Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI

Kod: 1693

Legendarna gruzińska herbata powoli zrzuca płaszcz zapomnienia, dzięki uczciwej pracy nowych producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość i szacunek dla rzemiosła. Wyjątkowy dowód na to, że nawet na progu Europy można uprawiać wyjątkową herbatę, która nie wypiera się swoich chińskich korzeni. Zapomnijcie o gruzińskich substytutach i skosztujcie tego jedynego, prawdziwego.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
51,2 zł /250 g 20,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 22. 10. 2021
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Owoce, Intensywnie , Orzechy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 16 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
200m

Skład

Czarna herbata Maghali Etseri 100%

Napar i smak herbaty

Napar, pełen nut mahoniu i miodu, jest jedwabisty na języku, a jednocześnie intensywny, z lekko owocowym i orzechowym tłem.

Pochodzenie herbaty

Większość ludzi niewiele wie dziś o Gruzji, kraju położonym na granicy Europy i Azji. Jednak ten górzysty kraj położony pomiędzy Wielkim i Małym Kaukazem był kiedyś ważnym punktem na mapie dla wszystkich miłośników dobrych win i herbat. W końcu pierwsze drzewa herbaciane posadzono tu pod starannym nadzorem chińskich mistrzów w pierwszej połowie XIX wieku. Ale potem nadszedł okres dominacji sowieckiej i zaczęto kłaść nacisk na ilość, a nie na nieskazitelną jakość.

Po uzyskaniu niepodległości w 1990 r. popyt znacznie się zmniejszył i o ile produkcja wina została utrzymana w miarę możliwości, o tyle produkcja herbaty została prawie całkowicie zniszczona. Jednak Gruzja ma idealne warunki dla plantacji herbaty. Gleba jest bogata w minerały, a klimat w dolinach jest subtropikalny. Było więc tylko kwestią czasu, kiedy miejscowi rolnicy odważą się i przywrócą tę tradycję.

W przypadku gruzińskich producentów czarnej herbaty z regionu Maghali Etseri stało się to stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku. Ożywili oni oryginalne plantacje i stopniowo udało im się uzyskać najwyższej klasy czarną herbatę, co więcej, w doskonałej symbiozie z naturą, czyli bez dodawania nawozów chemicznych. Niestety, po ich sukcesie pojawiło się wielu nieuczciwych handlarzy, którzy wprowadzili na rynek różne mieszanki herbaciane i przedstawiają je jako prawdziwą herbatę gruzińską. Na szczęście, bardzo łatwo jest rozpoznać prawdziwą. Jej liście są jędrne, pięknie pachnące i pozbawione dużej ilości cząsteczek kurzu, które powodują zmętnienie herbaty i zmniejszają doznania sensoryczne.

Gruzińska czarna herbata Maghali Etseri to prawdziwy skarb, który jest o krok od otwarcia się na cały świat. Pierwsza herbata z odnowionej produkcji lokalnych plantatorów była eksportowana tylko do Francji, Czech i to w bardzo ograniczonych ilościach. Więc możecie być jednym z pierwszych, którzy cieszą się filiżanką pysznego smaku z legendarną siłą Kaukazu.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Czarną herbatę zalać wodą o temperaturze 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodaj dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 2-3 minuty (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ENGLISH BREAKFAST - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ENGLISH BREAKFAST - czarna herbata

Anglia i "jej" herbata ... na Wyspach Brytyjskich  i w Irlandii picie herbaty należy do stylu życia.  Mieszanki herbat czarnych są podawane w różnych porach dnia - popołudniu znana „ Five o Clock Tea“  herbata o piątej -  podwieczorek z kanapką i ciastkiem, tuż po przebudzeniu wcześnie rano to  herbata na śniadanie - śniadanie, które obejmuje jajecznicę z szynką, tosty i fasolę. Zacznij dzień po angielsku! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
35,9 zł /250 g 14,4 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 22. 10. 2021

LA CUMBRE VALLE DEL CAUCA BIO – czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

LA CUMBRE VALLE DEL CAUCA BIO – czarna herbata

Rarytas pochodzący z rejonu, w którym nie spodziewalibyście się spotkać krzewów herbacianych. Kolumbia jest krajem bliskim miłośnikom kawy, jednak tutaj w doskonałej harmonii z wyjątkowo piękną przyrodą wyrósł czarny szmaragd, który będzie jedną z najjaśniejszych gwiazd w Waszej galerii herbat. Cudowna herbata o pełnym smaku w połączeniu z kuszącym aromatem z łatwością przeniesie Was do oazy spokoju. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
111,2 zł /250 g 44,5 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 22. 10. 2021

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

GRUZIŃSKA ZIELONA HERBATA MAGHALI ETSERI

Zdecydowanie trudno jest odtworzyć to zjawisko. Mamy jednak dobrą wiadomość dla miłośników doskonałych i jakościowych herbat. W Gruzji to się udało. Dzięki umiejętnościom i zamiłowaniu nowych producentów i mistrzów herbaty do rzemiosła, dawny przodownik powoli, ale pewnie odkurza wieki wyrafinowanych umiejętności i wprowadza na rynek wyjątkowy gruziński skarb. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
51,7 zł /250 g 20,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Piątku, 22. 10. 2021
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »