 kilometrów od stolicy herbaty Darjeeling w Zachodnim Bengalu. Najbliższa wioska nazywa się Soñada.

Herbaciany kompleks Balasun został założony w 1871 roku W tym czasie nosił nazwę Nahore Balasun. Został on później przemianowany na Balasun podług rzeki, która przepływa przez dolny koniec ogrodu. W 2005 roku ogród przejęła firma Jayshree Tea & Industries Ltd. Dziś jest uważany za jedną z najlepiej zarządzanych plantacji herbaty z wieloma jej odmianami wysokiej jakości.

Unikalna produkcja darjeelingskiej herbaty jest wykonana przy użyciu tradycyjnych metod. Liście zbierają kobiety, przetwarzanie przeprowadza się ręcznie i częściowo mechanicznie. Herbata z ogrodu Balasun charakteryzuje się jednolitym rozmiarem i kolorem liści. Herbata Darjeeling Balasun z pierwszego zbioru cechuje się długimi, ciemno-zielonymi liśćmi, pomiędzy którymi istnieje duża ilość srebrnych tipsów.

Skrót SGTGFOP (Super Fine Tippy Złota Flowery Orange Pekoe) w imieniu herbaty mówi, że jest to najwyższej klasy Darjeeling.

Smakołyk z pierwszego zbioru darjeelingskiego Balasunu nie jest przeznaczony do długotrwałego przechowywania. Ciesz się jej świeżością i soczystością. Jej zapach i smak zabiorą Cię do odległych indyjskich pagórków. A poza tym - przyczyni się do twojego dobrego psychicznego i fizycznego samopoczucia. Są pełne antyoksydantów, witamin i minerałów. Dzięki większej ilości materiału białkowego już dwoma łykami przezwyciężysz wiosenne zmęczenie.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 95 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

  1. Darjeeling zalać wodą w temperaturze 95 °C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml.

  2. Do herbaty w imbryku dodać 1 łyżeczkę więcej.

  3. Okres ekstrakcji 2-3 minut (pod przykryciem) a następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »