Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CZARNA HERBATA GRUZIŃSKA MAGHALI ETSERI

Kod: 1693

Legendarna gruzińska herbata powoli zrzuca płaszcz zapomnienia, dzięki uczciwej pracy nowych producentów, którzy na pierwszym miejscu stawiają jakość i szacunek dla rzemiosła. Wyjątkowy dowód na to, że nawet na progu Europy można uprawiać wyjątkową herbatę, która nie wypiera się swoich chińskich korzeni. Zapomnijcie o gruzińskich substytutach i skosztujcie tego jedynego, prawdziwego.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
80,4 zł /250 g 32,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Gruzja
Region
Region:
Guria
Smak
Smak:
Owoce, Intensywnie , Orzechy
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 16 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
200m

Skład

Czarna herbata Maghali Etseri 100%

Napar i smak herbaty

Napar, pełen nut mahoniu i miodu, jest jedwabisty na języku, a jednocześnie intensywny, z lekko owocowym i orzechowym tłem.

Pochodzenie herbaty

Większość ludzi niewiele wie dziś o Gruzji, kraju położonym na granicy Europy i Azji. Jednak ten górzysty kraj położony pomiędzy Wielkim i Małym Kaukazem był kiedyś ważnym punktem na mapie dla wszystkich miłośników dobrych win i herbat. W końcu pierwsze drzewa herbaciane posadzono tu pod starannym nadzorem chińskich mistrzów w pierwszej połowie XIX wieku. Ale potem nadszedł okres dominacji sowieckiej i zaczęto kłaść nacisk na ilość, a nie na nieskazitelną jakość.

Po uzyskaniu niepodległości w 1990 r. popyt znacznie się zmniejszył i o ile produkcja wina została utrzymana w miarę możliwości, o tyle produkcja herbaty została prawie całkowicie zniszczona. Jednak Gruzja ma idealne warunki dla plantacji herbaty. Gleba jest bogata w minerały, a klimat w dolinach jest subtropikalny. Było więc tylko kwestią czasu, kiedy miejscowi rolnicy odważą się i przywrócą tę tradycję.

W przypadku gruzińskich producentów czarnej herbaty z regionu Maghali Etseri stało się to stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku. Ożywili oni oryginalne plantacje i stopniowo udało im się uzyskać najwyższej klasy czarną herbatę, co więcej, w doskonałej symbiozie z naturą, czyli bez dodawania nawozów chemicznych. Niestety, po ich sukcesie pojawiło się wielu nieuczciwych handlarzy, którzy wprowadzili na rynek różne mieszanki herbaciane i przedstawiają je jako prawdziwą herbatę gruzińską. Na szczęście, bardzo łatwo jest rozpoznać prawdziwą. Jej liście są jędrne, pięknie pachnące i pozbawione dużej ilości cząsteczek kurzu, które powodują zmętnienie herbaty i zmniejszają doznania sensoryczne.

Gruzińska czarna herbata Maghali Etseri to prawdziwy skarb, który jest o krok od otwarcia się na cały świat. Pierwsza herbata z odnowionej produkcji lokalnych plantatorów była eksportowana tylko do Francji, Czech i to w bardzo ograniczonych ilościach. Więc możecie być jednym z pierwszych, którzy cieszą się filiżanką pysznego smaku z legendarną siłą Kaukazu.

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Czarną herbatę zalać wodą o temperaturze 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodaj dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 2-3 minuty (w filiżance pod przykryciem), następnie przecedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Najlepsze akcesoria dla tego produktu

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM TGFOP1 SECOND FLUSH MONIPUR - czarna herbata

Ta herbata Assam, dostaje pięć gwiazdek we wszystkich kategoriach! Lokalni obywatele piją herbatę  bardzo mocną i bardzo słodką. Dodają do niej mleko, w Himalajach  jeszcze zdobią ją kardamonem i innymi przyprawami. Rozlewają ją do małych filiżanek i podają do niej ciasto. W Indiach zaś picie herbaty  w ciągu dnia to chwilą dla rozmów, rozważań, podejmowania decyzji.  Pozwól się zainspirować! Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
55,1 zł /250 g 22,0 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

CEYLON  HIGH GROWN OP - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON HIGH GROWN OP - czarna herbata

Doskonała jakość za przystępną cenę - to jest cejlońska czarna herbata, którą odkryliśmy w czasie  naszej podróży do najlepszych ogrodów herbacianych świata. Rośnie wysoko nad morzem,  zbierana jest ręcznie i charakteryzuje się niepowtarzalnym zapachem i subtelną słodyczą. Przyjemnie delikatny Ceylon High Grow OP można śmiało umieścić w dziesiątce TOP  czarnej herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
65,7 zł /250 g 26,3 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023

MASALA CHAI - czarna herbata
Kupujesz jako firma? Nie przegap regulaminu handlowego.

MASALA CHAI - czarna herbata

Indyjską rozgrzewającą herbatę docenisz przy poszukiwaniu wiosny lub podczas długich jesiennych popołudni. Jej specjalna kompozycja może stymulować krew, pomoże rozgrzać całe ciało, pobudzi układ odpornościowy i pomoże zwalczyć bakterie i wirusy. Jest pełna pachnących przypraw, dzięki czemu jej wyjątkowy zapach i smak jest jeszcze bardziej oryginalny. Prawdziwą Masala Chai według receptury ajurwedyjskiej można posłodzić cukrem mlecznym, miodem lub trzciną. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
64,3 zł /250 g 25,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Poniedziałku, 18. 12. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »