Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CHINA MOONLIGHT GREEN - zielona herbata

Kod: 1454

To właśnie wtedy, gdy blady księżyc wznosi się ponad starymi plantacjami krzewów herbacianych  Yunnan zaczyna się zbiór tej rzadkiej herbaty. W świetle księżyca i ciszy wysokich gór zrywany jest lisek po listku. Zanim spadnie rosa, zbieracze muszą wrócić do doliny. Tam przetwarzają herbatę tak aby zachować jej wyjątkową świeżość i słodycz, która jest dla niej naturalna. Oto historia chińskiej zielonej herbaty Moonlight. Magi legendy łatwo się poddacie.

Aktualnie niedostępny
GLS 11,0 zł
DPD 11,0 zł
Paczkomat 10,0 zł
Duże opakowanie:
331,3 zł brutto
169,9 zł brutto
95,5 zł brutto
Małe opakowanie:
41,9 zł brutto
23,4 zł brutto
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Świeży, owocowy
Zbiór
Zbiór:
Maj
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2100m

Skład

Zielona herbata CHINA MOONLIGHT 100%

Napar i smak herbaty

China Moonlight Green jest wyjątkowa nie tylko pod względem zbiorów, ale oczywiście także w smaku. Wyjątkowość herbaty można poznać po niezwykłej świeżości połączonej z bardzo przyjemną owocową słodyczą. Smak i aromat jest delikatny, harmonijny. Napar ma piękny, złoto-żółty kolor.

Pochodzenie herbaty

Yunnan, to zaśnieżone góry i prawdziwe tropiky, tradycyjne świątynie i supernowoczesne miasta, kopalnie rudy i plantacje herbaty. Południowy zachód Chin zasługuje na uwagę, bez względu na to, czym jesteście zainteresowani. My oczywiście udajemy się do ogrodów herbacianych. Są one źródłem wyjątkowych herbat, znanych na całym świecie a w wielu przypadkach bardzo rzadkich.

Czasami trudno jest odróżnić chińskie plantacje herbaty od otaczającej zieleni. W Yunnan krzewy są często sadzone bezpośrednio w lesie lub na zboczach dzikiej flory. Tych, którzy chcą zwiedzić  ogrody, czeka kilka godzin jazdy autobusem i dzień wędrówki po górach. Potem dopiero dostaną się na miejsce, w którym rośnie najlepsza na świecie herbata. W czerwonej ziemi, chronionej przez drzewa lub inne krzewy, rośliny herbaciane liczące od 300 do 500 lat są zielone. Właściciele ogrodów podchodzą do nich z niezwykłą ostrożnością, wiedzą bowiem, że nigdy nie będą w stanie nigdy wyhowodować podobnych.

Takie ekosystemy są bardzo delikatne i rzadkie. Krzewy herbaciane, czasem w zacienionych obszarach dorastają do wysokości 15 metrów, graniczą z drzewami pokrytymi epifitycznymi orchideami i nasiąkniętymi wodą mchami i drzewami, które produkują różne owoce. Nic dziwnego, że ich liście są słodkie i świeże, gdy absorbują co roku zapachy dzikiej przyrody. Warto dodać, że właściciele ogrodów sami bardzo cenią bioróżnorodność.

Chociaż niełatwo jest oprzeć się prostszemu sposobowi uprawy roślin herbacianych w monokulturach, wiele z nich wciąż trzyma się tradycyjnych, dobrych praktyk. W rezultacie nie muszą wzbogacać gleby nawozami ani chronić rośliny z rozpylaczami przemysłowymi.

Dodajmy jeszcze jedno - China Moonlight Green to jedna z najrzadszych herbat, które możemy Wam przywieźć. Niezwykła jest nie tylko ze względu na miejsce pochodzenia, ale także przez  sposób  przetwarzania. Liście herbaty pochodzą z kilkusetletnich roślin dziko rosnacych krzewów herbacianych. Ponieważ występują na wysokości około 2100 metrów, robotnicy muszą wspiąć sie po nie. I nie robią tego pryzpadkowo. Liście zaczynaja zbierać dopiero w maju, w nocy, kiedy świeci księżyc. W tym czasie dwutlenek węgla wiąże się z tak zwanym jabłczanem, anionem jabłkowym. Występuje ona na przykład w jabłkach lub winoroślach i przyczynia się do ich kwaśnego smaku. W ciągu dnia roślina go zużywa.

Ale wystarczy chemii, wracamy do herbaty. Gdy liście wydostaną się ze wzgórz w celu przetworzenia, robotnicy zostawiaja je na chwilę zwiednąć, a następnie sparzą, delikatnie zrolują i powoli wysuszą. Na świecie nie ma dużej ilości tej rzadkiej herbaty, więc nie przegapcie jej wyjątkowości.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-4 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Herbatę zalać wodą o temp. 70-80 ° C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml wody.
2. Do przygotowania herbaty w imbirku dodać jedna łyżeczkę więcej.
3. Zaparzać pod przykryciem 2-4 minuty, a następmnie przecedzić. 

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


ZIELONY YUNNAN OP - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ZIELONY YUNNAN OP - zielona herbata

Podróżując do Yunnan, na południowy zachód prowincji Chin, na pewno zwiedza się przepiękne góry.  Można też zobaczyć wiele dzikich zwierząt i ciekawych roślin.. Jedna z nich jest od wieków czczona jako eliksir życia. Tak, jest to Camellia sinensis. Jej najlepsze liście przywozimy z najlepszych plantacji, gdzie od pokoleń zbierają je te same rodziny rolników. Dla własnego zdrowia, radości i otuchy.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 11. 6. 2020
Duże opakowanie:
89,4 zł brutto
48,8 zł brutto
28,5 zł brutto
Małe opakowanie:
13,8 zł brutto
8,8 zł brutto

CHINA PAI MU TAN - biała herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CHINA PAI MU TAN - biała herbata

Słodka, bogata, orzeźwiająca - najwyższej jakości biała herbata z chińskiej prowincji Fujian słynna wśród miłośników herbaty na  całym świecie (znana też pod nazwą Biała piwonia) jest dobra do picia dla wszystkich, dla tych, którzy ciężko pracują i dla tych, którzy intensywnie odpoczywają.  Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 11. 6. 2020
Duże opakowanie:
194,4 zł brutto
101,3 zł brutto
57,6 zł brutto
Małe opakowanie:
26,1 zł brutto
15,2 zł brutto

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zielona herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

YUNNAN GREEN SUPERIOR - zielona herbata

Szlachetna, bardzo delikatna i bardzo smaczna. Tak można krótko opisać Yunnan Superior Zieloną herbatę z wyjątkowo wysokim udziałem srebrnych płatków. Smakosze docenią świeży napar o owocowym aromacie. Dla innych może stanie się początkiem podróży do świata zielonych herbat, przyprowadzi ich do ogrodów ze świeżym górskim powietrzem. Szkoda nie spróbować. Więcej na szczegółach produktu
Świeżą herbatę dostarczymy do Czwartku, 11. 6. 2020
Duże opakowanie:
110,6 zł brutto
59,4 zł brutto
34,3 zł brutto
Małe opakowanie:
16,3 zł brutto
10,1 zł brutto
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Obsługa klienta
Dla partnerów

Prezent przy każdym zakupie | Warunki dla firm| | Zniżka za zapisanie się do ManuTips »