Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

CHINA MOONLIGHT GREEN - zielona herbata

Kod: 1454

To właśnie wtedy, gdy blady księżyc wznosi się ponad starymi plantacjami krzewów herbacianych  Yunnan zaczyna się zbiór tej rzadkiej herbaty. W świetle księżyca i ciszy wysokich gór zrywany jest lisek po listku. Zanim spadnie rosa, zbieracze muszą wrócić do doliny. Tam przetwarzają herbatę tak aby zachować jej wyjątkową świeżość i słodycz, która jest dla niej naturalna. Oto historia chińskiej zielonej herbaty Moonlight. Magi legendy łatwo się poddacie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
Wysyłając psa detektywa wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych.
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Chiny
Region
Region:
Yunnan
Smak
Smak:
Owocowy, Świeży
Zbiór
Zbiór:
Maj
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
2100m

Skład

Zielona herbata CHINA MOONLIGHT 100%

Napar i smak herbaty

China Moonlight Green jest wyjątkowa nie tylko pod względem zbiorów, ale oczywiście także w smaku. Wyjątkowość herbaty można poznać po niezwykłej świeżości połączonej z bardzo przyjemną owocową słodyczą. Smak i aromat jest delikatny, harmonijny. Napar ma piękny, złoto-żółty kolor.

Pochodzenie herbaty

Yunnan, to zaśnieżone góry i prawdziwe tropiky, tradycyjne świątynie i supernowoczesne miasta, kopalnie rudy i plantacje herbaty. Południowy zachód Chin zasługuje na uwagę, bez względu na to, czym jesteście zainteresowani. My oczywiście udajemy się do ogrodów herbacianych. Są one źródłem wyjątkowych herbat, znanych na całym świecie a w wielu przypadkach bardzo rzadkich.

Czasami trudno jest odróżnić chińskie plantacje herbaty od otaczającej zieleni. W Yunnan krzewy są często sadzone bezpośrednio w lesie lub na zboczach dzikiej flory. Tych, którzy chcą zwiedzić  ogrody, czeka kilka godzin jazdy autobusem i dzień wędrówki po górach. Potem dopiero dostaną się na miejsce, w którym rośnie najlepsza na świecie herbata. W czerwonej ziemi, chronionej przez drzewa lub inne krzewy, rośliny herbaciane liczące od 300 do 500 lat są zielone. Właściciele ogrodów podchodzą do nich z niezwykłą ostrożnością, wiedzą bowiem, że nigdy nie będą w stanie nigdy wyhowodować podobnych.

Takie ekosystemy są bardzo delikatne i rzadkie. Krzewy herbaciane, czasem w zacienionych obszarach dorastają do wysokości 15 metrów, graniczą z drzewami pokrytymi epifitycznymi orchideami i nasiąkniętymi wodą mchami i drzewami, które produkują różne owoce. Nic dziwnego, że ich liście są słodkie i świeże, gdy absorbują co roku zapachy dzikiej przyrody. Warto dodać, że właściciele ogrodów sami bardzo cenią bioróżnorodność.

Chociaż niełatwo jest oprzeć się prostszemu sposobowi uprawy roślin herbacianych w monokulturach, wiele z nich wciąż trzyma się tradycyjnych, dobrych praktyk. W rezultacie nie muszą wzbogacać gleby nawozami ani chronić rośliny z rozpylaczami przemysłowymi.

Dodajmy jeszcze jedno - China Moonlight Green to jedna z najrzadszych herbat, które możemy Wam przywieźć. Niezwykła jest nie tylko ze względu na miejsce pochodzenia, ale także przez  sposób  przetwarzania. Liście herbaty pochodzą z kilkusetletnich roślin dziko rosnacych krzewów herbacianych. Ponieważ występują na wysokości około 2100 metrów, robotnicy muszą wspiąć sie po nie. I nie robią tego pryzpadkowo. Liście zaczynaja zbierać dopiero w maju, w nocy, kiedy świeci księżyc. W tym czasie dwutlenek węgla wiąże się z tak zwanym jabłczanem, anionem jabłkowym. Występuje ona na przykład w jabłkach lub winoroślach i przyczynia się do ich kwaśnego smaku. W ciągu dnia roślina go zużywa.

Ale wystarczy chemii, wracamy do herbaty. Gdy liście wydostaną się ze wzgórz w celu przetworzenia, robotnicy zostawiaja je na chwilę zwiednąć, a następnie sparzą, delikatnie zrolują i powoli wysuszą. Na świecie nie ma dużej ilości tej rzadkiej herbaty, więc nie przegapcie jej wyjątkowości.

Efekty herbaty

Zielona herbata
Efekty zielonej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 70-80 °C Czas przygotowania 2-4 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

1. Herbatę zalać wodą o temp. 70-80 ° C w stosunku 1 łyżeczka na 150-200 ml wody.
2. Do przygotowania herbaty w imbirku dodać jedna łyżeczkę więcej.
3. Zaparzać pod przykryciem 2-4 minuty, a następmnie przecedzić. 

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »