Nowa rejestracja
Zapomniałeś hasła?
+48 669 731 168 (Po-Pt 7-16 godz.)
0 szt.
0,0 zł
Koszyk jest pusty. Chodźmy to naprawić!
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł

Assam FF TGFOP1 Daisajan - czarna herbata

Kod: 1770

Historia indyjskiej herbaty rozpoczęła się w 1830 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale smak i aromat liści herbaty z plantacji w Assam są nadal wspaniałe. Assam FF TGFOP1 Daisajan wyróżnia się szczególną delikatnością, świeżością i żywością. Tworzy harmonijną herbatę z podtekstami bzu i czerwonych jabłek. Pozwólcie sobie na herbatę z tradycyjnych ogrodów, która jest podziwiana przez doświadczonych miłośników herbaty na całym świecie.

Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
69,8 zł /250 g 27,9 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023
Nie płać za wysyłkę! Dokup jeszcze za 99,0 zł a masz ją za darmo.
 
99,0 zł
Kraj pochodzenia
Kraj pochodzenia:
Indie
Region
Region:
Tinsukia
Smak
Smak:
Owocowy, Świeży, Harmoniczny
Dla dzieci
Dla dzieci:
od 15 lat
Zbiór
Zbiór:
Ostatni zbiór
Wysokość n.p.m.
Wysokość n.p.m.:
152 m

Skład

Czarna herbata Assam FF TGFOP1 Daisajan 100%

Napar i smak herbaty 

Assam FF TGFOP1 Daisajan jest czarny, ale smak jest gładki, harmonijny, przyjemnie owocowy. Można go również określić jako żywy i świeży. Rozpoznacie w nim słodkie nuty bzu i kwaśne nuty czerwonych jabłek. Napar ma jasny, kasztanowy kolor, z pięknymi refleksami.

Pochodzenie herbaty 

Dzielnica Tinsukia znajduje się w regionie Assam. Jest to płaski teren o średniej wysokości 116 metrów. Centrum handlowe Wschodniego Assamu ma bardzo kosmopolityczny charakter, przyciąga ludzi nie tylko z Indii, ale także z sąsiednich krajów. Mieszkańcy zajmują się głównie działalnością rolniczą, tj. uprawą chińskich drzewek herbacianych (Camellia sinensis), drzewek pomarańczowych, imbiru i ryżu. Ci, którzy nie pracują na farmach, są zatrudnieni w kopalniach węgla. Nazwa Tinsukia pochodzi od trójstronnego zbiornika wodnego Tinkunia Pukkhuri, położonego pośrodku stolicy dystryktu (zwanej również Tinsukia). Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, dzielnica z pewnością ma się czym pochwalić – turystów przyciąga Park Narodowy Dibru-Saikhowa, ośrodek pielgrzymkowy Parashuram Kunda czy wyspa Rukmini.

Herbata o nazwie Daisajan jest nowoczesnym przedstawicielem starych herbat Assam. Jest to czarna indyjska herbata ortodoksyjna pochodząca z ogrodu zarządzanego przez Tea Daisajan Estate na południowym brzegu rzeki Brahmaputra. Drzewa herbaciane rosną w jednym z najlepszych miejsc do uprawy herbaty w Indiach, gleba jest wyjątkowo żyzna, wysokość i warunki klimatyczne bardzo korzystne. Plantacje herbaty są obsadzone na powierzchni 375 hektarów, uprawiane przez ponad 700 pracowników.

Krzewy herbaciane zbierane są w ogrodach Tea Daisajan Estate od marca do maja. Jest to pierwszy zbiór (jak wskazuje FF - First Flush - w nazwie herbaty), dlatego powstały napój jest tak delikatny i atrakcyjny. Również dlatego jest on dostępny tylko w ograniczonych ilościach. Po zerwaniu robotnicy pozwalają liściom krótko zwiędnąć, a następnie je fermentują. Oznacza to, że lekko miażdżą herbatę, aby rozbić jej strukturę komórkową i pozostawiają ją na kilka godzin do fermentacji w wyższej temperaturze i wilgotności. W tym czasie następuje naturalne utlenianie enzymów, które zmieniają kolor, smak i aromat herbaty. Po zakończeniu procesu herbata trafia do suszarni i sortowni. W przypadku Assam FF TGFOP1 Daisajan, efektem jest mała i delikatna herbata z jasnozłotymi końcówkami.

Jeszcze jeden mały dodatek do nazwy herbaty: FF oznacza pierwszy zbiór, jak wspomniano wyżej, TGFOP odnosi się do herbaty topowej z zawartością puszystych pączków (Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Efekty herbaty

Czarna herbata
Efekty czarnej herbaty

Wzór opakowania herbaty

Stała obudowa aluminiowa z zamkiem, która umożliwia powtórne zamykanie. Jakościowe opakowanie, które zachowuje charakter herbaty. Herbata zawsze w opakowaniu jest hermetycznie uszczelniona i odporna na wilgoć, światło i obce zapachy. Na te trzy rzeczy herbata jest szczególnie podatna i ma to ogromny wpływ na jakość gotowego napoju.

Przygotowanie herbaty

Temperatura 100 °C Czas przygotowania 2-3 minut Množství 1 łyżeczka na 150 - 200 ml

Sposób przygotowania

Herbatę zalać wodą o temper. 100°C w proporcji 1 łyżeczka na 150-200 ml.
Aby zaparzyć herbatę w czajniczku, dodać dodatkowo 1 łyżeczkę.
Parzyć przez 3-5 minut (filiżanka przykryta), następnie odcedzić.

Smak i nuty:
Intensywność
Gorycz
Ilość teiny
Jakość
Kilkakrotne zalewanie

Potrzebujesz porady?

Skontaktujcie się z Anetą (Po-Pt 7-16 godz.)!
+48 669 731 168
aneta@manutea.pl
Pomóżcie innym przy wyborze:

Szukasz inspiracji? Inni dokupili na przykład to:


CEYLON  HIGH GROWN OP - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

CEYLON HIGH GROWN OP - czarna herbata

Doskonała jakość za przystępną cenę - to jest cejlońska czarna herbata, którą odkryliśmy w czasie  naszej podróży do najlepszych ogrodów herbacianych świata. Rośnie wysoko nad morzem,  zbierana jest ręcznie i charakteryzuje się niepowtarzalnym zapachem i subtelną słodyczą. Przyjemnie delikatny Ceylon High Grow OP można śmiało umieścić w dziesiątce TOP  czarnej herbaty. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
64,3 zł /250 g 25,7 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023

YUNNAN BLACK PREMIUM - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

YUNNAN BLACK PREMIUM - czarna herbata

Bardzo intensywne przeżycie! Premium Yunnan ma siłę Herkulesa. Ciemno-czerwony kolor naparu jasno mówi o sile tej herbaty. Z tradycyjnych chińskich ogrodów herbacianych przynosimy wam przysmak dla prawdziwego entuzjasty. Daj sobie  Yunnan Czarny Premium zamiast  porannego śniadania – będziesz pełny  energii i dobrego humoru aż do wieczora. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
48,1 zł /250 g 19,2 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023

ASSAM FTGFOP1 1ST FLUSH BAGHMARI - czarna herbata
Czy jesteś firmą? Nie przegap regulaminu handlowego.

ASSAM FTGFOP1 1ST FLUSH BAGHMARI - czarna herbata

Nasi klienci i koneserzy herbaty potocznie nazwali go "poganiacz". Zawiera duże ilości białka oraz dzięki jego maksymalnej intensywności jest super kulinarnym doznaniem. Idealny do picia rano, kiedy trzeba się szybko obudzić, w godzinach popołudniowych, po wyczerpaniu energii. Poznajcie się- to mistrz Assam FTGFOP1 1 z Baghmari. Więcej na szczegółach produktu
Duże opakowanie:
Małe opakowanie:
81,5 zł /250 g 32,6 zł /100 g
Świeżą herbatę dostarczymy do Środy, 8. 2. 2023
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Newsletter będzie wysyłany co 2 tygodnie.
Zapisując się do otrzymywania informacji o promocjach, nowościach i ciekawostkach wyrażasz zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych.

Warunki dla firm| Zniżka za zapisanie się do ManuTips »