Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO - oolong

Kod: 1759

Oolongi nie są typowe dla Darjeeling, ale wystarczy spróbować tego z ogrodu w dolinie Rungbong - Turzum - i już po pierwszym łyku można się zachwycić. Złożony, świeży i delikatnie kwiatowy smak zapewnia, że mamy do czynienia z prawdziwym rarytasem. Specjalnie wyselekcjonowane liście i srebrzyste pąki nie zawiodą swoim wyjątkowym aromatem nawet najbardziej doświadczonych smakoszy herbaty.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
223,9 zł /250 g 89,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Darjeeling
Smak
Smak:
Świeży, Kwiatowy, Złożony
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 12 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
1100m - 1700m
BIO
BIO:
Tak

Skład

Oolong Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO 100%

Napar i smak herbaty

Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO oolong ma bursztynową barwę naparu. Jego aromat jest niezwykle przyjemny, bogaty i żywy, a w smaku wyczuwalna jest nuta świeżego powietrza, w którym rosła ta herbata. Znajdziesz w niej ślady kwiatów, owoców, a może nawet subtelną nutę korzenną. Z pewnością spodoba się Wam muskatowy charakter tego rzadkiego oolonga.

Pochodzenie herbaty

Ogród herbaciany Turzum, z którego pochodzi ten wyjątkowy oolong, znajduje się w dolinie Rungbong, około 25 kilometrów od Darjeeling. Została założony w latach sześćdziesiątych XIX wieku. Od końca lat 50. zarządzał nią Jhunjhunwala, a następnie przeszdł w ręce rodziny Jindal, która sprzedała go firmie Jayshree, posiadającej kilka innych plantacji w Darjeeling. Turzum jest bardzo blisko związane z pobliskim ogrodem Sungma, w którym znajduje się wspólna fabryka przetwórcza. Ogrody pomagają sobie nawzajem od 1734 r., kiedy to Sungma doznała poważnych zniszczeń w wyniku trzęsienia ziemi.

Oba ogrody położone są na wysokości od 1100 do 1700 metrów, w otoczeniu innych szczytowych plantacji. Jeśli chodzi o warunki klimatyczne, Darjeeling jest absolutnie idealny, przynajmniej dla drzew herbacianych. Na zboczach wysokich wzgórz chłodne, suche zimowe bryzy przeplatają się z letnimi i jesiennymi deszczami monsunowymi. Ze względu na wzajemne oddziaływanie zimnego, suchego i ciepłego powietrza tropikalnego, plantacje są często spowite mgłą lub chmurami. Dlatego liście herbaty rosną powoli i mogą wchłonąć przyjemny aromat i świeżość, tak charakterystyczne dla Darjeeling.

Do produkcji herbaty Darjeeling FTGFOP1 Turzum BIO oolong bardzo starannie wybrano liście. Są to liście i pąki liściowe chińskiego drzewa herbacianego (Camellia sinensis), a dokładniej jego odmiany P312. Została ona opracowana na podstawie roślin z ogrodu w Phoobsering w latach 70. Liście tej odmiany zwykle miesza się z innymi odmianami, ponieważ dodają one równowagi i złożoności. Dlatego możliwość skosztowania tego ekskluzywnego zbioru w czystej postaci jest niezwykle rzadka. I to w dodatku półfermentowanego!

Herbaty Darjeeling są najczęściej przetwarzane jako czarne. Oolongi stanowią zupełny wyjątek. Aby uzyskać tak zwaną herbatę półzieloną, po zerwaniu należy pozwolić zbiorom krótko zwiędnąć, następnie zaburzyć ich strukturę przez delikatne potrząsanie nimi na chustach, a na koniec wysuszyć w cieniu, aż powierzchnia liści zmieni kolor na lekko żółty. Proces wytrząsania i suszenia należy powtórzyć kilka razy.

Po zakończeniu pracy pracownicy sortują herbatę, pakują ją i wysyłają na giełdę. Stamtąd trafia do czajniczków tysięcy miłośników najlepszych herbat świata. Zdecydowanie spróbujcie Oolong z Darjeeling.

Efekty herbaty

Oolong
Efekty oolongu

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 80-90 °C Czas przygotowania 5 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Darjeeling Oolong zalać wodą o temperaturze 80-90°C, w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, należy dodać 1 dodatkową łyżeczkę.
Parzyć przez 5 minut (w filiżance pod przykryciem), a następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

OOLONG TIE KUAN YIN, ŻELAZNA BOGINI MIŁOSIERDZIA

Najlepszy w swojej klasie  Oolong zasłużenie należy również do najdroższych. Żelazną Bogini chińskiej prowincji Fujian poszukują doświadczeni miłośnicy herbat ze wzgledu dla jej wyjątkowy smak i właściwości aromatyczne. Zaleca się, aby przygotować ją sposobem Gong Fu Cha. Wtedy wyda z siebie wszystko - bogaty charakter, długi posmak i maksymalną szlachetność. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
58,1 zł /250 g 23,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022

TANZANIA USAMBARA OOLONG TEA
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

TANZANIA USAMBARA OOLONG TEA

Afryka nie jest już tylko ziemią obiecaną dla miłośników rooibosów i honeybush. Powoli i pewnie, pyszny oolong rosnący w cieniu majestatycznego pasma górskiego Kilimandżaro zdobywa swoje miejsce również pod gorącym afrykańskim słońcem. Tamtejsi mistrzowie herbaty spędzili dziesięciolecia na doskonaleniu swoich eksperymentów w zakresie uprawy, aby móc zaoferować światu ten intensywny, a zarazem aksamitny klejnot.  Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
146,7 zł /250 g 58,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022

Tajwan Amber Oolong
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

Tajwan Amber Oolong

Ci, którzy go próbowali, używali słów: bardzo fajny, zabawny, jeden z najwspanialszych, absolutnie pyszny. Kiedy Taiwan Amber Oolong znajdzie się w Waszym czajniczku, nie będziecie mieli wątpliwości, że wasi koledzy mają rację. Jest to herbata przyjemna, słodka i aromatyczna. Liście do jego produkcji zbierane są przez cały rok, dlatego każda odmiana jest zupełnie wyjątkowa. Można ją spożywać zarówno na gorąco, jak i z kostkami lodu. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
222,4 zł /250 g 89,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 5. 12. 2022
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »